nasiona marihuany

Konstrukcja hydro. Absolutny początek

Wyszukiwarka Forumowa:

hantys

Member
Rejestracja
Sie 2, 2012
Postów
13
Buchów
0
Witam, potrzebuję pomocy doświadczonych growerów. Próbuję skonstruować zestaw do hydro z tego co mam. Nie wiem, którą metodę najlepiej wybrać przy takich częściach, może mi coś doradzicie. Mam praktycznie żadne możliwości finansowe na ten moment, więc proszę, nie piszcie że warto zainwestować i tak dalej. Wiem to, ale nie mogę włożyć kasy w hodowlę bo zwyczajnie nie mam.
Do rzeczy. Oto części (po hodowli rybek)

- akwarium 100l (szczelne)
- filtr z napowietrzaniem (przepływ 150l na godzinę)
- grzałka (daje radę grzać te 100l do odpowiedniej temperatury, z regulacją)
- jeszcze jedna pompka do napowietrzania
- zapasy do filtra (dwa rodzaje granulatu - 1,5 i 0,5 cm), filtr mechaniczny i węgiel aktywny)
- specyfiki przeciwko grzybom,glonom i bakteriom (do słodkiej wody - nie zaburzają ph)
dodam tylko, że chcę stosować też ScrOG bo nie mam za dużo miejsca i trzeba jakoś skompresować ten ogródek. Wiem że to nader ambitny plan, ale
a) mam pomocnika
b)jak się za coś zabierać, to porządnie
 

frubel

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2010
Postów
106
Buchów
0
Moja rada , mysle ze bezcenna :)

Wrzuc sobie rybki do tego akwarium a hydroponiki to sie nie lap . Pozdrawiam
 

hantys

Member
Rejestracja
Sie 2, 2012
Postów
13
Buchów
0
Niezwykle pomocne, naprawdę... Czy ktoś chciałby coś jeszcze dodać? Widzę, że z pomocą to tu nienajlepiej.
 

hantys

Member
Rejestracja
Sie 2, 2012
Postów
13
Buchów
0
NIE WSZYSTKO!!@! Jeśli tu piszę, to znaczy że przeczytałam i potrzebuję dodatkowego wyjaśnienia. Tak ciężko to zrozumieć? JA nie wiem, mam wrażenie że polskie szkolnictwo uczy wielu rzeczy, ale czytanie ze zrozumieniem to problem większości ludu. PRZEWIJAĆ POSTY DO GÓRY! I skończcie z offtopami. Jak ktoś chce pomóc to niech pisze. Jak nie - niech idzie trollować gdzie indziej.
 

Camael

Well-known member
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
75
Buchów
0
To tak z tanich opcji pozostaje ci:

akwarium 100l obłożyć szczelnie czarna folią aby nie dochodziło światło i nie rozwijały się glony. Napowietrzasz do zbiornika i ma chodzić.
Teraz masz dwie opcje albo tańsza: tzn robisz z akwarium bubblera i w pokrywie wycinasz parę otworów na koszyczki, keramzyt , wełna mineralna. Pompkę wodna najlepiej taka około 900 l/h podłączasz do zbiornika wężyki z Obi + rozgałęziacze na 6 plantów (jeżeli boxa masz około 100x50cm) - pa takim zabiegu masz dużego nieporęcznego 100 litrowego bubblera.

Teraz opcja droższa: oprócz poprzednich rzeczy typu akwarium + napowietrzasz + pompka dodatkowo (tu niestety pieniążki będziesz musiał wydać) kupujesz rurę PCV fi 110 lub fi 160 (1metr 10zł) kanalizacyjna wycinasz otwory na kostki wełny 15x15cm, kupujesz po 2,60 cztery korki do rury kanalizacyjnej + kawałek rury do odprowadzenia roztworu z rury kanalizacyjnej do głównego zbiornika - obieg recyrkulacyjny.

Niestety nie ominie cie zakup PH metru i EC metru - bez tego w hydro ani rusz - codziennie musisz badać parametry roztworu - papierki lakmusowe są do lamusa.

Wiadomo nawozy najlepiej Canna Aqua do systemów recyrkulacji, warto zainwestować w filtr osmozy akwarystycznej z alledrogo za jakieś 120zł - inaczej Twoja woda z kranu o EC około 0,5-0,8 spowoduje ze nie będziesz mógł dodać nawozu w odpowiedniej dawce ponieważ w wodzie będzie za dużo nierozpuszczonych soli i roślina zwyczajnie się popali.

Pytanie o temperaturę tam gdzie masz zamiar postawić hydro - temperatura pożywki musi być około 18-22 stopnie - w tych temperaturach tlen najlepiej się rozpuszcza w wodzie - w wyższych temp. będziesz miał albo problem z glonami albo za mało tlenu dla rośliny i brązowe korzenie - czytaj chore, a chillery do chłodzenia pożywki są drogie. Możesz kombinowac z butelka z zamrozona woda ale wymaga to non stop monitorowania aby nie przesadzić i nie zmrozić za bardzo pożywki.

Nie napisałeś jak wygląda box, jaka temperatura, wilgotność, czy jest cooltube, jaka żarówka, jaki nawilżacz powietrza, wentylatory, filtr węglowy - to wszystko ma duży wpływ na temperaturę wewnątrz boxa i uprawę w hydro.

Hydro jest fajną zabawką dla osoby, która chce się bawić w coś nowego, ale jest przygotowana finansowo na rozszerzanie hobby (czytaj: kupowanie nowych zabawek). Jeżeli pieniążków jest mało zostaje tylko SOIL. Próbując hydro tylko zmarnujesz swój czas i pestki ponieważ przy konfiguracji "najtańszej" raczej będą tylko problemy.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania dawaj coś wymyślimy.
 

hantys

Member
Rejestracja
Sie 2, 2012
Postów
13
Buchów
0
No więc tak. Stwierdziłam że akwarium jest bez sensu. Kupiłam dwie wanny do betonu - jedną 60, drugą 40 litrów. Keramzyt. Nawóz zamówię dzisiaj. Plan jest taki, żeby włożyć wannę 40l w wannę 60l (bardzo ładnie się mieszczą), nawiercić w tej górnej dużo otworów i przesadzić tam nasze roślinki. Boxa nie mam niestety, to jest lipna sprawa. Lampy dobrej również nie, ale przy następnym przypływie gotówki będzie. Na razie jest pełna prowizorka, czyli sadzonki stoją w kubeczkach w ziemi (z nawozem) na parapecie. Hodować mamy w szafie. Teraz trzeba będzie rozkminić jak zbudować box tak, żebym nie poszła z torbami. Planuję zakupić HPS 200W maximum, bo na lepszy mnie nie stać. Do tego mylar, wiadomo, i gdzieś w tej szafie zamontować wiatrak łazienkowy bo takowy posiadam. Wszystko strasznie na hurra... Jest jeszcze jedna opcja a mianowicie zrobić to pół na pół i skoro nie mam szans zrobić dobrego hydro przy moich możliwościach to polecieć pół na pół. Wsypać im ziemi do górnego zbiornika, podsypać keramzytem od góry i od dołu, kupić nawóz i raczej zainwestować w lampę. (rozkminiałam też opcję z rozpylaniem wody i da się to zrobić wyjmując węgiel aktywny z mojego filtra, podłączając rurkę pcv i wkręcając w nią rozpylacze (12zł w castoramie). Wtedy woda z pożywką będzie krążyć w obiegu zamkniętym.

---------- Aktualizacja posta 11:27 ---------- Czas poprzedniego posta 10:42 ----------

Minimalna zmiana planów. Na HPS definitywnie mnie nie stać. Tak więc pozostaje świetlówka kompaktowa, taka płaska w kształcie kwiatka (65w - 4900lumenów, 6400K czyli do wzrostu), później trzeba ją będzie wymienić na 2700K czyli taką do kwitnienia.
 

tokutango

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2012
Postów
56
Buchów
0
NIE WSZYSTKO!!@! Jeśli tu piszę, to znaczy że przeczytałam i potrzebuję dodatkowego wyjaśnienia. Tak ciężko to zrozumieć? JA nie wiem, mam wrażenie że polskie szkolnictwo uczy wielu rzeczy, ale czytanie ze zrozumieniem to problem większości ludu. PRZEWIJAĆ POSTY DO GÓRY! I skończcie z offtopami. Jak ktoś chce pomóc to niech pisze. Jak nie - niech idzie trollować gdzie indziej.


Czytanie ze zrozumieniem rzeczywiscie jest duzym problemem dla wielu ludzi, dla Ciebie z tego co widze rowniez wiec nie gotuj sie tak bo widac ze malo wiesz i nie masz co sie brac za hydro, szczegolnie jak nie masz kasy nawet na lampe... Przestudiuj sobie forum jeszcze jakis czas i wez sie za uprawe w ziemi, taka mala rada z mojej strony.
 

hantys

Member
Rejestracja
Sie 2, 2012
Postów
13
Buchów
0
Mam pieniądze "nawet" na lampę. Dziękować Bogu za takich, jak kolega nad moim ostatnim postem bo bym sobie nie poradziła. Człowiek prosi grzecznie o radę, próbuje sobie to jakoś poukładać, a tylko go opie****ają, no naprawdę. Nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć, że czytam to cholerne forum jak Biblię. I forum i Wiki. Wielokrotnie. Oglądam fotorelacje, obliczenia ludzi... Ale ku**a, każdy ma inne możliwości i inne miejsce wygospodarowane na hodowlę. Nie wiem na przykład, czy lepiej by było kupić świetlówkę kompaktową 200W i zrobić odbłyśnik (oprawka to akurat nie jest problem - w każdym sklepie elektronicznym będzie), czy też od razu muszę rujnować się finansowo na HPS. O tyle mi się to średnio widzi, że HPS chyba (mówię "chyba" bo jako początkująca nie jestem w stanie na własnym rachunku, czarno na białym tego zobaczyć i potwierdzić/zaprzeczyć) żre prąd jak po***any. Tak więc - wypowie się ktoś?
 

Natural

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2011
Postów
1,870
Buchów
1
hydroponika bez boxa i HPS? to tak jak ferrari bez nadwozia i silnika.... na samym paliwie nigdzie nie zajedziesz
chcesz efektow - musisz zainwestowac.
 

hantys

Member
Rejestracja
Sie 2, 2012
Postów
13
Buchów
0
Nie wiem czy mi w ogóle cokolwiek z tego hydro wyjdzie. Już prędzej pół na pół. Ehh... HPS 150 drogie jak ch*j. Już chętniej bym poszła w cfl 200W na przykład.
 

tokutango

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2012
Postów
56
Buchów
0
no i mowisz ze czytasz i ze Cie opie****aja a kminisz najpierw nad hps 200w (sa takie?), potem czy hps zuzywa wiecej pradu... zastanow sie, jesli swietlowka jest 200w a hps 150w to co zuzyje wiecej pradu? Przez takich ludzi jak Ty ktorzy przeczytaja kilka artykulow (albo nawet nie) i juz biora sie za uprawe to forum staje sie smietnikiem i zeby dotrzec do konkretnego info trzeba sie przebijac przez mase kretynskich postow. Ochlon troche, poszukaj wiecej informacji i bedzie ok, znajdziesz napewno wszystkie odpowiedzi na swoje pytania.
 

happytomato

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2012
Postów
161
Buchów
0
CFL'ki są energooszczędne nawet do 80%, nie są tak wydajne ja HPS, ale mają też i swoje zalety: energooszczędność, ekologia, cena-brak balastu, wydzielane ciepło-mniejsze niż HPS ale jednak i CFL'ki potrafią przygrzać.
zwykła żarówka vs świetlówka CFL
- 25W z = 5-6W
- 40W = 7-8W
- 60W = 11-13W
- 75W = 15-16W
- 100W = 18-21W
- 150W = 35-42W
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
Natural okreslił sprawe najlepiej jak sie da.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół