nasiona marihuany

Jak prawidłowo dobrać wentylatory...

Wyszukiwarka Forumowa:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Powtorze sie - filtr wiekszy niz wentylator. Na pewno wydajnosc wentylacji spadnie, ale na spokojnie poradzi sobie z zapachem. Jak dasz filtr o mniejszej przepustowosci niz wentylator to powietrze przeleci przez wegiel nie zostawiajac calego zapachu. Dla mnie logiczne ;)
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Powtorze sie - filtr wiekszy niz wentylator. Na pewno wydajnosc wentylacji spadnie, ale na spokojnie poradzi sobie z zapachem. Jak dasz filtr o mniejszej przepustowosci niz wentylator to powietrze przeleci przez wegiel nie zostawiajac calego zapachu. Dla mnie logiczne ;)


Honza może ty wkońcu poratujesz jakąs porada bo już sam ocipieje a czekam już któryś wątek na odp i ch*j. Przeklejam.:

Czy ten wentylator kanałowy Ventilution 125 na 2 biegi tzn drugi bieg 280m2/h. może być za mocny na powierzchnię 0.36m2 ? czy lepiej dać pierwszy bieg 220m3/h. Poprzednio był axiol flo 125 turbo o podobnych parametrach 220m3/h czy można je do siebie porównywać czy jednak wielkość śmigieł i otworu robi już swoje? Ponieważ zaobserwuje efekt próżni na 2 biegu.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Honza może ty wkońcu poratujesz jakąs porada bo już sam ocipieje a czekam już któryś wątek na odp i ch*j. Przeklejam.:

Czy ten wentylator kanałowy Ventilution 125 na 2 biegi tzn drugi bieg 280m2/h. może być za mocny na powierzchnię 0.36m2 ? czy lepiej dać pierwszy bieg 220m3/h. Poprzednio był axiol flo 125 turbo o podobnych parametrach 220m3/h czy można je do siebie porównywać czy jednak wielkość śmigieł i otworu robi już swoje? Ponieważ zaobserwuje efekt próżni na 2 biegu.

Grymasek, niestety nie pomoge bo nie znam tych wentylatorow. Co ja bym zrobil? Sugerowalbym sie temperatura. Dwa wloty pasywne plus wyciagajacy na pierwszym i drugim biegu... i testy, testy, testy ;)
1. Zwroc uwage na temperature przy wlaczonych swiatlach i w trakcie ciemni, na obu biegach.
2. To samo z wilgotnoscia - sprawdz jakie masz parametry z i bez nawilzacza, o ile uzywasz.
3. Sprawdz wszystkie parametry z i bez filtra.
Innej opcji nie widze, watpie, zeby ktos mial na tym forum porownianie tych dwoch wentylatorow.

Ja bym sie za bardzo nie przejmowal wkleslymi scianami boxa i niska wilgotnoscia, zdecydowanie wazniejsze jest swieze powietrze w namiocie i odpowiednia temperatura. Zrob testy i zdecyduj ktora opcja bedzie najlepsza ;)
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Grymasek, niestety nie pomoge bo nie znam tych wentylatorow. Co ja bym zrobil? Sugerowalbym sie temperatura. Dwa wloty pasywne plus wyciagajacy na pierwszym i drugim biegu... i testy, testy, testy ;)
1. Zwroc uwage na temperature przy wlaczonych swiatlach i w trakcie ciemni, na obu biegach.
2. To samo z wilgotnoscia - sprawdz jakie masz parametry z i bez nawilzacza, o ile uzywasz.
3. Sprawdz wszystkie parametry z i bez filtra.
Innej opcji nie widze, watpie, zeby ktos mial na tym forum porownianie tych dwoch wentylatorow.

Ja bym sie za bardzo nie przejmowal wkleslymi scianami boxa i niska wilgotnoscia, zdecydowanie wazniejsze jest swieze powietrze w namiocie i odpowiednia temperatura. Zrob testy i zdecyduj ktora opcja bedzie najlepsza ;)


kur.. to się szykuje dzień wolny na sprawy techniczne. No problem jest taki że tem jest ok tylko gdy wywaliłem nawilżacz bo cała para od razu była zasysana prze wentylator wyciągający pasywny mam 150mm. Zauważyłem że boki liści się zawija do środka od suchego powietrza, mam dwa wiatraki mieszające, więc chyba wrzucę pierwszy bieg ten na 240m3 + nawilżacz bo te krawędzie mnie trochę niepokoją. Wiesz taka moc tego wenta że porostu całe powietrze zasysa jak odkurzacz. Jak mucha wleciało ostatnio to ją sk***ysyn wessał dosłownie ;)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
kur.. to się szykuje dzień wolny na sprawy techniczne. No problem jest taki że tem jest ok tylko gdy wywaliłem nawilżacz bo cała para od razu była zasysana prze wentylator wyciągający pasywny mam 150mm. Zauważyłem że boki liści się zawija do środka od suchego powietrza, mam dwa wiatraki mieszające, więc chyba wrzucę pierwszy bieg ten na 240m3 + nawilżacz bo te krawędzie mnie trochę niepokoją. Wiesz taka moc tego wenta że porostu całe powietrze zasysa jak odkurzacz. Jak mucha wleciało ostatnio to ją sk***ysyn wessał dosłownie ;)

Dzialaj, testuj, ja bym chcial miec taki przeciag :D
Ogolnie jestem zdania, ze wilgotnosc nie jest najwazniejsza, ja u siebie przez caly weg mam 30-50% i rosliny daja rade. Dobry efekt daja opryski na noc, kropelek wody z lisci went ci nie wciagnie ;)
Co do mieszajacych - na wegu mozesz je sobie odpuscic jak masz temperature w normie i mocny wyciag, tez powinno pomoc z wilgotnoscia...
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Dzialaj, testuj, ja bym chcial miec taki przeciag :D
Ogolnie jestem zdania, ze wilgotnosc nie jest najwazniejsza, ja u siebie przez caly weg mam 30-50% i rosliny daja rade. Dobry efekt daja opryski na noc, kropelek wody z lisci went ci nie wciagnie ;)
Co do mieszajacych - na wegu mozesz je sobie odpuscic jak masz temperature w normie i mocny wyciag, tez powinno pomoc z wilgotnoscia...


hehe no mnie to strasznie wk***ia. Ale dzisiaj zmienię na BIEG nr 1 i będę obserwował sytuację . I tak niebawem przełączam na flo więc ch*j... A mieszaki mam tylko nato żeby wzmocnić łodygi ale zostawię tylko jednego tego 12W a 4 W wyłączymy. No niepokoją mnie liście które się zawijają do gór. Dodam że poprzednio miałem axial flow 125 który jest 2 razy mniejszy do tego co mam teraz i jeden mieszak a temp bywały po 30-35 stopni na zewnątrz i jakoś to szło więc na taka powiechnię pierwszy bieg chyba starczy zwłaszcza że świece nocą a są już coraz zimniejsze.
 
P

Piję Mleko

Guest
skasowałem bo jestem za***any i to była głupota że 10 razy na minutę jest ok
 
Ostatnia edycja:

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Mam kolejne pytanie dotyczące wentylacji. Wentylację w boxie (60x60x120) mam w pełni aktywną i podpiętą pod programator czasowy (analogowy) z setem na 15min pracy, 15min postoju.
- Czy takie ustawienie jest ok?
- Generalnie planty jeszcze młode i nie dają zapachu, no ale gdy się już pojawi zapach czy takie ustawienie będzie ok dla went. wyciągającego podpiętego pod własnoręcznie zrobiony filtr węglowy?
- Jak to wygląda u Was?
- Wentylatory chodzą cały czas?
- Jak się pojawi zapach plantów to czy wyciąg z filtrem ma chodzić na okrągło, mieszający i wtłaczający np. na te 15min pracy?
Uświadomcie mnie.
Z góry dzięki za odpowiedzi...
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,841
Odznaki
5
Wentylacja ogólnie powinna chodzić non stop, takie wahania warunków nie będą dobrze wpływały na roślinę. Na flo to już w ogóle, minuta przerwy wystarczy żeby zapach zaczął spie****ać z namiotu.
Moim zdaniem to słaby pomysł.
 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Mam kolejne pytanie dotyczące wentylacji. Wentylację w boxie (60x60x120) mam w pełni aktywną i podpiętą pod programator czasowy (analogowy) z setem na 15min pracy, 15min postoju.
- Czy takie ustawienie jest ok?
- Generalnie planty jeszcze młode i nie dają zapachu, no ale gdy się już pojawi zapach czy takie ustawienie będzie ok dla went. wyciągającego podpiętego pod własnoręcznie zrobiony filtr węglowy?
- Jak to wygląda u Was?
- Wentylatory chodzą cały czas?
- Jak się pojawi zapach plantów to czy wyciąg z filtrem ma chodzić na okrągło, mieszający i wtłaczający np. na te 15min pracy?
Uświadomcie mnie.
Z góry dzięki za odpowiedzi...

Teoretycznie na wezystkie odpowiedzi mozna odpowiedziec "tak i nie"
Praktycznie:
- zalezy od wentylatora
- zapewne wentylator nie wyrobi
- wlot pasywny, wylot i mieszajacy dziala caly czas
- tak
- zalezy od wentylatorow
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Wentylatory mam takie jak w opisie fotorelacji.
Zaczyna mi się klarować wszystko.
I podsumowując: póki weg zostawiam cykl 15-minutowy, będzie flow to wylot i mieszanie cały czas, a wlot np. cykl 15min lub też cały czas.
Temperatury obecnie mam w przedziale noc około 23 a dzień do 29 stopni, wiec chyba okiej.
Dzięki za podpowiedzi, z chęcią poczytam kolejne.
 

Serokej

New member
Rejestracja
Kwi 4, 2018
Postów
2
Buchów
0
Witam mam pytanie mam boksa zrobionego o wymiarach 260x100x250
I teraz tak wlot i wylot mogę zrobić tylko i wyłącznie na tej samej ścianie nie ma możliwości zrobienia na przeciwnej ścianie tak jak powinno być i teraz pytanie czy na dole po lewej dać wentylator żeby wdmuchiwal powietrze bo wlot pasywny chyba nie wystarczy? z prawej u góry wylot. Czyli w srodku będzie w tej kolejnosci filtr can lite 160mm 880m3. Wentylator prima Klima 880m3. Cooltube i przewodem izolowany wyjscie z tej prawej strony u góry? Jak myślicie? W srodku jedna cooltube 600w i jeden wing 600w.

---------- Post Zaktualizowany 14:51 ---------- Data pierwszego postu 14:48 ----------

Yyy uchu v by vu

---------- Post Zaktualizowany 14:53 ---------- Data pierwszego postu 14:51 ----------

Witam mam pytanie mam boksa zrobionego o wymiarach 260x100x250
I teraz tak wlot i wylot mogę zrobić tylko i wyłącznie na tej samej ścianie nie ma możliwości zrobienia na przeciwnej ścianie tak jak powinno być i teraz pytanie czy na dole po lewej dać wentylator żeby wdmuchiwal powietrze bo wlot pasywny chyba nie wystarczy? z prawej u góry wylot. Czyli w srodku będzie w tej kolejnosci filtr can lite 160mm 880m3. Wentylator prima Klima 880m3. Cooltube i przewodem izolowany wyjscie z tej prawej strony u góry? Jak myślicie? W srodku jedna cooltube 600w i jeden wing 600w.
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Może być wlot pasywny. W razie problemów z temperaturą zawsze można dorzucić coś wtłaczającego powietrze, ale początkowo nie ma sensu.
Wlot i wylot może być na tej samej ścianie. Nie szukaj błędnych zasad. Wiatrak mieszający powietrze ustaw także po tej samej stronie po której będą wlot i wylot. Ułatwi to przemieszczanie się powietrza ściana/sufit/wylot.

Filtr pierwszy z tej strony z której nie możesz mieć wylotu ------> następnie przelot przez cooltube -----> wentylator (oczywiście w odpowiednią stronę :) ). Wszystko możesz połączyć przewodami izolowanymi, a możesz i na sztywno jedno z drugim. Różnych kombinacji próbowałem w swoich grow i nigdy nic nie zawodziło.
 

Serokej

New member
Rejestracja
Kwi 4, 2018
Postów
2
Buchów
0
Ok dziękuję bardzo. Czyli jaka kolejność pierwsze montuje filtr do cooltube potem przelot przez cooltube następnie wentylator i przewód do wylotu na górze ściany tak? I to może być tak w połowie boxa zamontowane wszystko? Bo nie rozumiem tego "Filtr pierwszy z tej strony z której nie możesz mieć wylotu"
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja bym jednak ustawil wentylator przed cooltube, zeby nie zaciagal goracego powietrza tylko pchal je w strone cooltube i dalejcna zewnatrz. Filtr daj po przeciwnej stronie niz wlot i bedzie gitara ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół