nasiona marihuany

Wymiana węgla w filtrze

  • Autor wątku Spasiona Swinia
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
P

Piję Mleko

Guest
Kupuje na allegro od użytkownika bodim. Nie jest to pierwsza klasa ale cena już tak. Filtr wstępny to wata w akwarystycznym tylko trzeba szyć ja mam akurat dość grubą bo 10mm. Chyba że całość w sklepie stricte wentylacyjnym
 

ziomek7108

New member
Rejestracja
Maj 5, 2018
Postów
1
Buchów
0
witam
ze wzgledu ze uzywam rowniez filtry can-lite ale do zupelnie innych zastosowan niz wy tutaj postanowilem sie tutaj podzielic moim doswiadczeniem
w CAN-LITE jest zupelnie inny wegiel niz pellet ktory sprzedaja w growshopach
ten typ wegla to wegiel aktywny granulowany w formie ziarnistej (nie zaden SAR-3 bo to tez granulat jest tyle ze w formie pelletu i on jest z tego wlasnie wzgledu gorszy)
granulat w formie ziaren jest duzo lepszy i drozszy od pelletu ze wzlegu na to ze:

-oprocz odorow pochlania szkodliwe zwiazki takie jak formaldehyd siarki siarkowodory metale ciezkie min. olow
-do filtracji standardowego odoru wystarczy zaladunek 1,2kg takiego wegla przy przeplywach powiedzmy do 300m3/h tak jak firma can podaje gdzie w przypadku filtrow CAN z pelletem potrzeba az kilka kilogramow pelletu , oryginalny wegiel can ktory mozna kupic w growshopie to wegiel do filtrow CAN a nie CAN LITE !!! i to jest wlasnie tandetny pellet
niestety jest problem z dostaniem wegla granulowanego u nas w kraju - w sprzedazy dostepny jest aktualnie tylko granulat do akwariow bimbru itd. to ten sam typ wegla tyle ze ma mniejsza granulacje od 0,6 - 2mm a do oczyszczania powietrza stosuje sie rozmiar 2,36 - 4,75mm
a wiec gdzie mozna dostac taki wegiel ? np. w firmach takich jak EUROCARB czy ACES jest tylko jeden problem
firma EUROCARB chyba wogole nie sprzedaje pojedynczych opakowan po 25kg a w ACES ostatnio byl dostepny w opakowaniu 25kg w cenie cos okolo 300pln brutto wegiel SORBOTECH GGCO 105 - teraz juz go nie widze w zwiazku z tym domniemam ze jak jest dostepny to jest i mozna kupic 1 sztuke a jak nie ma to trzeba kupic 10 sztuk lub wiecej
w EUROCARB wlasciwe wegle pod can-lite to TN5 4x8 lub YAO 4x8 przy czym domniemam ze YAO bedzie lepszy bo posiada wieksza zawartosc jodyny 1200 i pewnie z tego wzgledu drozszy
TN5 YAO oraz SORBOTECH GGCO 105 to wegle aktywne granulowane z lupin orzecha kokosowego
z tego co sie dowiedzialem to pomiedzy zwyklym granulatem a tym z lupin orzecha kokosowego wystepuja niewielkie roznice np. granulat powinien troche dluzej wytrzymac niz z lupin kokosow a znow ten drugi powinien okolo 30% lepiej pochlaniac szkodliwy formaldehyd a wiec zarowno jeden i drugi typ jak najbardziej nadaja sie do uzupelniania filtrow can-lite
co takiego jest w tych filtrach can-lite ze podobno nie da sie ich samoczynnie nabic jak w fabryce sprawa jest prosta oni uzywaja plyte wibrujaca i odssysarke pylu dzieki temu wegiel w tych filtrach jest mocno zbity i do tuby wchodzi az 1,2kg wegla gdzie normalnie zmiesciloby sie tylko 0,6kg lub 0,8kg
ostatnio do testu wysypalem zuzyty wegiel z takiego filtra poczym uzupelnilem go tym weglem - da rade to zrobic bez problemu tylko trzeba mieszac na boki tuba i co 0,2 - 0,3kg zaladowanego wegla podrzucac i ubijac pozostaje tylko kwestia samego pylu (jak kupimy swiezy wegiel to on bedzie dosyc mocno zapylony) w zwiazku z tym jezeli sie tego pylu nie pozbiedziemy to nie wejdzie nam az tyle wegla co powinno (pisze o przykladowym filtrze can-lite 300 zaladunek 1,2kg wegla) mysle ze tutaj moznaby zastosowac jakis wentylator z rura wyrzucona za okno lub na balkon ktory pochlanialby pyl wydobywajacy sie z wegla ktory bedziemy nabijali
mysle ze to juz wszystko z mojej strony ja akurat filtry te jak napisalem stosuje do pochlaniania glownie olowiu i formaldehydu rowniez do typowych lotnych zwiazkow organicznych i u mnie pracuja 4 takie filtry CAN-LITE 450 co mi daje lacznie zaladunek 6,4kg wegla dla przeplywow okolo 150m3/h calosc spakowana w obudowie 33cm x 115cm razem z silencerem i wentylatorem bocznokanalowym i prefiltrem klasy F9 kasetowym (plisowanym)
u mnie to akurat tyle tego wegla musi byc duzo wiecej dla tak niskiej predkosci poniewaz formaldehyd nie absorbuje sie tak dobrze jak pozostale zwiazki dla niego trzeba poprostu wiecej wegla w zwiazku z tym kompletnie nie oplaca mi sie placic kolejnych 600pln + kw za kolejne 4 naboje z weglem jak ten mi sie juz zuzyje dlatego zaczynam sie juz rozgladac za wlasciwym weglem w zwiazku z tym prosze o pomoc was jezeli orientujecie sie gdzie mozna kupic wlasciwy wegiel podajcie namiary
pozdrawiam wszystkich :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół