nasiona marihuany

Aparaty fotograficzne

Wyszukiwarka Forumowa:

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Dziura to jest przeslona, im mniejsza tym wiecej bedzie ostrego ale bedzie dluzszy czas naswietlania, wiec eksperymentalnie, wg upodoban :sunny:
 
R

Rider

Guest
ale mniej wiecej taka jak palec czy taka jak dziurka po gwozdziu? :D
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Taka jak dlugopis, na poczatek :p
Pozniej robic kolejne karteczki i testowac, to nie duzy koszt :D
 
H

haszyszekk

Guest
clear.gif


clear.gif


clear.gif


clear.gif


clear.gif


Na razie to mi sie udało zrobic... hehe
Ten aparacik ciagle hu**wo lapie ostrosc... nie ma siły zeby zrobił fotke ostrego trichoma.. przy optymalnej odległosci i zoomie jak to koleczko jest dokładnie dookoła krawedzi tego obrazu na lcd nie da sie przybliżyc aparatu na tyle zeby zrobic dokładne zdjecie malego punktu... przy kazdej probie tracimy na ostrosci hehe :)
Hmmpoproboje jeszcze poxniej moze.. pzdr
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
bogusik2, przejrzalem EXIF i widze ze ISO 50. Sprobuj zwiekszyc do ~200 i wtedy zrobic zdjecie, powinna wtedy automatycznie ustawic sie wyzsza przyslona. Sprecyzuj jeszcze to ze ujowo lapie ostrosc.. Nie trafia tam gdzie chcesz?
 
H

haszyszekk

Guest
chori napisał:
przejrzalem EXIF i widze ze ISO 50. Sprobuj zwiekszyc do ~200
jak to zwiekszyc? a zoom dokladnie tak jak mowisz.. nie trafia tam gdzie chce albo wogole tylko w kawałeczek mały fotki.. pzdr

Ostatnie dzieło ;) lepsze? pzdr

clear.gif
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Nie wiem dokladnie jak jest w tym coolpixie :p
clear.gif

A moze taka wersja ladniejsza? 2 min w programie graficznym.
To zdjecie juz jest ladniejsze, tylko jedno mnie zastanawia..
Te fotki to sa pelne kadry czy wycinasz z pelnego zdjecia kawalek?
 
H

haszyszekk

Guest
ta jest wykadrowana :) W aparacie mozna to zobić od razu i czesto sie przydaje :)
Ciezkobyłoby reka wcelowac taki obiekt w idealnie dopasowany kadr hehe
Kurde napisałem długiego posta z fotkami linkami i sie zamknol IE co za gówno heh :F
lol wole sie skuc niz przypomniec sobie co pisałem ^ ^ pzdr
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Zdarza sie :p

Pomozcie mi w tworzeniu artykulu o aparatach, podpowiedzcie co w nim zawrzec ;)
 
H

haszyszekk

Guest
Ale kadr wczesniej zaplanowałem :) ustawilem nawet w ptaszka tego włoska ^_^ hyhy
Z mikroskopowego zestawu wziolem taka igelke na czarnym rekojesciowym czyms heehe pod lupa sie udało :) i bęc :D
Kto by pomyslał ile sie mozna bawic z takim aranżowaniem fotek :D fajna zabawa pzdr

[ Dodano: Sro 05 Gru, 2007 13:54 ]
Co powiesz o aranżacji, wyważeniu zdjeć itp jako profesjonalista? :) pzdr

[ Dodano: Sro 05 Gru, 2007 14:01 ]
tutaj włosek z nasiona jest przedłuzeniem jezyka :) (oj tez sporo pracy z ta igielka hehe)..

19.jpg


tu celowałem zeby srodkowe linie liscy byly mniejwiecej symetrycznie przy dolnej krawedzi zdjecia..

20.jpg


Moment // hehe z opcja Speedlight..

21.jpg


Tutaj celowanie jak z wiatrówki hehe zeby plomien sie wbil miedzy te wloski :D ale reka mi sie zatrzesła.. fotka przypadkiem tak ładnie sie dopasowała, ale wedle woli hehe

22.jpg


A tu totalny przypadek... fotka do konkursu halloween :)
"Ying-Yang Bud"... ten ogień na dole i ta aureolka do dopiero ciekawe ujęcie hehehe :) pzdr

23.jpg


[ Dodano: Sro 05 Gru, 2007 14:13 ]
A to fotki y ostatniego harvestu GF :) hehe killa :D pzdr

 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Chori... bardzo nam pomagasz.

Już Ci piszę co warto by było zawrzeć w tym artykule o fotografii. Warto by było zrobić artykuł o modelach aparatów. Jakie warto kupić w różnych przedziałach cenowych. Najwięcej jest pytań związanych właśnie z zakupem odpowiedniego sprzętu. Jaki nadaje się do makrofotografii, bo raczej tylko to nas interesuje.

Jeszcze coś o tym, jak wykonać dobrej jakości makro itp. Jakieś ciekawostki może. No i dodaj od siebie dużo bo w końcu ty jesteś tutaj znawcą.
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
bogusik2, Swietne pomysly, ale brakuje techniki. Od wielu wiekow stosuje sie tzw "zloty podzial", czyli podzielenie obrazu liniami na 9 czesci. Miejsca gdzie te linie sie przecinaja to tzw mocne punkty i one najbardziej przyciagaja wzrok. Jezeli tam nic nie ma to zdjecie jest uznawane z reguly za nieciekawe. Postaraj sie nad tym pocwiczyc a bedzie idealnie.

clear.gif


Bardzo mi sie spodobalo zdjecie "Moment", ale zastanawia mnie jeszcze jakiej odmiany jest to nasionko z bardzo pomyslowego zdjecia ze smokiem :D

A odnosnie tego symetrycznego fioletu.. B3N7 x Erd/PurT.. skad mozna wziac pestki tej odmiany? ;)

bialy_mis, przyjalem do wiadomosci. Poki co przygotowuje sobie taki maly spis tresci a w nocy zaczne pisac. Najwieksza wage przyloze wlasnie do sprzetu i makro, ciekawostek tez nie zabraknie :p

Pozdrawiam
 
H

haszyszekk

Guest
chori, milo ze moge sie takich ciekawych rzeczy nauczyć :)
W takim razie twarde nie dziekuje tylk osie odwdzieczm uprawowo :)
Fotka z nasionkiem i tak druga fioletowa to B3N7 x Erd/Purt z Danii :)
Dalsze pytanie uznajmy za niebyłe ;) pzdr

[ Dodano: Sro 05 Gru, 2007 14:46 ]
Oblukaj wiecej tutaj: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=67382&page=1
pzdr :)

75.jpg
 

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Eh.. sliczna purpurka :)
Przejrzalem caly temat na ICmagu i prawie wszystkie zdjecia swietne. Pracuj nad technika zlotego podzialu i kompozycji :salut:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół