nasiona marihuany

Jak prawidłowo dobrać wentylatory...

Wyszukiwarka Forumowa:

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Ja filtr mam zamontowany na początku przewodu.
Filtr=>went=>cootube=>out
Zauważyłem, że danie filtra na początku znacznie wyciszylo mi instalacje. Metr dalej, gdzie powietrzeczy wylatuje nie słychać juz zupełnie nic, tylko czuć, że wieje
 
U

Usunięty 71376

Guest
Ja filtr mam zamontowany na początku przewodu.
Filtr=>went=>cootube=>out
Zauważyłem, że danie filtra na początku znacznie wyciszylo mi instalacje. Metr dalej, gdzie powietrzeczy wylatuje nie słychać juz zupełnie nic, tylko czuć, że wieje

Zgodzę się z kolegą też mam filtr od razu skręcony z wentylatorem i przewód wentylacyjny wypuszczony na zewnątrz i jest ciszej
 

jwpjpjpjp

New member
Rejestracja
Wrz 23, 2018
Postów
2
Buchów
0
elo

box 60x60x160 cm. hps 250W. wlot 105m3, wylot 185m3 + filtr 300m3. bedzie okejka czy cos zmienic?

dzieki z gory za odpowiedz

pozdro i z fartem
 
A

amator19

Guest
Jeśli mam wiatrak na wylot do box-a 95m3/h to filtr potrzebuje 150m3/h czy 50m3/h żeby całkowicie zniwelować zapach na flo?
 

G.C

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2018
Postów
59
Buchów
1
Jeśli mam wiatrak na wylot do box-a 95m3/h to filtr potrzebuje 150m3/h czy 50m3/h żeby całkowicie zniwelować zapach na flo?

Jeśli mój samochód zużywa 7 l benzyny na 100km to ile potrzebuję benzyny by przejechać 100 km, 10 litrów czy 3 litry

Filtr musi być mieć przepustowość większą lub równą wydajności wentyla, zwykle na filtrze masz zakres
 

DeathZone

Banned
Rejestracja
Wrz 14, 2018
Postów
189
Buchów
1
tak jak mówi gc - muszą być tej samej ''mocy'' ewentualnie filter wiekszy, nigdy wentylator, bo zapach przeleci przez filter jak went będzie za wielkiej mocy. I kup filter dobrej jakości, nie chodzi o wagę ale o jakość węgla. Zapach ma wielkość 20 mikronów i więcej , węgiel ma pory o rozmiarze do 20 mikronów. Chodzi o to, żeby w tym węglu było wystarczająco dużo miejsca aby łapał ten zapach więc kup filter dobrej jakość np. phresh filter :)

pozdro !
 
A

amator19

Guest
Nie wiem nigdy nie miałem i nie mam zamiaru mieć samochodu ;] Jak bym wiedział to bym nie pytał i nie zasmiecal forum przecież. Co prawda jakieś tam uprawy mam za sobą ale nigdy z filtrem i dlatego chciałem się tylko upewnić a właściwie to zapytać bo szczerze mówiąc bez tego to właśnie bym wziął mniejszy :) Tak więc dzięki wielkie ;) :)
Deathzone to o czym Ty do mnie mówisz to WGL czarna magia dla mnie póki co... No ale poczytam o tym, dobrze że o tym wspomniałeś. Co prawda z hajsem nie za ciekawie więc na początek i tak pewnie kupię coś "gorszego sortu" ale z czasem wiadomo... Buch z wami. :)

EDIT:panowie dziś chce zamówić filtr i tu moje pytanie bo nie za bardzo ogarniam dział "wentylacji/filtracji". Widziałem filtry od 150 m3/h do 200m3/h w cenach takich na jakie mogę sobie pozwolić. I teraz do wiatraka 90m3/h lepiej wziąść 150m3/h czyli o połowę mocniejszy czy lepiej dwa razy mocniejszy jakieś 200 m3/h a moze po srodku i 170m3/h?
 
Ostatnia edycja:
A

amator19

Guest
Panowie taka sprawa. Box(namiot) 60x60x140 lampa cfl-ka 250w filtr 200m3/H planowane dwie rośliny w ostateczności 3 (ale na pierwszy raz 2 bo nasionka już mam 2 tylko). Czy wiatrak 107m3/h w takich warunkach przy dwóch roślinach da radę ogarnąć czy lepiej się wstrzymać i kupić taki 184m3/H ewentualnie? Z tym że ten 107 mam w domu a tego 184m3 musiał bym kupić dopiero i pewnie dopiero za miesiąc gdzieś bym mógł kupić :/ Trochę mi zależy żeby jak najszybciej zacząć ale nie aż tak żeby coś z***ac w sensie sprzętu. Tyle że ten 184m3/h nie ma regulatora obrotów ani nawet nie jest dwubiegowy i tu pytanie czy na weg nie będzie za mocny w sensie że czy nie zbije wilgoci np do 30-40% podczas wega? ku**a trochę pomieszalem chyba coś. Ale w skrócie czy całą uprawe dwoch pan przy takim sprzęcie da radę ten 107m3/h ogarnąć na tyle żeby na flo nie była wilgotność na poziomie 60-80% i przez filtr zasysac na tyle zeby dobrze filtrowalo bo zapach to jedyna rzecz ktora musze zniwelowac czy lepiej sie wstrzymac troche czasu i ogarnąć taki 184m3/H na weg i flo?
 

mcdonald

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
45
Buchów
0
Czesc. Potrzebuje porady. Mam zlozony zestaw ale czuje ze zaczyna smierdziec poza boxem mimo filtra.

Mam
box 50x50x120
Filtr can lite 150-175
Wentylator quiteline k-duo 75-100m3
Lampa led 150w cob

Obstawiam ze smierdz z powodu tego ze wentylator jest za slaby. Chodzi na drugim biegu.
Wymienic went na mocniejszy?
Zalezy mi zeby byl cichy. Bedzie dobry taki: Extractor TT 100mm Dual 145-187m3/h???
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Zasadniczo Twój powinien dawać radę. Jaką masz długość rur (te zwykłe aluminiowe lubią się dziurkować) i jak z wentylacją w pomieszczeniu? I czy na pewno wszystko jest szczelne? Było kilka przypadków, że to było problemem.
 

mcdonald

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
45
Buchów
0
Rura aluminiowa 1m
Dzieki za odpowiedz. Ide obadac szczelnosc rury i polaczenie filtra z wentylatorem
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Metr znacznej różnicy nie zrobi. Ewentualnie żeby zwiększyć moc ssania, możesz podpiąć went od razu do filtra, jeśli nie masz jeszcze tak zrobione.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół