nasiona marihuany

Pierwszy ogród Wuja_Bena

Wyszukiwarka Forumowa:

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Witam
w pierwszej relacji z magicznego ogrodu Wuja Bena
Po wielu latach nieznanego towaru od ludzi ulicy nadszedł czas i możliwości aby
skosztować pierwszego swojego outdorka

Oczywiście jak każdy początkujący (przynajmniej od tego powinien zacząć aby nie powielać tysiąc takich samych tematów bo już wiem dlaczego nieraz się "denerwujecie"jak pytanie jest co dzień powielane mimo iż na forum wszystko pisze)
także przejrzałem fora o wiadomej tematyce i zacząłem sadzenie

Na początek przygody wybrałem 3 podstawowe odmiany Fem czyli

Easy sativa
Passion
Purple Maroc

Wszystkie 3 nasionka ładnie wykiełkowały i choć mimo iż w Easy sativie ***ałem kiełek przy wyciąganiu z płatków kosmetycznych to dała rade i wyrosła na ładną pannę

Dodatkowo każda dostała Po 50L ziemi
Ja wybrałem najtańszą uniwersalną czyli GO/ON z Brico z dodatkiem dolomitu i pałeczkami mikoryzy dla lepszej przemiany korzeniowej
ziemia najtańsza bo producent ten sam co najdroższej a płacimy za logo ot cała tajemnica ziemi w sklepach
A oprócz tego podstawowe rzeczy:

Na weg z początku Biohumus forte teraz zmieniony na Florovit do paproci
na flo Planton K i agrecol-Flo
No i podstawa jako ze miejscówka obfituje w ślimaki wszelakiego typu Slimacol Brosa

Nie będę się bawił i pokazywał jak wygląda kiełek po wyrośnięciu bo każdy wie pokaże od razu rośliny w 37 dniu od wsadzenia kiełka do wody bo 26 kwietnia wrzucałem sionka do wody

Oczywiście mam problemy ze ślimakami bo o ile duże nie przejdą przez brosa to te małe mniejsze od paznokcia wędrują na roślinę i trochę mi obgryzają liście no i drugi problem to mszyce stosuje oprysk z Karate ale dość często teraz pada i porządne słońce mamy u nas dopiero od 4 dni a tak to oprysk niewiele daje bo deszcz od razu to zmywa i mszyca śmieje mi się w twarz
ale przywędrowały mrówki i biedronki wiec jest nieco lepiej

Czytałem też ostatnio na forum pytanie początkującego "czy łodyga nie jest za gruba" u mnie z racji pogody też dość wieje i łodygę mam w Purple maroc grubszą od kciuka więc roślina sama przystosowuje się do warunków

A i początkowo miałem problemy z Passion-em bo wytworzył zmutowane poskręcane liście ale już następne odrosty były zdrowe i ładnie się wytworzył chyba najładniej
i wszystkie 3 okazały się pannami

Ogólnie krzaki są już dość wysokie Passion i purple 130cm jedynie ES ma 120 cm zapewne z powodu ***ania kiełka co wykazywała już od początku że ma lekkie opóźnienie w rozwoju

Jak widzicie bez żadnych treningów na pierwszy raz chciałem zebrać doświadczenie a na treningi przyjdzie czas w kolejnych latach i na innych odmianach
oczywiście podlewanie odstaną ciepłą wodą późnym popołudniem



Także z Fartem panowie































Moi mali pomocnicy z mszycą Biedronka i gdzieś się tam kręci mrówka
 
Ostatnia edycja:

skilleks

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
104
Buchów
0
oby tak dalej bardzo ładnie rosną.....pozdro
 

Jarecki

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 20, 2008
Postów
2,266
Buchów
12
Buch na zachete.
Planty wygladaja bardzo dobrze widac ze geny dobre, doskonale sie krzacza.
Slonca rowniez im nie brakuje.

Powodzenia zycze i oby palenia starczylo do nastepnego harvestu
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Starczy starczy już nie pale codziennie jak kiedyś teraz dla smaku raz w tygodniu wieczorem
więc podejrzewam że za kilka lat będę miał większość odmian outdoorowych ususzonych które będą sobie leżakowały bo plan jest taki aby co roku startować z inną odmianą
 

Jarecki

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 20, 2008
Postów
2,266
Buchów
12
Starczy starczy już nie pale codziennie jak kiedyś teraz dla smaku raz w tygodniu wieczorem
więc podejrzewam że za kilka lat będę miał większość odmian outdoorowych ususzonych które będą sobie leżakowały bo plan jest taki aby co roku startować z inną odmianą

Zebys sie tylko nie zdziwil jak nagle sie ockniecz w kwietniu i sobie powiesz 8 miesiecy juz jaram.
Moze byc tak jak ktos mowil:
"Nie da sie niepalic majac towar w kieszeni"
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Może masz racje
aczkolwiek inaczej to wygląda za młodego a inaczej teraz gdy masz obowiązki rodzinne i pracownicze a ja zawsze inaczej podchodziłem do tematu palenia
towar miałem zawsze w tygodniu a rzadko kiedy paliłem dla samego upie****enia się a nie pale od 4 lat bo doszedłem do wniosku że zapale dopiero swój temat i taki czas nadszedł i dlatego wystartowały 3 różne odmiany o różnym działaniu
ale to temat rzeka...
także panowie i panie cieszmy się z tego co mamy i oby nam nic nie ubyło przed :harvest:
 

Dzin_Z_Butelki1

Active member
Rejestracja
Mar 18, 2012
Postów
30
Buchów
0
widać że masz dobre geny tych roślinek jak i też rekę do roślin, ja startowałem z kiełkowaniem 3 tygodnie wczesniej od ciebie i twoje przegoniły juz moje o jakieś 10-15cm, ale tez zapodałem im fima jakiś czas temu.
podobnie jak ty mam dużą przerwe w paleniu bo zbrzydło mi juz to co sie dostaje z ulicy i zakladam ze tez mi plonu z dwóch krzaków starczy do kolejnego harvesta

POzdro!
Bede zaglądał
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Dokładnie wiesz o czym mówię
dopiero teraz będę miał porównanie z towarem z ulicy a z tym co sam wyhoduję
a w przyszłym roku postawie 4 różne smaki dla smakoszy<peace>
 

Uchlak

Well-known member
Rejestracja
Cze 3, 2012
Postów
51
Buchów
0
haha podobne rozkminy mamy ludzie, mam dość ulicznego sk***ysyńskiego staffu, ciekawe co mi wyrośnie z moich nasionek, mają już 3 tygodnie, zobaczymy ile chłopaków będzie, ale mam nadzieję na easy sative, durabn poisona i shamana, pozyjemy zobaczymy ;)
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
no to z fartem kolego zobaczymy co ci tam wyrośnie samych FEM-ek życzę
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Witam po miesiącu
No i Hj bombki strzelił wczoraj nadeszła nawałnica burzowo huraganowa i obaliła moje pomidory mianowicie Passiona i ESative purple nietknięty
1 łodyga złamana ale o dziwo główne były całe tylko się położyły












Puki co porobiłem odciągi sznurkiem i drutem miedzianym i pokleiłem taśmą połamane odgałęzienia.
A poza tym jak widzicie dość mocno urosły passion ma już ok 2,60cm
ES ok 2m purple ok 1,70cm
Niestety jeszcze nic nie kwitnie no i trochę przedobrzyłem z witaminami bo purple zaczął przybierać żółte barwy
Sądziłem że zaraz się przestawią na flo i dałem dawkę x5 ale tylko purple nie poradził sobie z nawozem ES i passion bez większych problemów przyjął taki zastrzyk nawozu























---------- Aktualizacja posta 15:31 ---------- Czas poprzedniego posta 15:27 ----------

a w między czasie 3 sztuki łodyg się też ułamały ale już się pozrastały
ale nie wiem czym to może być spowodowane za ciężkie czy cholera wie
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
ładne krzuny, będzie co palić. Z fartem do końca
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Jak mi przejdą jeszcze ze 4 nawałnice to już nie będzie co palić.
a i jeszcze pogoda dobija w tym tygodniu było trochę słońca a znów zbiera się ze będzie pochmurno coś nas w tym roku pogoda nie rozpieszcza

---------- Aktualizacja posta 31-07-2012 19:12 ---------- Czas poprzedniego posta 29-07-2012 18:57 ----------

ok rośliny doszły do siebie i trzymają się prosto najgorsze że rosną już troch za bardzo myślałem że nie przekroczą 2 metrów a one w gorę
niestety ułamana gałąź uschła






 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Czyli pierwsze koty za płoty okazuje się że to niedobory składników
wy żółciły mi krzaki wczoraj podlałem nawozem i zobaczymy
a wogóle to hust wie ile ich lać na outa żeby nie przenawozić ani żeby niedoborów nie było przy takich jak moje to chyba dawka półtora co tydzień
mam nadzieje że dojdą do siebie po nawozach
dodatkowo zaczynam się lekko obawiać bo krzaki się niesamowicie rozrosły i zaczynają wyglądać za innych krzaków nie sądziłem że passion do 3 metrów rośnie i muszę im robić odciągi bo Es się już złamała lekko w podstawie
łodyga główna ma za ciężko












 

Sativaflavour

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2012
Postów
199
Buchów
1
stary ja mam podobnie. Niestety, albo stety (zobaczymy w efekcie końcowym:D) musimy podpierać, podwiązywać, nastawiać, stabilizować oraz ciągle dbać o te drzewa. Nie ma wyjścia..i nie przejmuj się kilkoma zołtymi liśćmi. Ew. zapobiegawczo rozsypuj dolomit po okolicy, ewentualnie Odrobinkę azofoski w okolicę pnia.Zaprosiłbym Cię do siebie na relację, ale owej nie prowadzę. jest tylko kilka fotek w galerii.
Pozdro i do :harvest:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół