nasiona marihuany

Aparaty fotograficzne

Wyszukiwarka Forumowa:
T

telemach

Guest
no chori polecales H9 i musze przyznac ze nie bylem z niego zadowolony bo to aparatokamera i ma hujowe kolory , dzis sie przesiadam na 360De i moze bede szczesliwy:p
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Polecalem H9 ze wzgledu na szeroki zakres ISO, MASP i stabilizacje. :sunny:
A kolory Sony ma dosc specyficzne, mi bardzo podchodza, innym nie musza :p

360D? A nie 350D? :D
 
Q

qazwsxedc

Guest
chcialbym zauwazyc ze wszedl na rynek D90 z ADRem, nie trzeba sie dluzej babrac w rawach ;) i nikon wprowadza 50/1.4 z afsem - bedzie chodzic na d40 :)

[nawet widzialem testy w necie z ktorych wynikalo ze d90 w identycznych warunkach robi lepsze zdjecia niz d200, niekiedy nawet lepsze niz d300 :)]
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Skad masz informacje na temat tej AF-Sowej 50tki? :D
Co do ADRu, to w D40 jest tego namiastka albo ekwiwalent, nie wiem dokladnie.
Pewnie roznica lezy w tym ze ADR to automat, a ADL trzeba recznie :sunny:

Ciezko za tym nadazyc.
 
Q

qazwsxedc

Guest
http://kenrockwell.com/nikon/50mm-f14-afs.htm tutaj o obiektywie.

a adr po prostu dziala w real-time, przy kazdym zdjeciu, bez opozniania i pozniejszego grzebania w puszce [jak w przypadku d40/d40x]. adr ma tez d60, ale jest mniej zaawansowany. pelny adr maja d90, d300, d700 i d3. nie probowalem, ale wydaje mi sie ze d90 wpadnie w moje rece szybciej niz sie spodziewam :) aha - matryce CMOS [juz nie CCD] ma zywcem wzieta z d300 :)
 
T

telemach

Guest
Polecalem H9 ze wzgledu na szeroki zakres ISO, MASP i stabilizacje. :sunny:
A kolory Sony ma dosc specyficzne, mi bardzo podchodza, innym nie musza :p

nie wiem po co wstawili iso 3200 i 1600 - sciema -nic na tym nie zrobisz a stabilizacja jest na zasadzie mini wstrzasu ruchomego obiektywu ktory wydaje sie "latac". ostrosc ma hujowa i nawet ixsusy z canona bija go na glowe jakoscia. jedyne co w nim fajne nagrywanie filmów w hd i zoom.
kazdej focie trzeba poprawiac levele.
 
R

Rider

Guest
a ja mam canona i za***iste krzaki, i jak to polaczyc co? :sunny:
 

yodson

Well-known member
Rejestracja
Lis 28, 2008
Postów
89
Buchów
1
A ja mam Olka 510 z trzema obiektywami 4/3 i lampą i bardzo sobie chwalę. Fakt, że przy wyższych czułościach szumi bardziej, niż Canon i Nikon, ale ergonomia, jakość szkieł i stosunek jakości do ceny przeważył. Teraz po wyjściu kolejnych modeli z serii ceny lecą na pysk, więc warto łyknąć. Jeśli ktoś nie ma siana na dobre obiektywy (moim zdaniem najważniejsze elementy w aparacie), to można kupić przejścióweczkę na system M42 (np. stare Zenity) i zaopatrzyć się w dużo tańsze obiektywy na aukcjach. Ostatnio znalazłem starego Zenita dziadka z dwoma szerokokątnymi obiektywami i efekty są zachęcające. Jedynym mankamentem jest brak autofocusa, więc trzeba samemu ostrzyć (choć w Olku przy podglądzie mogę użyć 10-krotnego powiększenia i poprawić ostrość).

Na forach foto ludzie często powtarzają, że "to człowiek robi zdjęcie, a nie aparat" :) . Nawet Canonkiem A70 może natrzaskać dobrych fot.

A Soniaki odradzam niestety. Miałem H1 i matryca szumi nawet przy niskich czułościach. I jeżeli ktoś decyduje się na Canona, to polecam zaopatrzyć się w lepszy obiektyw, niż ten, który dają w zestawie, bo można się mocno zniechęcić.

Fotki z Olka - yodinho.digart.pl
 
Q

qazwsxedc

Guest
yodinho, stary, wywal linka, bo juz wiem jak sie nazywasz. pieski tez by doszly.
 
D

delete

Guest
ja mam kodaka z712 is i jak za tą cene co za niego dałem to jestem zadowolony XDDD
 

yodson

Well-known member
Rejestracja
Lis 28, 2008
Postów
89
Buchów
1
yodinho, stary, wywal linka, bo juz wiem jak sie nazywasz. pieski tez by doszly.

Dzięki za troskę, ale ja z policją nic wspólnego nie mam, przynajmniej bezpośrednio. Dane zmienione dla czystego sumienia ;) .


@redzi:
Jakie zdjęcia chcesz robić? Myślę, że na tym szczeblu nie ma się zbytnio nad czym rozwodzić, bierz co będzie Ci dobrze w ręce leżało :) . Będziesz zadowolony z każdego modelu tej półki aparatów.

Pzdr!

P.S. <joint>
 
Q

qazwsxedc

Guest
yodinho, wciaz moge sprawdzic, ze nazywasz sie Kamil Tu.....wicz, studiujesz na awfie:) w ten sposob mozesz beknac szybko :) :)

a chwile wyzej odradzales aparaty sony, teraz mowisz ze beda ok. wtf?:)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół