nasiona marihuany

Aparaty fotograficzne

Wyszukiwarka Forumowa:
S

SOLARR

Guest
666nino666 napisał:
http://allegro.pl/item278805846_a620_1gb_pl_menu_7_1_mpix_wroc.html
a ten dobry jest?
pzdr :silent:

miałem podobny model ..bardzo lubiłem nim robić zdjęcia
Szybko łapał ostrość.
4 baterie-akumulatorki ,nie trzeba tak szybko zmieniac baterii
mozliwość montażu tuleji z filtrami.
wg mnie warty uwagi.
No i cena niewielka.
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Do A70 mam sentyment :p
Troszke nizszy model niz Axxx ale posiada wszystko to co nam potrzebne, czyli m.in priorytet przyslony i manual.

Polecam, nie jest drogi.
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
CANON IXUS 850 IS
Chori mam taki problem:
dopóki jest światło dobre i robię zdjęcia w makro to wszystko gra.Jak oświetlenie lipne (robie wtedy z lampą błyskową-normalne) to muszę zasłaniać czymś lampę błyskową(np palcem)bo jest tak ostry błysk,że jak czymś jej nie zasłonie to widać tylko białą plamę.Jak przyciemnić lampę podczas robienia zdjęcia w makro żeby nie "oślepiała" całego zdjęcia,bo aparat robi naprawdę dobre zdjęcia ale nie umiem okiełznać tego błysku?
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Byc moze masz ustawiona lampe na wolna synchronizacje, czyli poprawne naswietlenie zdjecia + blysk lampa. Sprobuj ustawic inny tryb, tzn ze SLOW na Auto ON.
Masz to w pierwszej zakladce w menu, z aparacikiem, pod nazwa Slow Synchro. Ustaw to na OFF i powinno byc dobrze.
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
Jakby lepiej ale to jeszcze nie to.W pentaxsie albo casio wychodziły mi dobrze bo lampa przy makro tak jak by słabsza była a tu dalej zaślepiony cały obraz.Jak masz jeszcze jakiś pomysł to wal po Polsku bo mam polskie menu,chyba że ci łatwiej po ang.
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Zrestartuj do ustawien fabrycznych, a potem sprawdz jeszcze raz.
Jezeli bedzie to samo, to ustaw Kompensacje Ekspozycji ( EV ) na -1.7 gdy robisz z lampa.
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
jedyne co mogę ustawić na +/- to jasność obrazu-o to chodzi? I nie da się na 1,7 tylko -1 i 2/3.
 
H

haszyszekk

Guest
praca nad złotym srodkiem hehe :D tym razem ciacho :D pzdr

clear.gif
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
bogusik2, fajne Ciastka :D dochodza Ci w ogole moje PW ? :p

MIŚ, to nie to, na 100% powinna byc opcja kompensacji ekspozycji w zakresie +/- 2EV, wiec poszukaj dokladnie.
Na pokretle trybow musisz ustawic [aparat] M, a na ekranie przy robieniu zdjecia bedziesz mial z lewej strony na drugiej pozycji ikone kompensacji, nad AWB. Wybierz a pokaze Ci sie taka skala od -2 do +2, i zjedz do okolo 1.7.
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
chori napisał:
Wybierz a pokaze Ci sie taka skala od -2 do +2, i zjedz do okolo 1.7.
...Dokładnie opisałeś miejsce-ale jak już wspomniałem nazywa się to"jasność obrazu +/-"
....położenie :nad ABW,ikonka aparat M i skala od -2 do +2.Wszystko się zgadza tylko ta nazwa inna-no i jak ustawiam w okolicach dwójki to już zdjęcia nie wychodzą "zaślepione".Może napisali "jasność obrazu" w menu dla laików co by im się od profesjonalnej nazwy w głowie nie polasowało :flower:
Dzięki za pomoc,działa
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Pewnie tak, ja zawsze mialem stycznosc z nazwa EV, ale najwazniejsze ze dalo odpowiednie efekty :)

Pozdrawiam
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
chori napisał:
Pewnie tak, ja zawsze mialem stycznosc z nazwa EV
...opisałeś miejsce tego ustawienia jak byś moj aparat miał w ręce :thumright:
Nie mogę dać ci plusa w tym temacie ale w innym przy okazji ci dam...
jeszcze raz dzięki :flower:
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Dziekuje ;)
A aparacik mialem w okolicach sierpnia na kilka dni, kondensator lampy blyskowej wlasnie wymienialem i troche sie nim pobawilem :p
 

Fernandoo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 12, 2006
Postów
1,571
Buchów
3
http://allegro.pl/item280431167_samsung_s750_redukcja_drgan_dodatki_gratis.html
http://allegro.pl/item277304138_gratisy_olympus_fe_210_xd_1gb_pokr_lad_2xaku.html
http://allegro.pl/item279510316_kodak_c_613_6_2_mpixl_3_5_zoom_new07_gw_2lataodss_.html


który polecacie aparacik bo chciałbym sie zaopatrzyć ??


Powtarzam... nie wklejać linków z allegro! To już drugie ostrzeżenie, następna osoba, która wklei w tym temacie link z aukcji dostanie warna.

Zamiast linków wklejajcie zdjęcia! - BM
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół