nasiona marihuany

Orange Bud

Wyszukiwarka Forumowa:

FruToS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2006
Postów
662
Buchów
0
Witam zamowilem pestki tej oto odmianki czy kitos moglby dac wiecej info o niej na seed.pl jest bardzo malo i na innych stronach z nasionami tez jakies foto tez mogloby byc ;] dzieki
 

Gary Fisher

New member
Rejestracja
Cze 16, 2009
Postów
2
Buchów
0
Orange Bud jest w ch*j popularny w NL. Pewna Holenderka stwierdzila ze nie moze go palic bo ruchac sie po nim chce. Ogólnie lajtowe zioło ale całkiem niezłe
 

Stirlitz

Member
Rejestracja
Maj 22, 2009
Postów
9
Buchów
0
No, to parę słów ode mnie.

High: jest to moim zdaniem doskonałe połączenie indici i sativy. Działanie jest wyraźnie rozweselające ale bez przesadnych porywów. Nutka indyjki daje z kolei łagodne ciepełko i rozluźnienie, ale tylko na tyle, że można spokojnie zabrać się do jakiejś pracy. Powiedziałbym wręcz, że jest to doskonały inspirator do jakichś bardziej angażujących zajęć. No i chce się niesamowicie po nim ruchać, to fakt.

Zapach: jest to zapach czegoś w rodzaju mieszanki kawy, dezynfekatora do kibla, landrynek oraz pomarańczy. Pomarańczy jest tu najmniej, ale ogólnie sama woń jest znośna, chociaż niesamowicie intensywna - przy obieraniu gryzło mnie w oczy (albo tak się upaliłem) :p . Natomiast zapach dymu jest po prostu cudowny. Przypomina mi trochę kościelne kadzidło z nutką kaszy gryczanej - jest więc dość specyficzny i nawet nie przypomina tak bardzo typowego ziółka.

Smak: trzeba koniecznie zrobić dobre płukanie albo zaprzestać nawożenia jakieś 2 tyg. przed ścinką (minimum) jeżeli nie chcemy aby stracił sporo ze swojego uroku i zrobił się gryzący. Na zewnątrz zapodałem tylko naturalne nawozy na sam start - efekt - po prostu miodzio, pieszczota dla gardła ;P

Moc: dość duża, nawet na tyle, że można się z nim trochę przeliczyć - potrafi pozamiatać.

Działanie: u mnie ładuje się powoli i trwa raczej długo. Praktycznie nie powoduje zamuły, można palić cały dzień.

Produktywność: dość duża, nie chcę podawać liczb. Na zewnątrz miałem lepszy wynik (10-15% spleśniało, szacuję resztę na jakieś 150g z rośliny). Pod HPS przeciętnie - czyli jakieś 40g z rośliny. Ilość żywicy duża/bardzo duża.

Dochodzenie: i teraz najlepsze - roślina wysadzona w czerwcu doszła na południu Polski ok. 15-20 października. Ściąłem ją dopiero 22-go, wcześniej niestety nie mogłem - 100% włosków było brązowych. Przeżyła przymrozki jakie przeszły koło 10-15-go! Trochę spleśniała - ale niczym jej nie pryskałem. Poza tym moim zdaniem produktywność i walory smakowe są tak dobre, że można spokojnie sadzić tę odmianę i nawet przedwcześnie ścięte rośliny dadzą niezły materiał. Pod lampą doszły mi dokładnie tak, jak podaje producent.

Wzrost: duże przyrosty międzywęźli w fazie kwitnienia. Przy 30-sto dniowej fazie weg. + delikatne LST pod HPS miała na koniec tak z 0,7-1m. Na zewnątrz, wysiana na początku czerwca osiągnęła 2,5m.

Fenotypy: dwa. Jeden indyjkowy, trochę mniejszy, dochodzi ok. tydzień wcześniej. Bardzo aromatyczny, żywica znajdzie się nawet na niektórych liściach wiatrakowych, topki są małe i zbite. Drugi ma wyraźne skłonności ku sativie - luźne, dłuższe topki, sporo ale jednak mniej żywicy. W działaniu i smaku praktycznie nie ma różnic.

Wymagania: koniecznie trzeba pamiętać o dolomicie - wrażliwa na brak magnezu i kwaśny odczyn.

Inne: 3 z 4 roślin (fem.) pod HPS się okrutnie pohermiły. Mam masę nasion - z których po moich próbach większość okazała się damkami, więc pewnie reszta podobnie ;) Palenie z hermów jakością ostatecznie nawet nie ustępuje normalnemu. Tę niezhermioną roślinę z pod HPS wyrzuciłem na zewnątrz na rewegetację w czerwcu. Jakoś doszła do siebie i w dodatku nawet bedzie jeszcze co z niej palić. Druga jak pisałem - rosła na zewnątrz od siewki - w obu przypadkach zero hermienia.
 
Ostatnia edycja:

Niewidomy

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2008
Postów
410
Buchów
1
Z icmaga
160.jpg



http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=107449&page=155

Pozdro!
Ślepy <joint>
 

renn

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2008
Postów
164
Buchów
3
jak jest w orangem w naszym klimacie na out'a? mozna na lajcie brać czy jakieś przeciw wskazania?
 
G

Gość

Guest
trzeba sie najpierw nauczyc czytac a dopiero potem za outdoor brac. wiesz wpierw sie chodzi potem biega. ale dobry jestem i dam ci tipsa , post Stirlitza.
 
G

Guest1133

Guest
Kupiłem paczkę z 5 pestkami i byłem zawiedziony od razu jak zobaczyłem pestki dwa razy mniejsze niż inne co mam np. SuperSkunk, Amnesia to Oragne Bud był o polowe mniejszy niż te co kupiłem od innych producentów. No i z 5 pestek użyłem 3 no i wykiełkowały dwie panny to ta jedna była pusta w środku no i jedną panne mam na out i ładnie bezproblemowo rośnie a drugą mam w boxie i roślinka ma już 20dni a wygląda jak by miała 7 dni (Jakaś niepełnosprawna roślina:D) i na dodatek żółte liście się porobiły i tyle a pozostałe inne pestki rosną bez zarzutu. (Chodzi o innych producentów)

Wniosek mam taki że nasiona dają felerne a hajs za to ciągną i jak tutaj sie nie wkurzyć tutaj mi nie chodzi żeby do producenta pisać że felerne pestki i nie bd się upominał o wymianę bo po prostu już nigdy nie wezne nic z Dutch Passion!!!
 

ITSA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 10, 2009
Postów
1,065
Buchów
5
to teraz się módl aby ten piekny krzak na oucie nie okazał się facetem orange bud.

słabo szukałeś test tu na forum ze orange od dp nie brać bo z***ane nasiona ja na 10 fem miałem 7 facetów z tych 3 fem to 1 tylko doszła w pełni i dała 250 suchego i za***istego zioła pozostałe 2 zabrakło im jakieś 3tygodnie

reszta od DP jest ok tylko te orange budy...
 

Mammacha Gandy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 12, 2013
Postów
556
Buchów
0
Euforia ma bardzo małe i jasne pestki a zaczęły u nie puchnać zacnie mimo krótkiego wegu
 

haszindoteles

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2013
Postów
76
Buchów
0
Ja brałem 3 Orange budy od DP i wszystkie wykiełkowały i wszystkie fem. A to, że pestki są mniejsze to nie ma znaczenia . Tak samo żółte listki ... śmiać się chce jak czytam posty typu to jest hujowe bo mi źle rośnie itp. Edukacja się kłania .. nie przyszło ci do głowy, że może rolnik dupa a nie pestki felerne ? Później ktoś sobie klika po forum i czyta posty że coś jest złe, zaraz drugi użytkownik pisze, że jest ok i tak w kółko... Pozdro i bez urazy <peace>
 
G

Guest1133

Guest
Ja brałem 3 Orange budy od DP i wszystkie wykiełkowały i wszystkie fem. A to, że pestki są mniejsze to nie ma znaczenia . Tak samo żółte listki ... śmiać się chce jak czytam posty typu to jest hujowe bo mi źle rośnie itp. Edukacja się kłania .. nie przyszło ci do głowy, że może rolnik dupa a nie pestki felerne ? Później ktoś sobie klika po forum i czyta posty że coś jest złe, zaraz drugi użytkownik pisze, że jest ok i tak w kółko... Pozdro i bez urazy <peace>

Facet to może dobrze trafiłeś a ja dostałem jakiś Shit! A co do Edukacji to już mam wiedzę większą od Ciebie... I ty na pewno nigdy nie miałeś problem z nasionami? Bo wnioskuje że chyba nie??
 

orzechój

pizdomaniak
Rejestracja
Mar 7, 2014
Postów
112
Buchów
0
no to ja wam pokaże, mialem 3 pestki orange bud reg, i wyszly 2 panny i 1 facet, jedna rosła w 300ml inna nadal rosnie w 1L (ale tu foty nie mam)

300ml , niedawno ciąłem zbiór 1,7g - moze i niewielki ale bardzo dobrze spozytkowany, ziolo oldschoolowe :) [panienką dopchałem boxa dlatego taka mala doniczka)
WP_20140626_008.jpg



pozdro :)
 

Pala

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2013
Postów
325
Buchów
1
nie potrafię pisać smoke report, ale zioło mi po prostu pasowało, jedno z najlepszych jakie miałem, w bluncie końcówka przypominała mi dobre kubańskie cygaro :) z krzaczka wyszły 2 litrowe słoiki, ile g nie mam pojęcia. Co do pestek potwierdzam, że z tymi fem jest coś nie tak na 3 wyszło dwóch pedałów
 

GienioGrow

Member
Rejestracja
Maj 2, 2015
Postów
5
Buchów
0
Elo.
Pytanko leci konkretnie na temat highu tego krzaka, mianowicie preferencje najlepszej pory ścinki na eforyczny high? Ktoś, coś dysponuje?
Wiem że trichomy itp,itd,każdy krzak inaczej ale chciałbym wydobyć serce sentencji eufori z tej panny...<peace>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół