nasiona marihuany

LST czyli letnie przyginanie

Wyszukiwarka Forumowa:

lovewowe

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2011
Postów
47
Buchów
0
Jako, że flancuję moje krzaczki w terenie korzystam z dostępnych na miejscu sposobów treningu.
Kiedy roślina osiągnie 50-70 cm wysokości



przygotowuję w lesie podczas spaceru "osikowe kołki"



Miejsce do przygięcia ( oczywiście w kierunku północy ) czyszczę z wysokiej trawy i zielska i doginam do ziemi wystruganym drewnianym kołkiem



po tygodniu kiepskiej pogody wygląda to mniej więcej tak :



zwracam uwagę na startujące małe szczyciki które zbudują niski bo do 120-150 cm dość gęsty krzak zamiast dwumetrowej choinki ;) za kilka tygodni wkleję efekty.
Trenuję tak wysokie odmiany.
Zwykle nie używam więcej niż jednego kołka chyba, że w końcu lipca roślinę widać z bardzo daleka. To akurat sativa
Metodę polecam, sprawdza się co sezon :)
 

PrzeRasta

Active member
Rejestracja
Gru 4, 2011
Postów
28
Buchów
0
W tym roku zauważyłem coś dziwnego. Otóż mam na outcie 2 Easy Sativy i 3 Purple #1. Obie odmiany na 2 różnych spotach oddalonych o kilometr, może dwa. Jednej ES zrobiłem LST drugiej topping. Z Purplami to samo, jedna topping, druga LST, trzecia bez treningu. Jaki był efekt? Rośliny bez treningu i te z toppingiem nie wykazywały żadnych niedoborów przez cały okres wega, a rośliny trenowane LST pokazały dość duże niedobory azotu. Wszystkie rośliny miały takie same warunki, dostawały te same nawozy, w tych samych dawkach i tyle samo słońca.

I tutaj moje pytanie, czy to zbieg okoliczności (w co wątpię), czy rzeczywiście LST zwiększa zapotrzebowanie na azot? Zauważył ktoś u siebie w ogródku podobną sytuacje?

Próbuję to rozkminić już dłuuuugo, ale no ni choya nie mogę znaleźć logicznego rozwiązania... bo jaki związek ma nagięcie rośliny do jej zapotrzebowania na azot? :pl:
 

Grzybek

Member
Rejestracja
Lis 6, 2011
Postów
7
Buchów
0
Nie mam doswiadczenia w tej sprawie, ale ze wzgledu na brak odpowiedzi pozwole sobie wysnuc moja teorie. Otoz w momencie nagiecia rosliny eksponujemy duza jej czesc na swiatlo, co umozliwia wiekszy rozwoj bocznych pedow rosliny, co z kolei wymaga wiekszych ilosci azotu
 

clockens

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2013
Postów
50
Buchów
0
Jak już zostało to tak odgrzebane to pozwole zadać sobie też jedno pytanie,
czy rośliny AF dają się do treningu? Jeżeli tak to po jakim czasie?

Pozdrawiam!
 

2czarny

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 15, 2009
Postów
515
Buchów
0
czy rośliny AF dają się do treningu? Jeżeli tak to po jakim czasie?
Mogłeś gdzie indziej zadać te pytanie ale jak już napisałeś to powiem Ci że jasne że się nadają do treningu a Lst możesz już robić w 14-15dniu od pokazania płci chyba że są to feminizowane to nawet wcześniej ale ze swojego doświadczenia to najlepiej jak podrośnie nabierze wigoru i dopiero wtedy robić Lst ;) Poszukaj po fotorelacjach to będziesz wiedział.
 

cyfrowykompas1

New member
Rejestracja
Lip 11, 2012
Postów
3
Buchów
0
Czy te odgałęzienia z głównej już łodygi można też odginać do ziemi ? jeśli tak to kiedy ?
 
C

Cosa_Nostra

Guest
Można naginać a nawet trzeba dla poprawnego treningu. Kiedy naginać?.,. hmmm a kiedy chesz giąć główną łodygę? Sam określ kiedy potrzebujesz rozciągnąć odrosty.
powodzenia
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
W tym roku planuje wykonać swoje pierwsze LST mam więc pytania:

1. wykonując LST na pełnosezonówkach jesteśmy w stanie uzyskać większy plon niż na roślinach rosnących bez treningu

2. Mówi się że trening robimy gdy roślina ma przynajmniej 5 pięter
czy w przypadku naginania rośliny która ma ok 150-180cm uzyskamy więcej odgałęzień niż w przypadku niskiej rośliny czy generalnie warto czekać aż roślina urośnie na taką wysokość bo wiadomo że zaraz zacznie się flo
 

skorny11

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2013
Postów
115
Buchów
0
1 mozna uzyskac duzo wiecej
2 ku**a czlowieku jak to jak ma 150 ? nie ma szans muszisz to zrobic gdzies na poczatku wega bo wtedy roslina szybko przyrasta
 

Thefekt

international farmer
Rejestracja
Kwi 10, 2012
Postów
2,208
Buchów
0
Ja zaczynam LST, gdy roślinka ma 60-80cm wysokości i według mnie w tym momencie najlepiej rozpocząc naginanie
Mój WWxBB z tamtego roku (wysokośc ok 180cm, obwód podobnie)

 

badtrip

Member
Rejestracja
Kwi 27, 2013
Postów
16
Buchów
0
czy trening lst można przeprowadzić na każdej odmianie MJ?

---------- Aktualizacja posta 13-06-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 10-06-2013 ----------

złamałem łodyge przy lst co robić?
 

Thefekt

international farmer
Rejestracja
Kwi 10, 2012
Postów
2,208
Buchów
0
sklej taśmą, jeżeli nie odpadła całkowicie
 

greenboss

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2012
Postów
65
Buchów
0
całkowicie nie opadła trzyma się ale listki się zawiłają :( a był to najlepszy plant..

czyli zrobiles jej super cropping :) powinna dac rade i nawet ci to wynagrodzi :) jezeli lodyga sie nie rozwarstwila. a na jakim poziomie ci pekla?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół