nasiona marihuany

Przechowywanie pylku roslin

Wyszukiwarka Forumowa:

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Witajcie

Zalozmy, ze bede mial 2 meskie rosliny bardzo ciekawej odmiany z ktorej bede chcial zatrzymac sobie pylek, zeby w przyszlosci zapylic jakis ladny kwiatuszek roslinki zenskiej i miec nasionka. O pozyskiwaniu pylku juz czytalem, ale teraz zastanaiwam sie nad tym jak zebrany pylek przechowywac? Zapakowac do dilpaka i do ciemnej szafy? :sunny:
 

art610

Well-known member
Rejestracja
Mar 14, 2006
Postów
163
Buchów
0
Hodowcy twierdzą że pyłek należy wysuszyć... około 2-5 dni. Później go zamrażając w niskiej temperaturze, przechowywać w jakiejś szczelnej kopercie z dodatkiem materiału higroskopinego, np takie torebeczki z butów, kompa. Nie wiem tylko czy temperatura zamrażalnika jest wystarczająca. Osobiście trzymałem wysuszony niemrożony pyłek 3 miesiące i i tak zapłodnił roślinę.
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Zamrazalnik mam, dostep do tego materialu higroskopinego tez. Pylek bylby przechowywany przez wlasnie ~3 miesiace, a zalezy mi na nim bardzo :)

Dzieki za pomoc.
 

Scooterr

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2006
Postów
296
Buchów
3
Pyłek po styknięciu z wodą traci swoje właściwości raczej po rozmrożeniu nie zapyli drzewka
 

art610

Well-known member
Rejestracja
Mar 14, 2006
Postów
163
Buchów
0
Oj Scooterr, a po co się suszy, dodaje materiału higroskopijnego i trzyma w kopercie? żeby właśnie przy rozmrażaniu nie był wilgotny. Suszysz> do koperty z higro>do torebki szczelnej>do zamrażalnika>wyjmujesz>sypiesz pyłek z higro na kartkę i suszysz. Wszystko ok jest. Zresztą mogę się odwołać do literatury Bernard Wyjadłowski Wszelka Wiedza o MJ. Bodajże w 2 tomie było, pamięta ktoś?
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Teoretycznie pyłek można przechowywać w nieskończoność w odpowiednich warunkach.

Jak wyżej - koperta - pojemnik musi być całkowicie pozbawiona wilgoci.
Świetnie nadają się do tego celu torby próźniowe lub pojemniki z których można odpompować powietrze.

Temperatura musi być stała poniżej -10 max -15 C

Z obserwacji zauważyłem, że taki pyłek nadaje się do zapylenia rośliny nawet
po kilku miesiącach ale zaraz po rozmrożeniu! uzyjcie cały pyłek resztki nie nadadzą się do ponownego przechowywania.

Z tym jest trochę jak z zamrożona komórką jajową człowieka

Bez mrożenia a tylko lekkiego chłodzenia w lodówce pyłek jest użyteczny do miesiąca.
Trzeba pamiętać że zdolność zapylania takiego pyłku maleje wraz z upływem czasu ;-/
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Dobrze, że mamy tu taki temat.

Ja obecnie zbieram pyłek na wysyłkę do 3 userów IC i pytanie:
czy zbieranie na raty i trzymanie tego w szufladzie=>w skrzyneczce=> w otwartym dillpacku zaszkodzi? czy poprostu pył przeschnie lekko i po np tygodniu zbierania nada się na wysyłkę i zapylenie?
 
R

Rider

Guest
Ogolnie to nie radze trzymac pylku dluzej niz 2 tyg od zebrania.

I spokojnie mozesz go trzymac w dilpacku otwartym, wazne aby tylko wilgoci nie bylo.
 

ZielonyKris:]

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2006
Postów
129
Buchów
0
no to ja mam pytanko...:]Jak to jest z tym pyłkiem,znaczy jak to dokładnie wyglada:]zapylenie...?bo jak by tak 2 pyłki zmieszac ...?
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
bo jak by tak 2 pyłki zmieszac ...?

to nie jest sposób na krzyżowanie :sunny: tylko zwykła loteria
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
ZielonyKris: napisał:
]bo jak by tak 2 pyłki zmieszac ...?

Pyłek to nasienie, gamety męskie. Porównaj sobie do spermy człowieka. Czy da się zmieszać spermę? Pyłek nie jest jednorodny, to są miliony maleńkich gamet.

Przypuśćmy, że zmieszałeś pyłek odmian A i B. Gamety męskie łączą się z gametami żeńskimi. Ale łączą się w pary więc kto pierwszy ten lepszy. Tak jak Orzi napisał, wielka loteria. Kilka razy większa zmienność genetyczna.
 
R

Rivi

Guest
Potwierdzi ktoś, czy wysuszony pyłek, spakowany w folię, zabezpieczony przed jakąkolwiek wilgocią, wpakowany do zamrażarki na ok 6 miesięcy, nie ruszany, przetrwa ? (oczywiście jak będzie tam leżał i nie będzie narażany na zmiany temperatury) Czy skuteczność zapylania jest na dobrym poziomie po takim zabiegu ?
 
D

delete

Guest
Bedzie ok jesli nie zawilgotnieje, ja trzymalem w zamrazalniku i po 4 miesiacach byl bez zarzutu.
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Odgrzeję placka
Pyłek feminizowany , wysuszony , spakowany , zabezpieczony przed wilgocią hydrożelem , wpakowany do zamrażarki na ok 6 miesięcy
był sprawny. Potwierdziła to roślina wydając nasiona.
normal_Pylek.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół