nasiona marihuany

2x Auto BB prawie PC box :)

Wyszukiwarka Forumowa:

PrawieNarkoman88

Active member
Rejestracja
Maj 26, 2012
Postów
40
Buchów
0
Witam , i zapraszam .
Już jutro wielki dzień :yeahh:
Oczekuje póki co nasionek od Ganjafarmer.pl i startuje z chodowla by bylo jakies palonko :)
Zabierałem się kiedyś lecz byłem niedouczony i marnie mi to wyszlo , roslinka wytrwala do pierwszego podlania nawozem :freak:
A więc oczekuje od was POMOCY w miare możliwości.
Myśle ,że moge już zacząć wrzucać foty wiec do dzieła.

Kilka informacji :
Box - 50x40x30 (wys x głębokość x szerokość)
Wentylacja - 2 wentylatorki 80 mm
(Na górzę , i planuje zrobic na dole lub bedzie w srodku boxa i bedzie sobie dmuchał na lampki albo roslinki)
Światło - 3 żarówki kompaktowe (1150 2x + 1000 1x) = 3300 lm
Minimalnie: 3150 Lumenów
Srednio: 4200 Lumenów
Optymalnie: 5250 Lumenów

Wlasne: 5250 Lumenów


niestety
Odbijanie swiatła - boxik wyłożony kocem ratunkowym srebrna strona , jako odbłyśnik puszki
Gleba - Ziemia uniwersalna z dodatkiem perlitu oraz dolomitu
Nawozy - Biohomus extra na flo , weg Planton K
Trening - LST
Nasionka - 3x Blue Berry automaty feminizowane
Info od producenta :
Cechy charakterystyczne naszej Blue Berry Automatic to ziemisty zapach i owocowy smak borówek.
Jej liście zmieniają kolor na niebieski, szczególnie gdy uprawiana jest na dworze w chłodniejszym klimacie.
Genetycznie to 60% indica, lecz ma bardzo euforyczne działanie.
Bardzo udana odmiana, w praktyce zachowuje wszystkie cechy które prawdziwa Blue Berry powinna mieć.


Zobaczymy co z tego wyjdzie <sex>



Pytanie do was już za chwilę <joint>


Wentylatorek Górny

Wentylatorek Dolny nie przymocowany

Tutaj oprawki i puszki na gornej desce ,do ktorej beda podpiete lampy tylko za chu*a nie wiem jak to zrobic. Macie jakies pomysly??

boxik

z dachem

otwarty
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage-11056-273734.html#top_display_media
biohomus

Więc tak :
1. Jak zrobic odbłyśnik z puszek i czym to najlepiej przypiąc?
2. Wentylatorek lepiej by byl na dole czy zeby sobie dmuchal na lampy ewentualnie roslinki taki luźny?

---------- Aktualizacja posta 04-06-2012 15:26 ---------- Czas poprzedniego posta 03-06-2012 19:52 ----------

Tak jest , jak sie spodziewalem dzisiaj otrzymalem nasiona z rabacikiem przy nastepnym zakupie niestety tylko 5% , ważne że gratisik mnie zadowala.
Blue White x canadian Oo
zobaczymy co to za cudo , dzisiaj nasiona o 15.15 zostaly wrzucone do wody:) Sproboje dokonczyc boxa odpalic na 24 i lecimy z tym koksem :crazy:
 
Ostatnia edycja:

rudy10218

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2012
Postów
170
Buchów
0
wetylator mieszajacy drugi wpuszczajacy powietrze 3 wypuszczajacy wtedy jest najlepsza wentylacje
rozetnij puszki sklej je i wal nad lampe
elo
 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
Ta sama odmiana to moja pierwsza, zaglądij do mojej fotrelacji a może znajdziesz w niej odpowiedzi na swoje pytania, roślina ma ponad 50 dni, pozdro
 

PrawieNarkoman88

Active member
Rejestracja
Maj 26, 2012
Postów
40
Buchów
0
Witam , dzisiaj zmontowalismy z chlopakami boxa mozna powiedziec prawie do konca bo lampy juz podlaczylismy wentylatorek smiga box jest w fazie testow nad temperatura. Poki co do 2 wentylatorkow byly 3 ladowarki od telefonu mniej wiecej razem dawaly 14 v zamienilem to na 1 zasilacz 14v podlaczylem do wentylatorka i tak zapie****a ze temperatura jest rowna 25 stopni.
Dodam tylko ,ze w boxie sa szczeliny i gorna deska nie jest wcale przykrecona (tylko to mi zostalo) 1 wentylatorek poki co wysmienicie zbija temperature , zobaczymy jak bedzie za pare godzin poki co panowie zajrze do was i dodam kilka fotek <lol>

nasionka

a tutaj boxik z nieprzykreconym dachem wystawiony na sprawdzenie temperatury , i takie sa szczeliny , czy duza roznica jest uciekanie promieni swietlnych przez takowe otwory??



---------- Aktualizacja posta 05-06-2012 16:27 ---------- Czas poprzedniego posta 04-06-2012 21:32 ----------

Witam , po 24 godzinach nasionek w wodzie polozylem je na chusteczki i niech kielkuja , zaraz jade po ziemie i wymieszam ja z dolomitem , perlitem i dodam pare kamyczkow na dno wiec chyba nie potrzebuje dziury w doniczce??
Boxik testowany na 24h temperatura bez zarzutow wacha sie pomiedzy 25.5-27C z 1 wentylatorkiem podpietym pod 14v zapie****a ladnie ,w razie problemow mam jeszcze 1 wentylator pod zasilacz 5v sproboje jeszcze zamotc kilka lampek. Bez wentylatorka temperatura 35-36C czyli jednym slowem piekarnik:) Ciekawi mnie 1 rzecz, czy na tzw noc zostawiac wlaczony wentylator zeby temp ostro spadla czy wylaczyc i lampy i wentylatorki??
dodam jeszcze ze nasionka wypuscily kielek w wodzie :crazy:
Z gory dzieki za odp. Oto kilka fotek :
o 16 nasionka weszly pod chusteczke


niestety niewyraznie :(
 
Ostatnia edycja:

sadowniczka

Well-known member
Rejestracja
Lis 28, 2011
Postów
304
Buchów
0
[/COLOR]Witam , po 24 godzinach nasionek w wodzie polozylem je na chusteczki i niech kielkuja , zaraz jade po ziemie i wymieszam ja z dolomitem , perlitem i dodam pare kamyczkow na dno wiec chyba nie potrzebuje dziury w doniczce??
Boxik testowany na 24h temperatura bez zarzutow wacha sie pomiedzy 25.5-27C z 1 wentylatorkiem podpietym pod 14v zapie****a ladnie ,w razie problemow mam jeszcze 1 wentylator pod zasilacz 5v sproboje jeszcze zamotc kilka lampek. Bez wentylatorka temperatura 35-36C czyli jednym slowem piekarnik:) Ciekawi mnie 1 rzecz, czy na tzw noc zostawiac wlaczony wentylator zeby temp ostro spadla czy wylaczyc i lampy i wentylatorki??
dodam jeszcze ze nasionka wypuscily kielek w wodzie :crazy:
(

potrzebujesz dziurki w doniczce żeby woida spływała po podlaniu bo Ci się bagno zrobi jak zbyt obfcie polejesz..

jaką masz wilgotność?

co do wnetylatorów to sobie zrób testy czy lepsze warunki w nocy masz z wiatrakiem czy bez - u mnie zw na wilgotność wiatrki chodzą tylko w dzień, jak rośliny zaczną kwitnąć to prawdopodobnie będą miały wiatr 24h
 

PrawieNarkoman88

Active member
Rejestracja
Maj 26, 2012
Postów
40
Buchów
0
wentylatorek przy zgaszonych lampach zapie****a i temperatura utrzymuje sie kolo 21.5 stopnia wiec chyba lajt :) jutro juz wsadzam do ziemi i bedzie guut

---------- Aktualizacja posta 06-06-2012 15:50 ---------- Czas poprzedniego posta 05-06-2012 19:06 ----------

Witam , tak jak planowalem dzisiaj nasiona pojda do ziemi.
spedzily 24h pod chusteczkami i jedno nasiono ma duzy kielek okolo 2 cm a drugi kielek jest mniejszy o jakis centymetr wiec nie wiem czy poczekac jeszcze troche czy odrazu je w***ac.

Jak myslicie ,czy dac je odrazu do docelowej donicy czy lepiej do kubeczka?
Juz raz przy przesadzaniu kiedy jeszcze robilem to nieumiejetnie uschla mi roslinka ,wiec mam wstret do malych kubeczkow :)
Wymieszam ziemie z dolomitem i bedzie spoko tylko odpowieedzcie co lepiej poozdro
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Wal je do docelowych :D
 

PrawieNarkoman88

Active member
Rejestracja
Maj 26, 2012
Postów
40
Buchów
0
Siemaneczko chlopaki , juz dzisiaj wyszla na powierzchnie pierwsza roslinka ,druga jeszcze wychodzi w ciemni i narazie sobie czeka.
Dalem ja do boxa robilem juz testy 24h boxa i bylo miod tylko ,ze teraz diode mierzaca temperature przywiazalem do wykalaczki tak by byla rowna z wysokoscia roslinki ,zeby sprawdzic jaka temperature odczuwa roslinka jesli jest 10 cm od lamp.
Roslinke dalem na ksiazki by tak jak mowie byla 10 cm od lamp bo chyba tak ma byc i jestem niemile zaskoczony bo temp wynosi 35C po godzinie czasu i temperatura chyba rosnie. W razie czego mam 2 wentylatorek i chyba bede musial go podpiac bo 1 nie wyrabia pomimo ze zbija duzo. Wszystko jest w zaleznosci od miejsca w ktorym lezy ta dioda. Bylo 27C max a teraz 35C nie wiem o co chodzi.
Moje pytanie -
Czy taka temperatura moze zaszkodzic rozwojowi roslinki ,dodam ,ze ma na swojej gornej czesci jeszcze skorupe od nasiona wiec nie jest za duza.
Powinenem ja obnizyc czy starac sie zbic temperature , i czy wogole dobrze zrobilem ze ja dalem do boxa bez pokazania pierwszych listkow??
Pozdro i prosze o szybka odpowiedz bo z kazda minuta temperatura rosnie :zjarany:
tutaj foto :
 

Aspire

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2011
Postów
112
Buchów
0
35 stopni to trochę za dużo postaraj się zbić do 29 i będzie ok.
 

PrawieNarkoman88

Active member
Rejestracja
Maj 26, 2012
Postów
40
Buchów
0
Ok. A wiec tak.. podpialem 2 wentylatorek na dole i co prawda jeden chodzi duzo wolniej ale drugi zapie****a i jestem pod wrazeniem.
pod niego zrobilem dziurki wiertarka tak zeby byl jakis przeplyw powietrza lecz mimo wszystko jest zamaly poiewaz temperatura wacha sie od 29-32C
w kazdym razie jest troche lepiej a lodyga jeszcze ma u gory nasionko ktorego nie zrzucila i ono jest 8 cm od lamp stoi doniczka na ksiazkach.
Z tych dziurek postaram sie zrobic dziure zeby bylo lepiej i zastanawiam sie czy ten dolny wentylatorek ma wiać do srodka czy na zewnatrz??
Jedna roslina jeszcze nie wyszla na powierzchnie ale tak sadze ,ze to kwestia czasu o 20:30 bedzie 48h do tego czasu mam nadzieje ze sie pokaze.
Czy jesli roslina wyszla z boxa na 2 godziny i postala na balkonie to nic sie jej nie stanie??
pozdro szejset

zrobione
temperatura 29C 10cm od lamp :)
rosnij rosnij malenka
 
Ostatnia edycja:

ogrodnik_bob

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2010
Postów
862
Buchów
0
daj im chwile, dadza sobie rade. co ja bym zrobil:
1. wstawil druga do boxa, niech ujrzy swiatelko jak wyjdzie z ziemi.
2. nie licz wszystkiego na godziny, to rislina, nie zapanujesz nad wszystkim, bedzie zyla po swojemu.
3. postaraj siw utrzymac temperature. zamknij boxa na 24h jak stwierdzisz, ze warunki sa dobre. im czesciej zagladasz tym gorzej.
4. zaraz bedziesz sie stresowal brzydkim listkiem (przez skorupke bedzie przeschniety/zolty). olej to.
 

PrawieNarkoman88

Active member
Rejestracja
Maj 26, 2012
Postów
40
Buchów
0
A wiec roslinka wlasnie ma noc za godzinke znowu wraca do ciepelka i w sumie mozna wywnioskowac ze jest nie najgorsza. 2 dzien.
niestety jedna jeszcze nie wyszla z ziemi :< ale mysle ze to kwestia czasu chyba ze cos z***alem


jakos nie najlepsza ale coz. ciekawi mnie czy wyjdzie jeszcze z ziemi no ale grzebac nie bede bo juz raz tak z***alem sobie rosline . czas pokaze a wy jak myslicie?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół