nasiona marihuany

Dziwne ślady przepalenia CFL 85w dual ELEKTROX

Wyszukiwarka Forumowa:

makler

New member
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
2
Buchów
0
Witam,
mam problem z lampą ELEKTROX DUAL 85W.

W miejscach łączenia się dwóch U znajdują się małe 1cm rurki-słomki. Po wykręceniu żarówki zauważyłem, że wygląda to tak jak spalone żółte pęknięte szkło.
Czas używania - 6 miesięcy.
Nie wiem czy jest to spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem, wadą fabryczną czy może to normalne zjawisko?
Lampa działa bez zarzutów, nie dostrzegłem innych problemów, świeci się cała, brak ciemnych punktów itp.
Słaba jakość zdjęć, ale mam nadzieję że problem został pokazany.
Czy ktoś z Was już kiedyś spotkał się z czymś takim?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.







 

RobRoy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2009
Postów
667
Buchów
1
to normalne.
CFL to nic innego niż zwykła długa rura (jarzeniówka), znana od kilkudziesięciu lat. Tyle że "finezyjnie skręcona" w kształt powodujący jej kompaktowość. Do tego w jednej obudowie wsadzony od razu zasilacz elektroniczny (kiedyś były osobne ciężkie magnetyczne)

To miejsce które Cię tak niepokoi, to po prostu miejsce łączenia tych U-rurek ze sobą, aby prąd miał jak przepływać z jednej U-rurki do drugiej. (inaczej w obudowie musiałoby być tyle zasilaczy, ile jest U-rurek. A tak to wystarczy jeden, bo te miejsca "słomkowe" de facto łączą wszystkie U-rurki w jedną)

A to że mają kolor "słomkowy" to po prostu nie są pokryte luminoforem jak pozostała część U-rurek.
 

makler

New member
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
2
Buchów
0
ok, teraz wszystko jasne, dzięki za szybką odpowiedź.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół