nasiona marihuany

F1 a F2 - nasiona fem

Wyszukiwarka Forumowa:
J

jaca84

Guest
Witam,
chciałbym zrobić nasionka feminizowane (automaty). Odmiane już wybrałem, natomiast mam problem jakie nasionka wybrać F1 czy F2? Zapylenie poprzez selfing i na krzyż bo z tego co przeczytałem z punktu widzenia amatora nie będzie to miało zbyt dużej różnicy. Kupię 3-4 nasionka.
 

Katohaikara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 21, 2011
Postów
679
Buchów
0
Z punktu widzenia amatora nie, a nawet czasem lepiej bo weźmiesz jedną odmianę a wyrosną 3 różne krzaki. Jednak jeżeli zależy Ci na stabilności genów bo planujesz np scrog to lepiej wziąć F1
 
J

jaca84

Guest
zapomniałem dodać iż będą to nasiona wysiewane później na OUTa, ma to duże znaczenie?
 
S

sub

Guest
Katohaikara napisał:
lepiej wziąć F1

btw: odmiany AF z reguły raczej nie są mieszańcami F1. A jakimiś tam efektami namnażania roślin w bliskim pokrewieństwie.
W związku z tym.. poza wypadkami gdy ktoś sprzedaje dajmy na to F1 miedzy AK47auto/lowsnow_auto - nie za bardzo można mówić o F1 z tak zwanej waskiej interpretacji definicji.
To raczej są odmiany nie hybrydowe - hodowane w obrębie być może nawet pojedynczej linii - wsobnej jak diabli | cholera wie co tak zwani producenci robią - ale można ich podejrzewać o to własnie |

jaca84 napisał:
Zapylenie poprzez selfing i na krzyż bo z tego co przeczytałem z punktu widzenia amatora nie będzie to miało zbyt dużej różnicy. Kupię 3-4 nasionka.

Czemu tak mało nasion ? kupujesz ? brak miejsca?

jaca84 napisał:
zapomniałem dodać iż będą to nasiona wysiewane później na OUTa, ma to duże znaczenie?

żadne? Jeśli już coś może mieć znaczenie to ewentualny wybór z tych co będziesz miał jak najlepiej rosnących na matkę i ojca. | znaczy się - jak najlepiej rosnących mających przy okazji resztę jak najlepszą |

planujesz coś takiego ?

to przemysłowa finola - AF jak nic ;)
https://www.forum.haszysz.com/af-finola-development-t22615.html

114.jpg

troszku za gęsto - jak na uprawę na cele..

Może rzędy co 40-50 cm i w rzędzie nasiono femi co 20-30 cm. Precyzyjnie bo nie siewnikiem...
SOG out z AF
 
J

jaca84

Guest
Czemu tak mało nasion ? kupujesz ? brak miejsca?


planujesz coś takiego ?

1. Zakładam, że te nasiona co kupię będą dobrymi nasionami, nie będę prowadził selekcji. Założenie jest takie: kupno nasion i wprodukowanie z nich swoich.
2. No może nie aż tak... ^^
 
S

sub

Guest
1. - A szkoda, bo zawsze można znaleźć coś co pozytywnie odstaje od reszty - i liczyć na to, że potomstwo to odziedziczy w jakimś tam stopniu.

2. - pewnie też bym się nie odważył - poza tym potrzeba strasznie dużo nasion.. no i traktor pług .. bronę - siewnik. .. immunitet.. etc.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół