nasiona marihuany

Jak prawidłowo dobrać wentylatory...

Wyszukiwarka Forumowa:

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
W celu wyciszenia proponuję owinąć rury jak i went jakąś matą to zawsze zmniejszy hałas.
Podpięcie filtra także go zredukuje.
Dodatkowo możesz kupić regulator obrotów i zmniejszyć obroty tak by nie chodził "pełną parą"
Lepiej zawsze mieć mocniejszy went żeby nie chodził na maxa niż słabszy i na maxa głośno chodził.
Tłumiki były by najlepsze lecz to kwestia funduszu. ;)

Filtr na początku dobra sprawa, sam zawszę tak montuję.
 

kaki2

Member
Rejestracja
Lip 7, 2009
Postów
12
Buchów
0
Ok, sytuacja wygląda tak że zależy mi na czasie, bo pestki już kiełkują. Podpialem całą instalacje i wcale nie jest ciszej. Duży hałas jest na wylocie dlatego zastanawiam się czy nie przerzucić filtra na koniec instalacji poza boxem, może filtr to wyciszy. Podepne też regulator bo nie wydaje mi się ze potrzebuje przepływ 550m3/m.
Czy ktoś mógłbym mi mniej więcej napisać jaki przepływ potrzebuje?
 

Space Invader

Active member
Rejestracja
Cze 13, 2016
Postów
42
Buchów
1
Cześć Kaki2.

Zawsze na wlocie i wylocie będziesz mieć największy hałas, spowodowany pędem powietrza. Nawet jeżeli producent podaje prace wenta w okolicach 20-26dB, to na wlocie i wylocie potrafi osiągać nawet 70dB

U siebie rozwiązałem to następująco:

Tłumik półsztywny fi200 - redukcja 200na125 - wentylator fi125 td silent 350 (na zimę fajny, teraz trochę brakuje mocy) -rura izolowana fi125 i teraz:
1) faza weg redukcja fi125na200 tłumik półsztywny fii 200 na końcu (poza boxem, z powodu braku miejsca box 1,44m2)
2) flow filtr powietrza fii 125/450 na końcu (nie dawaj na weg filtra, bo Ci się zajedzie i zalepi o wilgoci, wtedy zaczną się problemy z temp)

tłumiki półsztywne mają to do siebie, że są giętkie i jak harmonijka, mogą się rozciągać lub zwężac według Twoich wytycznych, a nawet montować je pod różnymi kątami, pro prostu są mega elastyczne

ps. Twój went jest ok w szczedgólności na taką pogodę jak teraz, ale ok 400-450 by starczyło na 1,44m2, martwi mnie natomiast filtr, przy maksymalnym ciągu wenta nie będzie wyłapywać zapachu na dłuższą metę, filtr powinien zawsze powienien być większy od wenta

zainwestuj w tłumiki lub zrób własne, większe fi z tego tytułu, żeby powietrze miało gdzie się "rozprężyć" i tak nie świstać, zastosuj redukcje 150na200 i w drugą str. do tego większy filtr na flow i bedziesz mieć spokojny sen, tak jak czarnuchthc napisał regulator na pewno dodatkowo pomoże

ja mam filtr na końcu poza boxem postawiony pionowo i wyłapuje smrodek pierwszorzędnie i do tego tłumi hałas wylatującego powietrza, wiem wiem są 2 szkoły montowania filtra, ale według mnie obie sprawdzają się równie dobrze :)
 

kaki2

Member
Rejestracja
Lip 7, 2009
Postów
12
Buchów
0
Dziękówa za wyczerpującą odpowiedz!
Zacznę od regulatora i puszczeniu filtra na końcu, do tego może poowijam wełną. Jak dalej będzie nie do wytrzymania to pokombinuje z tymi średnicami. W tłumik zainwestuje jak już się poddam ;)
Czy taki regulator zrobi robote ?
__57.JPG
 

Blaszany

New member
Rejestracja
Lut 12, 2017
Postów
4
Buchów
0
Witajcie pisze do Was w konkretnej sprawie , jestem zielony w budowaniu growboxa i dlatego zwracam się do Was . Wymiary które osiągnął mój box to 120x100x180
Wychodzi 1,2m kwadratowego
1.Potrzebuje dobrać lampe Koniecznie Led . Wiem ze zapotrzebowanie na lumeny to okolo 60tyś . Ale która z dostepnych lamp bedzie sie nadawac? budżet na lampe to okolo 1400zl
2. Potrzebuje też informacje na temat wentylacji ile i jakich wiatraków kupić .
3.wszelkie uwagi też miło widziane .
Linki do lamp i wentylatorow Mile widziane
 

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
Za 1400zl to raczej nie kupisz dobrego Leda na tą powierzchnię, ale powinneś dać radę sam taką zrobić. Poszukaj a znajdziesz temat o budowie takiego Leda.
Potrzebujesz jeden wentylator wyciągając i jeden mieszak przynajmniej.
 

b3tomek

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2008
Postów
424
Buchów
0
jaki wentylator do kanałowy do boxa 100x100x150 ?
 
O

old_school

Guest
jaki wentylator do kanałowy do boxa 100x100x150 ?

liczysz objętość boxa w litrach i dobierasz wentyl o wydajności takiej aby w godzinę był w stanie przemielić, jak planujesz filtr to warto wentyl mocniejszy lub dobrany pod filtr na tą powierzchnię
 

Majeran_Wieloryb

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2017
Postów
49
Buchów
0
Wiem że temat stary ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie.

Wszystko zrozumiale i przejrzyście opisane, ale nigdzie nie doczytałem ile takich pełnych wymian w ciągu godziny powinno nastąpić? Wentylator 130m3/h inaczej poradzi sobie z taką samą lampą w boxie 50x50x150 a inaczej w boxie 90x90x180. W obliczeniach z tego co widzę to objętość boxa nie została uwzględniona, a jedynie podana na początku dla informacji czytelnika i na końcu jedyna informacja że 200 wymian na godzinę to "sporo".

130m3 w ciągu godziny aby ochłodzić powietrze ogrzanie przez hps, ok, ale ile potrzebuje wymiany powietrza sama roślina oraz jak sytuacja ma się z cooltube? Czy można z jednej strony zostawić ją otwartą tak aby powietrze zasysane było do niej i przez kanał odprowadzane na zewnątrz czy jednak lepiej odizolować całkowicie lampę oraz jaki wentylator dobrać w przypadku ct?

Przy okazji zapytam czy znaczna jest różnica między hps a mh jeśli chodzi o nagrzewanie się powietrza w praktyce?
 
Ostatnia edycja:

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Pytanko:
Jak myślicie, na box 60x60x120 przy HPSie 150W wystarczy wentylator wyciągowy 135m3/h (fi100, 16W)??
 
Ostatnia edycja:

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Pytanko:
Jak myślicie, na box 60x60x120 przy HPSie 150W wystarczy wentylator wyciągowy 135m3/h (fi100, 16W)??

Wystarczy. U mnie TD silent 160 ustawiony na 140m3/h z hps 250W i cooltube daje rade + filtr węglowy podłączony jednym przewodem z cooltube. box 60x60x140
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
To spoko, dzięki za odpowiedź.
 

Aerith

Well-known member
Rejestracja
Lip 14, 2017
Postów
92
Buchów
0
Siema, jaki polecilibyście mi gotowy filtr węglowy typowo pod grow do wentyla kanałowego 120mm 150m3/h
Wiem, że jest za silny ten wentyl jak do takiego małego boxa,30x30x60 ale w praktyce nie miałem problemów z wilgocią, a może czekają mnie inne problemy w związku z takim wyciągiem w takim boxie? napiszcie coś o tym.:zjarany:
spotkałem się z wieloma opiniami niektórzy twierdzą, ze filtr powinien być o takiej samej przepustowości co wentyl czyli filtr 150m3/h w moim przypadku, a niektórzy ze filtr powinien mięć więcej niż wentyl, jak to w końcu jest?
 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Filtr wiekszy niz wentylator, wrzuc ok 200m3 i bedziesz zadowolony. Nie znam sie to nie podpowiem konkretnego, ale kazdy o podobnych parametrach powinien dac rade.
 

GoHan

Well-known member
Rejestracja
Lip 14, 2017
Postów
292
Buchów
0
dołączam się do pytania, bo jak będzie filtr np 200m a wiatraczek 150 m to może wiatraczek nie przepychać przez niego tak jak powinien ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół