nasiona marihuany

Wymiana węgla w filtrze

  • Autor wątku Spasiona Swinia
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
S

Spasiona Swinia

Guest
Siemano

Pokaże jak łatwo zrobić wymianę i ile węgla dokupić do naszego filtra.




Posiadam standardowy filtr Eco jakich pełno w sklepach.

Potrzebne:
1.Wiertarka + wiertło
2.Punktak + młotek
3.Zużyty filtr

Oczywiście najpierw zdejmujemy filtr wstępny.
Z jednej strony naszego filtra mamy nity od góry tam gdzie przyłącze i nimi się zajmiemy
.



Bierzemy wiertarkie i wiertło do metalu ogrubości troszkę większej niż dziurka w nicie i wiercimy troszkie.



Ma to wyglądać tak



Podważamy z boku nita





I zrywamy obręcz przykładamy punktak lub coś podobnego w środek otworu



Stuk puk i mamy dziurkie



Postępujemy tak z każdym nitem będą 3 lub 4 i podważamy wieko i mamy robote zrobioną



Nit od środka



Bez wyngla



Kupujemy wyngiel Aktywny CTC 70 [ ten do filtrowania wody się nie nadaje ] zasypujemy po brzegi zakładamy wieko i nitujemy i cieszymy się new filtrem.

Ale ile tego wyngla było ?

Mój filtr ma następujące wymiary:

Wys: 41cm




Średnica: 18cm



Średnica wkładu z węglem: 3cm



Węgiel:



Sklepy różnie sprzedają w moim było:

2.8 Kg - Wagowo
6 Litrów - Objętościowo

Policzycie sobie ;)

Cheers <wodna>

Ps.Niechaj ktoś przylepi.


 
Ostatnia edycja:

William Blake

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2010
Postów
428
Buchów
0
Haaa! Jesteś moim mistrzem! Zawsze miałem ambicje samodzielnie wymienić węgiel, ale zawsze w końcu z niewiary w sukces rozmontowania i zmontowania znów w całość- kupowałem nowy... Teraz się to zmieni! Jak ze skutecznością? Wydaje się że powinien być jak nowy, ale jestem ciekaw jakie są Twoje spostrzeżenia?
 

twister999

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2011
Postów
325
Buchów
4

[...]
zakładamy wieko i nitujemy

polecam przelecieć wiertłem dalej przez wewnętrzną siatkę i zamiast nitowania dać śruby/wkręty + nakrętki

IMG_4894.JPG
 
S

szpilazsrr

Guest
hello...poleci ktos jakis sklep z weglem,,, male paczki max po 5 kg
 

Ginekolog

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2013
Postów
653
Buchów
113
Odznaki
1
na alledrogo same węgle do wody
 

Ronin.

…….#%$£
Weteran
Rejestracja
Lut 18, 2012
Postów
1,913
Buchów
2,254
Odznaki
2
Niewiedza mnie dobija :/ ...... Poczytaj trochę zanim zaczniesz pisać. WĘGIEL AKTYWNY to węgiel aktywny !!!!!!!!!! ... jest on i do wody i do gazów (czyli powietrza) !! Nie ma 2 różnych . No jest jeszcze kokosowy węgiel..

Naprawdę ?

węgiel aktywny SAR-1

Zastosowanie- oczyszczanie cieczy,



Węgiel aktywny SAR-2

Zastosowanie- oczyszczanie powietrza i gazów



węgiel aktywny SAR-3
Zastosowanie- oczyszczanie powietrza
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Super jakby ktoś znalazł gdzie w UK można kupić taki węgiel. Co mi z tego że jest na ebayu wegiel z Niemiec kiedy za 3 kg i wysyłkę wychodzi tyle co zapłaciłbym za cały nowy filtr?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
jak często powinno się wymieniać węgiel w filtrze?

Jak filtr zaczyna przepuszczać zapach na tyle na ile nie powinien. Tj gdy zapach zaczyna ci przeszkadzać albo zaczyna być przypałowy...
 

smokeweedman

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2016
Postów
95
Buchów
0
Wiem że może to trochę odgrzewany kotlet ale pomyślalem żeby zrobić porównanie węgla aktywnego różnego rodzaju.
Zakupiłem 3 rodzaje: CTC55, CTC70 oraz CTC80 a jako odnośnik do całości zakupiłem nowy filtr CAN LITE 150.
Węgiel został zakupiony w formie pelletu co wydaję mi się wadą ale o tym później.

W jaki sposób robiłem test: do szczelnego boxa wpuszczałem jedno psiknięcie sprayu ONA Apple Crumble (wg mnie najmocniejszego i dużo mocniejszego niż zapach naszej MJ), czekałem minutę i organoleptycznie czyli za pomocą nosa sprawdzałem jak mocno czuć zapach.

Jak napełniałem filtr: zwyczajnie zdejmowałem pokrywę która w przypadku CAN LITE jest na zatrzaski wsypywałem węgiel potrząsałem parę razy żeby dobrze wypełnił filtr i zamykałem, na całość zakładałem filtr wstępny (chyba filcowy).

Trochę teorii: określenie CTC jest to miara nasycenia węgla czterochlorkiem węgla która pomaga kontrolować jego jakość. Obecnie nie stosuje się już miary CTC ze względu na zakaz stosowania czterochlorku z powodu jego rakotwórczego działania.

CTC55 (nieraz określane jako CTC55%) to najtańszy i można powiedzieć najgorszy z rodzajów węgla aktywnego dostepnych na rynku, węgiel tego typu według mnie sprawdzi się przy małych i mini uprawach powiedzmy na 2-3 roślinki. Po wykonaniu testu podanego wyżej zapach neutralizatora był dokładnie wyczuwalny na wylocie z boxa oraz około 1-2 metry od niego, zapach można określić na 45% jego siły poczatkowej, przy wietrzeniu mieszkania zapach nie powinien być uciążliwy.

CTC70 (lub CTC70%) to kolejny węgiel w moim teście, ten rodzaj mogę określić jako dobry stosunek jakości do ceny. Według mnie ten rodzaj węgla to minimum jakie każdy powinien używać. Po wykonaniu testu zapach był wyczuwalny tylko przy wylocie z boxa po przystawieniu nosa na 40-50cm a i zapach nie był intensywny - powiedziałbym 20% zapachu początkowego. Myślę że ten węgiel sprawdziłby się do boxow 1-2 m2. W tym wypadku do zniwelowania tych 20% wystarczy jakiś AirWick Freshmatic czy świeczka zapachowa.

CTC80 (CTC80%) chyba najdroższy węgiel o najwyższym parametrze CTC dostępny na naszym rynku, ale czy najlepszy? Różnica w zapachu była niewielka do poprzednika, po przystawieniu nosa do wylotu zapach był wyczuwalny na 10-15% a z innych odległości zupełnie niewyczuwalny. W związku z tym że bywa nawet 2x droższy od poprzednika zupełnie nie opłaca się go kupować - lepiej kupić nowy filtr fabrycznie zapełniony.

Filtr CAN LITE 150 (najmniejszy najtańszy z tej serii) - to jest mój wzór dobrej jakości filtra węglowego, po wykonaniu testu zapach nie był WCALE wyczuwalny z żadnej odległości, mimo niskiej wydajności (150-165m3) możnaby w boxie nasrać i nikt by tego nie wyczuł.
W czym tkwi sekret filtra? Wydaję mi się że w granulacji węgla zawartego w środku. Węgiel nie jest w formie pelletu ale małych granulek o nieregularnym kształcie.

W związku z tym uważam że warto sobie zmniejszyć wydajność ale zwiększyć ilość pochłanianego zapachu przez rozbicie pelletu na mniejsze części (poprzez rozdrobnienie np młotkiem ale nie na pył!), swojej teorii jeszcze nie sprawdziałem ale czytałem na 420magazine że ta teoria się sprawdza.

Uwaga! Informację zawarte w opisie mają charakter wyłącznie informacyjny, kazdy ma inny węch, każdy może mieć inną partę węgla lub może go poprostu inaczej uzupełnić w swoim filtrze.

Jeśli ktoś ma inne doświadczenia lub uwagi chętnie to proszę się podzielić :)
 

apocotokomu

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2016
Postów
18
Buchów
0
Cześć, a macie jakis pomysł na filtr wstępny ? ten co mam jest strasznie zasyfiony i wiatrak ledwo ciągnie przez niego.
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
z gory sorry za odkop, ale nie chce zakladac nowego tematu :p

pytanko..
Gdzie kupujecie wegiel do filtra (min. ctc70) i filtr wstepny? bo przeszukalem troszke neta i nic nie moge znalezc.. jakies zamienniki czy ki ch*j tam widywalem.. jak u was wyglada sprawa?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół