nasiona marihuany

Durban Poison + Ultraviolet Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

Maryland

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2012
Postów
136
Buchów
0
Witam Wszystkich.

Jest to moja pierwsza fotorelacja więc proszę o wyrozumiałość.

Pestki to Durban Poison Feminised od Dutch Passion oraz Ultraviolet Auto Feminised od Samsara Seeds (zakupione w Satindi).

Nawozy jakie będę stosował to zestaw na Out do Gleby od HESI i Dolomit.

Gleba składa się z ziemi do warzyw (ph 5,5 - 6,5), trochę podłoża kokosowego i perlit.
Gleba docelowa to ziemia na działce wymieszana z kokosem, dolomitem i perlitem (dołki przygotowane w wymiarach 40x40x33/40 - około 55/60 litrów ziemi na dołek).

Ultraviolet wykiełkował 26 kwietnia, a z ziemi wyszedł 29 kwietnia.
Durban Poison wykiełkował 27 kwietnia, a z ziemi wyszedł 30 kwietnia.

Poniżej kilka zdjęć:

Ultraviolet

29.04.2012

30.04.2012

1.05.2012

7.05.2012

14.05.2012


Durban Poison

30.04.2012

1.05.2012

4.05.2012

10.05.2012

14.05.2012


Obie razem



Podłoże docelowe przed wymieszaniem i wrzuceniem do dołka.



Proszę o opinię i uwagi. Rośliny jak na razie w doniczkach pod foliakiem, ale mam zamiar je przesadzić do ziemi w czwartek wieczorem.

Wydaje mi się, że rośliny są trochę małe, ale temperatury im nie sprzyjają. Mam obawy co do tego automatu, ale któryś z szanownych kolegów pisał, że ta odmiana później bardzo szybko rośnie (jakby co to mam jeszcze jedną pestkę), uprawiał to ktoś?

Dodam, że rośliny już aktualnie na pełnej dawce zestawu HESI na weg zalecanej przez producenta, wcześniej dawki 1/3, 2/3.

Wszystkie opinie i uwagi mile widziane.
 

Zielakgru

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2012
Postów
506
Buchów
0
Jak narazie to wszystko wydaję się ok, ale wcześnie bardzo je zacząłeś nawozić. Zajrzę jeszcze ciekaw jestem tego ultraviolet.
 
G

Gość

Guest
UltraFiolet Chętnie obejrze ta fotorelacje :D Jestem ciekaw co z tego wyjdzie Pozdróweczka Łap buszka na start :D <joint>
 

Maryland

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2012
Postów
136
Buchów
0
Roślinki są pod naturalnym światłem, jak jest słońce to przez 85% dnia pada na rośliny.

Co do tych nawozów to powiem szczerze, że sam miałem dylemat, ale HESI w swojej tabeli dawkowania podaje dawki już dla sadzonek, więc zaryzykowałem i jak na razie nic się nie dzieje.

---------- Aktualizacja posta 22-05-2012 07:31 ---------- Czas poprzedniego posta 17-05-2012 08:40 ----------

Poniżej przedstawiam zdjęcia z dnia wczorajszego. Chciałbym Was zapytać o to czy roślinki wyglądają w miarę normalnie? O ile o Durban-a się nie martwię, o tyle o Ultraviolet już tak. Jest to automat więc nie wiem czy w ogóle coś z tego będzie. Obie roślinki mają około 22 dni powyżej ziemi. Po liściach widać przyrost, może tylko mi się tak wydaje, może za bardzo się przeczulam?

Durban Poison 21.05.2012


Ultraviolet Auto


Wszystkie sugestie mile widziane.
 

Maryland

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2012
Postów
136
Buchów
0
Czas na małą aktualizacje.

Durban Poison:

22.05




25.05




31.05





Ultraviolet

22.05




25.05




31.05




Martwi mnie jeden liść na tym ultraviolecie, poniżej zdjęcia:





Tylko ten jeden liść wygiął się na zewnątrz. Czy to może oznaczać coś niepokojącego, czy zwyczajnie poczekać i obserwować co się będzie działo dalej.

Obie rośliny są już na pełnej dawce Hesi Gleba - składniki na weg. Ostatnio były trochę za często podlewane (3 razy w ciągu 5 dni), może przez to ten jeden liść.

Chciałem też zapytać czy warto już nagiąć tego automata na LST? Z durbanem jeszcze trochę poczekam.
 
K

Kushhh

Guest
naginaj naginaj ... uf nie lubi dużo wody
nawoziłeś ją czymś ??
 

Maryland

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2012
Postów
136
Buchów
0
Tak, dostawała już pełną gamę Hesi Gleba na weg, ale myślę, że jej stan jest spowodowany tymi dwoma podlaniami wodą z kranu. Najgorsze jest to, że wczoraj się przyjrzałem i chyba ultraviolet zaczyna kwitnąć, trochę jest mała, ciekawe czy jeszcze podrośnie. Dziś niestety od samego rana pada deszcz.
 
Rejestracja
Kwi 7, 2012
Postów
18
Buchów
0
Wyglądają ładnie, przynajmniej w porównaniu do moich . Jeśli podlewasz wodą kranową, pamiętaj o dolomicie - przywróci od kwaśnej wodzie właściwe ph. Analogiczne podsypuj po deszczu, którego w ostatnich 2 tyg nie brakuje ;)
 

Maryland

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2012
Postów
136
Buchów
0
Ok, ale ile tego dolomitu mam podsypać po deszczu, przy przygotowaniu ziemi dawałem dolomit w proporcji 1 łyżka na litr ziemi?
 
K

Kushhh

Guest
spoko marko ona bardzo szybko zaczyna kwitnąć ale nie zapomnij o jej genach to sativa więc jeszcze dużo urośnie :)
 

Maryland

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2012
Postów
136
Buchów
0
No właśnie na dniach zaczęła się strasznie piąć w górę, pomimo niesprzyjającej pogodzie. Po niedzieli wstawię jakieś zdjęcia. Jak na razie dostały wczoraj na noc oprysk z asahi, dziś powtórzę, zostały też podlane odpowiednią wodą z biohumusem jako taki dodatkowy flush po tej kranówce.
 
K

Kushhh

Guest
moja jest na ouce od maja posadzona była jak miała 2 tygodnie teraz już jest do pasa i wygląda bardzo pięknie grube topki na głównym szczycie od 1 piętra po szczyt :)
 

Maryland

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2012
Postów
136
Buchów
0
Moja się niestety zatrzymała przez tą pogodę, brak słońca.Dziś zrobiłem jej LST. Poniżej zdjęcie.



Poniżej zdjęcie z tego samego dnia wieczorem, jak widać roślinka się już prawie w całości ukierunkowała ku górze.

 
Ostatnia edycja:
K

Kushhh

Guest
czas , słońce twoja dłoń i będzie git :) trosZkę mała ile ma dni ??
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół