nasiona marihuany

Psilocybe cubensis - Wątek ogólny

Wyszukiwarka Forumowa:

BASF

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2010
Postów
584
Buchów
6
Popularny gatunek grzybów halucynogennych wyróżniający się dużą zawartością substancji psychoaktywnych – psylocybiny i psylocyny.
Grzyby te łatwo dostosowują się do nowych warunków, ale naturalnie występują tylko wzdłuż 35 równoleżnika. Można je znaleźć zarówno na wysokich wzgórzach, jak i w dolinach rzek w Kolumbii, Ekwadorze i Peru.
Rdzenna ludność Ameryki Południowej używa tych grzybów w celach religijnych – dzięki nim mogą doświadczać wizji i rozmawiać ze swoimi bogami. W języku Azteków grzyby te nazywają się teonancati, co znaczy "grzyby bogów".
Działanie Psilocybe cubensis odkrył w 1958 Gordon Wasson, wraz z żoną uczestnicząc w rytuale Indian. Psilocybe cubensis mogą też być swobodnie hodowane w domowych warunkach. Zarodniki ich są powszechnie dostępne w sklepach internetowych.

Źródło [gdyby ktoś miał lepsze opracowanie niech wrzuci]



Orientacyjne dawkowanie w gramach:

Słabo: 1-1,5 g
Średnio: 2-3 g
Mocno: 3-4 g
Bardzo mocno: 4-6 g

Należy przy tym pamiętać że grzyb grzybowi nierówny.
Zalecane dawki dla poczatkujacych to nie więcej niż 3g.


Wątek dotyczy działania a nie uprawy!
 
G

Gość

Guest
Siema, jutro lub pojutrze moje pierwsze grzybienie :D Mam pytanie czy dawka 2g Psilocybe Cubensis Mexican wystarczy, lub nie będzie zbyt duża? Pozdro:sunny:
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
Nawet za mała... nie wiem skąd się biorą te dawki, wg mnie powinny być 2 razy większe.
 

BlackDeath

Well-known member
Rejestracja
Mar 14, 2006
Postów
143
Buchów
0
Co to odkladnie za meksykany? Jak zwykle grzyby to moze bedzie ok, jak masz te trufle pod ta nazwa z Holandi to cale pudelko trzeba zjesc - 10 g.
 

EvilDoctor

Well-known member
Rejestracja
Cze 29, 2011
Postów
493
Buchów
0
wczoraj jadłem takie...

Psilocybe Cubensis „ Mexican “Grzyb ten został znaleziony przez pana G. w południowym Meksyku. Bardzo piękny okaz rodzący zawsze piękne, żółtawe, nakrapiane kapelusze, pozostałe cubensis są przeważnie jasno-brązowo-złote :). Czasami kapelusze bywają pomarańczowawe, nakrapiane. Grzyby te mają małe trzony, i nieporównanie do nich duże kapelusze. Raczej szybka odmiana, bardzo łatwa w uprawie. Wyjątkowo dobrze znosi przykrywanie i kontynuuje owocnikowanie raz za razem, po tygodniu na każdy rzut. Mimo, że nie produkuje gigantycznych grzybów to produkuje ich dużą ilość. Zazwyczaj można liczyć na minimum cztery, naprawdę dobre rzuty, a czasem jest ich więcej. Kolejna dobra właściwość tej odmiany, to że owocnikuje w temperaturach mniejszych od 10°C, ale równie dobrze owocnikuje w wyższych temperaturach, jak większość cubensis tj. 24°C-30°C.
Charakterystyczna rzecz dotycząca potencji tych grzybów. W pierwszej fazie działania (na wejściu) nie wywołują, jak większość odmian, uczucia niepokoju. Wywołują bardzo łagodną i czystą fazkę z intensywną ucztą dla oczu.
Mexi-cub jest naprawdę pięknym grzybkiem i zdecydowanie zasługuje na odznakę "the best of show".

bardzo fajne wrażenia wizualne i dobra beka... fajne fazy w gronie znajomych... tylko jest jedna wada... porcja 3g... działa 3 godziny tylko ale jest przyjemny lekki zjazd i od razu wiesz że już fazka ostatecznie sobie poszła :freak2:

a i ofy ma racje dawka x 2 za drugim razem
 

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
cubensisy odpowiednio wysuszone, działają potężnie już w dawce 2,5g, wiadomo, różne odmiany, różne działanie. mexicana nie jest słaba. B+ przechowywane ponad rok, nie straciły mocy, suchutkie przechowywane w zimnie. podstawą jest suszenie po ciemku na zimno. wiem jak wyglądają różne poziomy jazd, bo doszedłem do 10g suchej łysiczki, jadłem kilka odmian/gatunków włącznie z p. azurescens. poważnie, pierdoły opowiadacie. 20g świeżych pieczar robi ciekawą pralnię, suszone aborty w ilości 1,5g sieka. 2,5g źle suszonej/przechowywanej łysicy było ledwo odczuwalne. 2,5g dobrej, to 5-6 godzin niezłej jazdy z fraktalami, brechtą po której są zakwasy na brzuchu, OEVy, CEVy. to jak z gandzią, jakość nie ilość.
 
G

Gość

Guest
Dzięki za wypowiedzi :p A szczególnie twoją Qbek :)
E: A może thegracz się wypowie, dlaczego dawki według niego powinny być tak niskie?
 
Ostatnia edycja:

Niewidomy

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2008
Postów
410
Buchów
1
Ostatnio załadowaliśmy 7,5 g na 4 osoby i wszyscy byli na granicy ocipienia.
Bańka była bardzo mocna, około 3h. Każdy z nas miał momenty strachu że nigdy nie wrócimy. Proponuję uważać, szczególnie początkującym, sam miałem parę tripów za sobą ale ten mnie zaczynał przerastać:sunny:

*Grzyby były wysuszone na wiór ;)
 

BlackDeath

Well-known member
Rejestracja
Mar 14, 2006
Postów
143
Buchów
0
To faktycznie musialy byc bardzo wysuszone. Ja w ten weekend tez przezylem mega odejscie - zatarla sie juz granica miedzy fikcja a rzeczywistoscia, cos pieknego <lol>
 

elektryczni606

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2012
Postów
212
Buchów
0
---

A co z dawkami jakie trzeba przyjmowac? wyczytałem ze miałes cos o tym napisac :)

Wiem ze info jest na necie ale podobno duze znaczenie ma odmiana nawet ;)
 

Costa

Banned
Rejestracja
Kwi 1, 2012
Postów
362
Buchów
1
Standardowo dla grzybów dawka 2 g to już dobra faza, 3 g to już halunki, 4 do 5 to już oderwanie od rzeczywistości ;)
 

hitchhiker

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2011
Postów
416
Buchów
2
Dodam,że faktycznie zależy też od gatunku,nie wiem jak jest teraz,ale jak siedziałem w NL to mexicany były proponowane jako idealne na pierwszy raz i miały 1 gwiazdkę w skali lotu,a np thai miały 5 gwiazdek i wystarczyło pół opakowania żeby mieć naprawdę dobrze ;)
Musicie pamiętać,że bez sensu jest przyjmowanie grzybków za często,po pierwsze tolerancja rośnie, po drugie jakby nie było jest to pewnego rodzaju trucizna,która może siąść na wątrobie lub nerkach, nie mówiąc już o możliwości przekonania się na własnej skórze czy flashbacki naprawdę istnieją :p
 

Costa

Banned
Rejestracja
Kwi 1, 2012
Postów
362
Buchów
1
Hit dobrze gada :) to zabawa co jakiś czas, góra raz w tygodniu :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół