nasiona marihuany

Książka jaką polecasz ?

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Ciekawa jestem, czy forumowicze potrafią jeszcze czytać książki.
Napiszcie co i dlaczego byście polecili innym. Nie chodzi mi o poradniki, ale literaturę piękną.Jaki autor, tematyka, treść i kiedy przeczytaliście, najlepiej co w ubiegłym roku...
Dla mnie ciekawostką był "Zaginiony symbol" Dana Browna, dowiedzialam się kilku ciekawostek o masonach. Zawsze i każdemu polecę Marqeza, "Jesień Patriarchy" opisującą zmierzch dyktatury, wypaczoną w groteskę, albo kryminał doskonały "Imię róży" Umberto Eco, osadzony w realiach średniowiecznego klasztoru.
ż polskich polecę wszelkie opowieści o Jakubie Wędrowyczu, najlepszym egzorcyście Europy - bimbrowniku i lumpie ...
 
Ostatnia edycja:
S

Sławuś z council estate.

Guest
Ostatnio mało czytam, nie mam skąd brać dobrych książek. "Senor Nice" Howarda Marksa. Szału nie robi. Poza tym kilka książek o drugiej wojnie światowej, "Battle of Britain" Patricka Bishopa, "Hitler's Army" Stone'a (ale to się raczej przegląda niż czyta) i stare książki Welsha jeszcze raz czytam. Chyba kupię "Crime" i "If you liked school you will love work" bo nie mam. I jakieś czytałem kryminały P.D. James które przypadkiem trafiły do moich rąk. Dosyć w miarę.
 

Green Man

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2010
Postów
111
Buchów
0
Dla mnie ciekawostką był "Zaginiony symbol" Dana Browna
Brown jest bardzo powierzchowny;), proponuje np. "Swiety Grall, Swieta Krew" M Baigent, R. Leigh, H. Lincoln "Templariusze" L.Picknett, C. Prince, czy "Archiwum Jezusa"M. Baigent.Prawdziwa perelka to "Zlota Ksiega" Saint Germain,a.Z polskich pisarzy wartym duzej uwagi jest Jerzy Prokopiuk ("Jestem Heretykiem") Po lekturze zdobedziesz pierwszy stopien wtajemniczenia;)
 

JimRevolta

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 2, 2009
Postów
1,367
Buchów
1
Lalka = Bolesław Prus

Opowieści o Pilocie Pirxie = Lema

Nekroskop (Pierwsze tomy) = Brian Lumley
 
D

delete

Guest
w swoim życiu przeczytałem książek yyy nie przeczytałem żadnej książki...
Joseph Murphy "potęga podświadomości" polecam
 
G

Gość

Guest
Ojciec Chrzestny- 2 dni przypalałem i brałem się za książkę.
Quo Vadis- 1 noc:D (dawno temu) wróciłem na***any do domu i do tego wypiłem z 2 energy drinki.
Krzyżacy-to gówno czytałem długo.
Heroina-2 noce ale to krótkie było
Trochę książek Lema
Większość Felietonów Clarksona(wydaje książki)
Sacred-też parę dni
Masa felietonów na różne tematy w internecie
Obecnie mam zamiar wziąć się za Heretyka :)

Ogólnie to czytam dużo, ale czytanie za***iście mnie cziluje.
 

Blehhh

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2006
Postów
271
Buchów
0
ja osobiście nie przepadam za jakąkolwiek fikcją literacką. No może kiedyś dawno trylogia Tolkiena czy Harry Porter hehe. Osobiście lubię książki które wnoszą coś do życia. Najlepsza książka jaką przeczytałem a właściwie trylogia to Podróże poza Ciałem Roberta Monroe. Niesamowita książka którą polecam wszystkim zainteresowanym czymś więcej niż rzeczywistością. Całkiem fajne było Pole Lynne McTaggart (książka o nowoczesnej fizyce która właściwie udowodniła że jesteśmy czymś więcej niż fizycznym ciałem). Polecam również Siddharthe Hermanna Hesse- dla kogoś kto chce się zrozumieć buddyzm.

Jak ktoś zna również podobnego rodzaju książki dajcie znać na pm bo chętnie bym poczytał coś nowego
 

dystans

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2008
Postów
997
Buchów
9
Obecnie czytam knige E.L Abel'a "MARIHUANA pierwsze dwanaście tysięcy lat" Wcześniej w czasach liceum ksiązki typu 'Dzieci z dworca ZOO" Teraz niestety brak czasu. Wiadomo '...praca, laska, dom, wykłady..." <peace>
 

Ami

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2010
Postów
450
Buchów
0
Ja ostatnio zostalem wessany przez cale serie Roberta Kiyosaki'ego narazie przerabiam Cash Flow Quadrant samo wciska sie do glowy.
 

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
Ja lubie czytac ale tylko i wyłącznie po grudzie (nie wiem czemu) i preferuje tylko kryminały:)
Obecnie czytam Piętno Prawdy Krzysztofa Gawkowskiego ale jak narazie nie mam czasu i utknąłem na 28str.
Ojciec Chrzestny oczywiście obowiązkowo był czytany:)
Ale zapadły mi tez w pamięci takie tytuły jak: Seryjni Mordercy-J.Stukan,Chemia śmierci-Becketta:)
Teraz już mniej czytam bo zapier**lam w robocie i nie ma zbytnio czasu ale lubie:)
 

RobRoy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2009
Postów
667
Buchów
1
Autor: Markiz de Sade, i parę innych w klimacie ;)
 
U

Usunięty 12614

Guest
Kapuściński ,McKenna , Haley, Garland , Thompson, Kosiński, Kessey, Orwell, Burges, King i wielu innych. Ulubionych pominąłem, bo zbyt prywatnie się z nimi związałem =] Kto nie czyta ten się udebila - serio. Ostatnio nawet zauważyłem jak bardzo rodzaj i jakość czytanej treści wpływa na mózg i życie - dlatego nie czytam już tak dużo forum<lol>
 

SENSIMAJSTER

: )
Weteran
Rejestracja
Sty 3, 2011
Postów
575
Buchów
0
Żeby tylko czas był to...

można by poczytać trochę. Książki wciągają też... jak zacznę czytać ciekawą książkę, to nie mogę się od niej oderwać a nawet śni mi się to co czytam...

Przeczytałem większość Dean Koontz`a - polecam szczególnie "Nocne Dreszcze" - Opiekunowie, Grom, itp. książki naprawdę szybko się czyta - taka beletrystyka z domieszką science fiction. Polecam Robina Cooka - za mega wciągające thrillery medyczne (np. Wstrząs, Mutant, Zabawa w Boga).

Jak ktoś chce się pośmiać do łez - John Irving - Świat wg Garpa

a z polskich pozycji,

Waldemar Łysiak - Statek

Dla tych, którzy chcieliby przeczytać coś, co napisał autor na haju - polecam powieści i nowelki Philipa K Dicka - na podstawie jego twórczości napisano scenariusze do wielu hitów filmowych (np. Raport Mniejszości, Łowca Androidów, Pamięć Absolutna, 3 stygmaty Palmera Elderichta, i wiele innych.
Warto także zobaczyć klasyk - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Aktualnie czytam Lisey - S. Kinga, ale czytałem już lepsze pozycje tego autora...
:queen:

 

Sativex

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
64
Buchów
0
To samo co Sokół+
Steven King (Desperacja, Zielona Mila)
John Grisham (Polecam wszystkie jego książki)- świetne kryminały prawnicze<coolpalacz>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół