nasiona marihuany

Aparaty fotograficzne

Wyszukiwarka Forumowa:
H

haszyszekk

Guest
Chori co zrobic jak wytarlem przednia szybke obiektywy i porysowalem i jakis sposob/uszkodzilem? :D jak to naprawic? hehe juz aparacik takiej ostrosci jak kiedys nie lapie ;)
SCuN prze-prze-prze-prze-fotograph :D zapodawaj foty ziola a nie bedziesz sie pie****il jak mala owieczka! pzdr
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
a tu efekt jeszcze wiekszego makra tego samego kwiatka próbowalem uchwycic włoski;p
zdjecia nie sa zbyt ostre bo robione z reki a rece lataja ostro ;p
głębia przy takim powiekszeniu jest tez bardzomała
a zebyuzyskac tak duze makro wystarczy odwrócic obiektyw ...
clear.gif

clear.gif
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
SCuN Raynox DCR-250 bedzie najlepszym wyborem, jest to konwerter makro a nie obiektyw, ale daje bajeczne powiekszenia i jakosc.. :) Soczewkami z allegro nie ma co zawracac sobie glowy, optyka jest slabej jakosci.

bogusiku2, od tego aparacik nie powinien zglupiec, powinien "widziec" przez ta ryse i nie zwracac na nia wiekszej uwagi.. Szczerze mowiac z taka usterka sie nie spotkalem, zresetuj go do ustawien fabrycznych i sprawdz jeszcze raz.. ;)

Edit: Najgorsza z mozliwych mozliwosci jest to ze uszkodziles mechanizm AF, tzn przesunales go i u***ales taka mala zebatke ktora cholernie droga jest :p jak wydaje z siebie dziwne dzwieki to pewnie to umarlo, i ratuje Cie tylko wymiana calego obiektywu :(

http://www.allegro.pl/item352179966_fotojulia_tamron_90mm_f2_8_canon_nowy_sklep_.html

To jest optyka-marzenie dla kazdego makrofotografa.. ;)
 
Ostatnia edycja:

.bml

Member
Rejestracja
Maj 20, 2008
Postów
8
Buchów
0
.jesli chcecie uzyskac naprawde dobrej jakosci zdjecia to kupcie siebie lustrzanke cyfrowa, dla przykladu ja mam Canona 400D i jest super
 
Q

qazwsxedc

Guest
wiec wracajac do tematu - za kase z pierwszej komercyjnej uprawki spokojnie mozna kupic d40 i go polecam ;)

chori, troszeczke poprawiasz kolorki w zdjeciach, nie?;-)
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
cortical_stress, wszystko w puszce ustawione, jedyna korekcja to kontrast i gamma w irfanview. Niektore zdjecia z RAWow UFRawem wyciagane, wtedy przy kolorach nie grzebie. Filtr polaryzacyjny takie niebo daje, dlatego wyglada jak fotoszopione ;)
 

Trepanator

owner
Weteran
Rejestracja
Wrz 25, 2007
Postów
722
Buchów
17
Mam dylmat i proszę o porade w tej kwestii,a mianowicie chcę zakupić lustrzankę cyfrową [canona]mam 3 opcję 400D,450D lub 40D,który z nich jest najlepszym wyborem między jakością i ceną:pr:
 
Q

qazwsxedc

Guest
z canonow najlepszy jest nikon d40 :)

a tak na serio, jesli kasa nie jest klopotem, to 40d, wzglednie 5d (pelna klatka 24x36mm - zostawia w tyle wszytskie nikony w zdjeciach statycznych/krajobrazach etc). z kolei jesli kasa ogranicza, to lepiej kupic tanszy aparat z lepsza lampa - ktora sluzyc bedzie znacznie dluzej, i mniej traci na wartosci :)
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
D40 ? żartujesz :) szumofon hehe drogi do tego co oferuje. W tej cenie można kupić tańsze body z lepszym okiem.

Eos 400D jest przyzwoity ale ma ubogie menu i brak podglądu na żywo co uważam teraz jest wręcz niezbędne :).

Teraz mam OLY. E-510 i jestem naprawde zadowolony.. z obiektywami nie ma większego problemu dużo na rynku wtórnym.
Czasami można dorwać całkiem tanio fajne obiektywy teraz rozglądam się za rybim okiem i telenowerterem 1.4 jakby ktoś miał.

OLY E 510 z obiektywem kitowym 14-42 oraz 40-150 mm są świętne w tej cenie!
D40 posiada zazwyczaj oko 18-55 z gorszymi szkłami

Jeśli podobnego nikona chcesz to poleciłbym D40x samo body i dokupić jakiś "normalny" obiektyw.

w ogóle jesteś pewny że chcesz lustrzankę?
zakup samego aparatu (body) to zazwyczaj najmniejszy koszt hehe.
Obiektywy do tego kosztują majątek

Może kompakcik Panasonic FZ50 ? moja dziewczyna robi na nim zdjęcia i sam czasem
jestem pod wrażeniem tego aparatu.

No ale jak chcesz lustrzankę to polecam E-510 - E - 410 Olympus
wiadomo.. każdy chwali swoje :) ale miałem nikkony więc mam jakieś porównanie.
 
Ostatnia edycja:
Q

qazwsxedc

Guest
arkan, chyba nie uzywales d40. a jesli mowa o szumach, to d40x akurat ma ich poziom znacznie wyzszy niz d40 z uwagi na mniejsze piksele - wiec moim zdaniem zle doradzasz. tak samo kitowy obiektyw 18-55 jest zupelnie dobrym wyborem - co to znaczy z 'gorszymi szklami' ?

moim zdaniem kazda lustrzanka, nawet z kitowym obiektywem bedzie i tak na tyle znaczaca roznica jakosciowa w stosunku do kompakta, ze marka bedzie miec tutaj drugorzedne znaczenie - a o jakosci zdjec najbardziej bedzie decydowac nie puszka, nie szklo, a poprawne naswietlenie.

o szumach na wysokopikselowych matrycach proponuje poczytac u kena rockwella:
http://kenrockwell.com/tech/mpmyth.htm
 

Trepanator

owner
Weteran
Rejestracja
Wrz 25, 2007
Postów
722
Buchów
17
Ja miałem na myśli canony 400,450 lub 40
Rozważałem jeszcze nikona d80,ale chyba jednak canon.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół