nasiona marihuany

Aparaty fotograficzne

Wyszukiwarka Forumowa:

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Samsunga. Glowna zaleta to tryb manualny.

Od doslownie kazdego Kodaka niech Cie Jah strzeze. Szumi, robi brzydkie zdjecia i ma slaba optyke..
 

Lobo777

Active member
Rejestracja
Wrz 19, 2007
Postów
41
Buchów
0
Chori co myślisz o Panasie Lumix DMC-FZ 8?? Da się wykrzesać jakieś makro z tego?
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Mmm.. FZ8 jest bardzo fajny w polaczeniu z soczewkami powiekszajacymi. Z czystym sumieniem moge polecic. Na allegro mozna dostac rozne rodzaje o roznej sile. To jest tansza wersja. A drozsza to konwerter RAYNOX-DCR250 nakrecany na obiektyw.

Pozdrawiam :)
 
H

haszyszekk

Guest
71.jpg


72.jpg


Pracuje nad ciekawzm wzgladem jak sie da :) nie ma technik ktore pozwalaja ożywic fotke? Jak np. wyjasnienie jakiej opcji do cxego najlepiej uzywac..
Ziomek robil przez rok fotki na trybie fluorescent hehehehe pewnie wiesz jakie fajne mial foki caly czas xD pzdr
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Bardzo ladnie wyszlo Ci ostatnie zdjecie, taki efekt jest bardzo pozadany przy niefajnym tle i zdjeciu roslin, ladnie.. :)

Jak ozywic zdjecie? Programem typu Gimp, Photoshop..
73.jpg


doslownie 2 minuty roboty :

- balans kolorow, dodanie odrobiny czerwieni i odjecie purpury
- podbicie kontrastu
- pomachanie krzywymi
- zmiana jasnosci

I zdjecie staje sie zywsze ;)
 
H

haszyszekk

Guest
Chori piekne po prostu hyhy :) chyba dam sie namowic na uzywanie photoshopa :p
Nie ma porównania hehe :) pzdr
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
To akurat byl gimp, darmowy odpowiednik :p
Dla mnie jest on niezbedny przy fotografii, nawet do takich drobnych zmian ;]

79.jpg


80.jpg
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Dobra... odświeżę ten temat. Nie kupiłem aparatu ponieważ wszystko zainwestowałem w przydomową lakiernię i pieniądze się ulotniły. Przyszedł jednak czas na zakup czegoś taniego. Nie mogę poprowadzić porządnie growlog'a bo nie mam aparatu i się denerwuje... Potrzebuję czegoś do 150zł, używanego. Z trybem macro i żeby na zdjęciach było cokolwiek widać.
Wytypowałem kilka modeli. Są to tylko Canony bo upodobałem sobie tą firmę.

- CANON PowerShot A410
- CANON PowerShot A400
- CANON A70

Wyszło, że tylko trzy :D Chori, albo ktoś inny kto się zna na aparatach... pomóżcie. Dla mnie są one identyczne ale zależy mi żeby wybrać najlepsze z najgorszych hehe
 

hatorikenzo

Well-known member
Rejestracja
Maj 13, 2008
Postów
77
Buchów
0
Mam w planach zakupić sobie Canon EOS 300D lub jakąs inna dobrą lustrzanke w niewielkiej cenie :p

Jaką byście polecili można powiedzieć że początkującemu?:p
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
bialy_misiu, zdecydwanie A70. Najprzyjemniejszy z tych wszystkich, bardzo mi odpowiada. :)

hatorikenzo, jaki budzet? 300D, 350D od Canona, D50/D70 od Nikona, z naciskiem na ten D50, moj faworyt dla poczatkujacych - szkla do niego sa tanie, w przeciwienstwie do np. D40 ktory nie ma sprzegla AF w korpusie :)
 
Q

qazwsxedc

Guest
chori, mam sam D40, nie zgadzam sie z tym co napisales. tzn - szkla AF-S sa tak dobrane i sa na tyle wysokiej jakosci, ze nie potrzeba bawic sie w motor AF wbudowany w body. D50 ma slabsza czulosc matrycy (ISO od 100, D40 ma od 200), ma nizsze synchro flesza, mniejszy wysiwetlacz - to wbrew pozorom wazne do wstepnej oceny zdjec - zawsze sprawdzasz na goraco czy wyszlo jak trzeba. przyznac niestety musze, ze standard F1,8/50mm wymaga manualnego ustawienia, co z kolei nie jest trudne, bo przestaje sie operowac zoomem, ktorego ten obiektyw nie posiada. jak pisze kenrockwell - d50 just goes obsolete. odpowiednikiem jest aktualnie chyba 400d i 350d, 300d jest juz stary. a juz na koniec - kazda zlotowka zainwestowana w dobra lampe do najtanszej lustrzanki jest 3 razy wiecej warta nizby ja wpakowac w body lub obiektyw. dlatego mam d40 + sabinke 600 i kitowy obiektyw - i naprawde wiecej mi nie potrzeba na 95% sytuacji. do makro nie ma sensu kupowac obiektywow, tylko soczewki i wyrownac znieksztalcenia w PS. pozdro
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Tez mam w domu D40 :)

Dla mnie ISO100 jest zaleta, tak samo stalki ktore sa napedzane z body ;]
Nie wiem dlaczego, ale subiektywna ocena gdy trzymalem oba te korpusy wypadla lepiej na korzysc D50, moze dlatego ze mniej mysli za uzytkownika. Idealny na poczatek wg mnie jest zestaw D50 + 50/1.8 + SB600.

Manualnie nie jest trudno, ok, ale nie w cyfrowce ;) W analogu jak najbardziej, bo maja matowki z klinem, a w cyfrowych body np. cholernie trudno mi jest utrafic ostrosc przy f1.8 w punkt.

Kolejna sprawa, szkla AF-S. Ciezko znalesc cos za 400zl co by dogonilo ostroscia 50/1.8. Ok, taka Sigma 30/1.4 czy Nikkor 17-55 sa cholernie dobrej jakosci, ale maja tez kosmiczna cene. Za o wiele nizsza kase do korpusu z napedem AF mozna dorwac np Tokine 28-80/2.8 czy inne szkla.

Poza tym do D40 nie ma za wiele budzetowych tele, poza 55-200 :p
 
Ostatnia edycja:
Q

qazwsxedc

Guest
hm, tele 55-200 vr tez mam, i faktycznie jest ok. chociaz tasowanie mnie denerwuje, i zastanawiam sie nad 18-200, zwlaszcza ze fundusze pozwalaja. nie rozumiem zalety iso 100? jezeli masz iso 200, to strzelasz na krotszym czasie. jezeli 100, czas ie automatycznie wydluza, przyjac mozna ze w zakresie 100-400 to nie ma znaczenia, ale jezeli masz sytuacje ze optymalnym iso byloby 1600, ale brak ci rozsadnego czasu migawki w tym zakresie, a obiektyw nie pozwala zejsc na odpowiednia przeslone to iso jest zaleta. takie sytuacji zdarzaja mi sie czesciej, i stad moja uwaga. chociaz akurat przy roslinkach nie ma to duzego znaczenia. moze po prostu zakochalem sie w moim d40, i nie jestem obiektywny?:))))
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Czas w gore, szumy w dol, bardzo czesto robie w warunkach gdzie jest na prawde duzo swiatla :)

A milosc do D40 znam doskonale, tez kiedys bylem nim zafascynowany, ale milosc do analoga zwyciezyla :D
 

lysy ziom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2007
Postów
740
Buchów
19
Chori mozesz polecic jakis aparat do 500zl z jakims w miare dobrym macro i koniecznie ze stabilizatorem obrazu, reszta bajerow jest nie potrzebna jak dla mnie :) a moze ktos inny zna jakies ciekawe aparaty w tej granicy? prosze o pomoc..
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół