nasiona marihuany

Hps 150w samoczynnie gaśnie

Wyszukiwarka Forumowa:

ganjacookie

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2011
Postów
48
Buchów
0
Witam, jakiś czas temu zakupiłem na alledrogo układ zasilający do lamp HPS/MH 150W, dostałem za niewielką dopłatą lampę NATRIUM 150W, co prawda lampa niekoniecznie najwyższych lotów, ale nie w tym rzecz.

Po uruchomieniu lampy wszystko działa zupełnie normalnie, jednak po pewnym czasie (nie potrafię dokładnie określić, raz jest to godzina, a raz pięć) lampa wyłącza się na około 30 (lub więcej) minut, po czym znów samoczynnie uruchamia się.

Myślę, że ktoś, kto zna się na rzeczy będzie w stanie odpowiedzieć mi na pytanie - jest to wina lampy, czy układu?

Dodam, że po podłączeniu do tego samego układu (150W) lampy PHILIPS SON-T PIA PLUS 70W, czyli o mniejszej mocy, problem nie występował. Zastanawiam się, czy to wina zużytej lampy NATRIUM, czy układu, który nie wyrabia podczas pracy z lampą o mocy odpowiedniej do mocy układu (choć to niby nieprawdopodobne).

Z góry dzięki za pomoc wszystkim zaangażowanym w temat, pozdrawiam!

:smokee:
 
A

Andy Botwin

Guest
ganjacookie To wina żarówki, jest zwyczajnie zużyta.
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
Czy końcówki żarnika lampy są poczernione? Jeśli tak, oznacza to, że lampa jest zużyta. Podobne zjawisko występuje w zużytych lampach ulicznych.
Jeśli nie, sprawdź czy statecznik i zapłonnik na pewno są na 150W.
P.S. Ta Twoja 70W Philipsa też już Ci długo nie pociągnie skoro podłączasz ją pod układ o większej mocy.
 

ganjacookie

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2011
Postów
48
Buchów
0
Żarnik to ta mała rurka w środku, która daje światło? Wybaczcie pytanie, ale jestem zielony w temacie oświetlenia. :sunny:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół