nasiona marihuany

Robienie nasion FEMI z roślin Feminizowanych

Wyszukiwarka Forumowa:

Blue_coktail

Well-known member
Rejestracja
Cze 29, 2010
Postów
81
Buchów
1
Od dłuższego czasu zastanawia mnie robienie pestek.

Gdy przy użyciu srebra koloidalnego zhermie planta który wyrósł z nasiona feminizowanego, pobiorę z niego pyłek zapylę innego żeńskiego planta który również wyrósł z feminizowanego nasiona to :

czy pokolenie nasion S1 będzie wyglądało jak Matka planta?

czy pokolenie S1 da nasiona 100% femi ?

czy z nowych nasion wyjdą hermy ?

czy nowe pokolenie nasion będzie się różniło w mocy ?



Proszę tylko o poważne podejście do tematu bez żadnego OFFTOPICu



:spalony:
 

labamba

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2011
Postów
56
Buchów
0
Od dłuższego czasu zastanawia mnie robienie pestek.

Gdy przy użyciu srebra koloidalnego zhermie planta który wyrósł z nasiona feminizowanego, pobiorę z niego pyłek zapylę innego żeńskiego planta który również wyrósł z feminizowanego nasiona to :

czy pokolenie nasion S1 będzie wyglądało jak Matka planta?

czy pokolenie S1 da nasiona 100% femi ?

czy z nowych nasion wyjdą hermy ?

czy nowe pokolenie nasion będzie się różniło w mocy ?



Proszę tylko o poważne podejście do tematu bez żadnego OFFTOPICu



:spalony:

S1 będą jeśli zhermiony plant zapyli się swoim pyłkiem, bądź zapylana roślina będzie klonem dawcy pyłku.
Jeśli będzie to inna odmiana to pestki będą F1, a gdy ta sama będzie to Fx+1 (gdzie x oznacza numer pokolenia rodzicielskiego)

Pokolenie potomne nie będzie identyczne z żadną z roślin rodzicielskich w 100%.

Pestki będą w 100% femi, tendencja do hermienia jak w przypadku każdych femek, może też zależeć od rodziców.
 
S

sub

Guest
EDIT ...ps: Swoją szosą zabawne jest, że Dobry człowiek który odpowiedział - up: na pytanie : w sposób zwarty i logiczny... : -> dostał mniej buchów od - suba co odpowiedział rozwlekle: i obok tematu z linkami :D : EDIT

Blue_coktail napisał:
Od dłuższego czasu zastanawia mnie robienie pestek.

Gdy przy użyciu srebra koloidalnego zhermie planta który wyrósł z nasiona feminizowanego, pobiorę z niego pyłek zapylę innego żeńskiego planta który również wyrósł z feminizowanego nasiona to :

To pajachali.

Jeśli na krzyż to będziesz miał nasiona femi. Na krzyż.

Jeśli sam z sobą to dalej jest: ...

Blue_coktail napisał:
czy pokolenie nasion S1 będzie wyglądało jak Matka planta?

Będzie przeglądem kombinacji alleli obecnych w mamusio-tatusiu ->
Co oznacza, że może być bardzo jednolite i podobne do mamusi - tak samo jak może być mało jednolite i wytwarzać wiele feno z których niektóre będą bardzo podobne do mamy - a inne mniej.

Ale pytasz: się także.. lub jedynie o zapylenie na krzyż:

-> i w tym wypadku wygląd roślin zależy: zarówno od tego co ma w sobie matka jak i ojciec - czyli wynik: może być... tak jak i tam w zależności od tego czym sa... mama i tata - i co w sobie mają.


Blue_coktail napisał:
czy pokolenie S1 da nasiona 100% femi ?

Z całą pewnością tak -> http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Determinacja_płci_u_konopi

Zarówno S1 - jak i te na krzyż: co jest opisane paczemu UP:

Blue_coktail napisał:
czy z nowych nasion wyjdą hermy ?

Jeśli mamusia się nie hermi łatwo - zapewne S1 będzie podobne pod tym względem.
W S1 ---> Może być równie dobrze zero jak i trochę. Nie ma na to pytanie innej odpowiedzi - to się sprawdza doświadczalnie. Zazwyczaj nie ma z tym problemów. | czytaj - zależy to od tego co mamusia ma w sobie zaszyte - a nie sprawdzisz tego inaczej jak.. robiąc.. wiec..|

Tu jest trochę tekstu na temat: http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Feminizacja

A w wypadku nie S a na krzyż jest dokładnie tak samo: zależy to od tego co. jest w "środku odmian".. I wychodzi w praniu. - obojniaków nie będzie statystycznie rzecz biorąc więcej niż przy dowolnym innym rozmnażaniu na krzyż.. a tu dowolnie inne to z męskimi..

Blue_coktail napisał:
czy nowe pokolenie nasion będzie się różniło w mocy ?

Znaczy się czy: między poszczególnymi roślinami będą różnice w zawartości THC - ?

Tak : i... jak duży będzie "zakres zmienności" - zależy od tego co ma w sobie mamusia zaszyte: da sie to ocenić tylko poprzez - ... wykonanie kolejnego pokolenia i jego ocenę | najlepiej kilkuset sztuk :) |

Tak samo będzie w wypadku - na krzyż: przy czym masz dwoje rodziców - wiec z zasady należy się spodziewać raczej możliwego większego zróżnicowania - chyba, że masz dwie linie wsobne. Mieszańca miedzy nimi.... np: heterozje i inne takie tam..

Blue_coktail napisał:
Proszę tylko o poważne podejście do tematu bez żadnego OFFTOPICu

Poważne? Oj nie za dużo wymagasz?

Tak bardzo na poważnie to tu: należało by zajrzeć bo : np: jeśli chodzi o moc.. to tu jest coś na temat tego jak się dziedziczy :

12.jpg


A teraz wiki:

Selekcja matek - do feminizacji -> metoda zalecana ale nie stosowana raczej powszechnie:
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Feminizacja_-_selekcja_roślin_żeńskich

Tu coś na temat: pewnych genów z nazwą własną: -> częściowa odp na pytanie co się stanie jak się samo - zapyli jakąś roślinę - i czy jej potomstwo będzie miało taką sama moc: | tak samo się to odnosi.. wypadku gdy rośliny są dwie i są na krzyż..|
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Geny_kumulatywne

Jak widać na załączonych tam obrazkach - tak długo jak coś tam - nie będzie homozygotą względem wszystkich genów mających na to wpływ - potomstwo nie będzie "identyczne" pod tym względem.

| zarówno w wypadku.. S1 - jak i robienia na krzyż czy - pokolenia F1 miedzy zupełnie rożnymi odmianami z nazwami własnymi lub bez - nie są 100% homozygoteczne względem tego co wpływa.. potomstwo jest zróżnicowane - jak bardzo.. zależy od tego jak bardzo rodzice.. ... |

A przy bardzo dużej ilości powtórzeń - wynik.. rozstzrału mocy poleci sobie po krzywej zbliżonej dla rozkładu normalnego:

Im mniej zróżnicowana genetycznie będzie mamusia/mamusia i tatuś - tym : rozkład będzie węższy.

3.png


A to tak apropo selfingu: |który jest troszku poza tematem - ale bardzo ciekawym jest poprzez watek który zamarł.. a tam tyle było o nim..|

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Depresja_wsobna

W wypadku konopi depresja wsobna też jest: jak silna - diabli wiedzą: raczej zauważalna jest powyżej S2-S3

13.jpg


A tu coś o pokoleniach S -> http://www.wiki.haszysz.com/index.php/S

No i tu: https://www.forum.haszysz.com/ch-wsobny-heterozja-t23901.html

było i coś o programie hodowlanym gw pharma ale się topik zepsuł znikły obrazki z tekstem.


Oczywiście poza cechami które zależą od dużej liczby genów : Jak np: moc.. Plon.. Są i takie które zależą od mniejszej: a zależeć mogą w sposób bardzo prosty | AF np: wygląda na recesyw na jednym genie - tak samo kształt liści kacza stopa..| - jak i w sposób nieco bardziej skomplikowany mimo tego, że zależą co prawda nie od jednego ale ledwie kilku niezależnie dziedziczonych genów:
Tu jest topik: gdzie są takie syt opisane:

https://www.forum.haszysz.com/z-one-sposoby-dziedziczenia-t25135.html

i tu tu lepiej:

https://www.forum.haszysz.com/wsp-dzia-anie-gen-t24523.html

ps: Chyba było on topik mimo: lekkiego zamieszania z S1 i na krzyż:

BTW: Czemu CS? Z wyboru ? :
Problem z dostępnością azotanu srebra? CS chyba mniej obliczalny jest: na forum coś ostatnio było o niekoniecznie takich efektach i skuteczności jakiej oczekiwano po nim. | pewnie bierze się to z .. niepowtarzalności stężeń .. i używania bardzo dużych ilości cieczy do oprysku? hmm..|
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
Jeśli będzie to inna odmiana to pestki będą F1, a gdy ta sama będzie to Fx+1 (gdzie x oznacza numer pokolenia rodzicielskiego)
Mam potwornego kaca i rozkminiam, czytam wątek Kota ale mózg mnie boli, napiszcie proszę jak otrzymać F1 fem tej samej odmiany.
Nakrmcie (napojcie) Trolla :p
Idę spać, obiecuje że zabiore się do czytania z świeżym umysłem.
Zaciekawił mnie cholernie temat.........
czytam, wszystko jest wystarczy poszukć, dzięki dziubaski ;]
_#_#_#_#_#_#_#_#_#_#_#_#_#_#_

Zaznaczyłem linki, napiszę później co i jak. Dobranoc

_@_@_@_@_@_@_




WIKI napisał:
Odmiana "hybrydowa" F1 może być ->
  • efektem skrzyżowania dwu różnych linii wsobnych - w zasadzie tylko je można by... traktować jako "prawdziwe" wyrównane F1
  • Tworzenie linii wsobnych niezbędnych do stworzenia hybrydy F1 wymaga dużych nakładów i zajmuje masę czasu.
Dla zwykłego zjadacza haszyszowych ciastek pozostają rośliny na poziomie F2 . Smacznego :D
pozdrówka
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
Turkuć_Podjadek napisał:
Mam potwornego kaca

Nie trzeba było chlać.

Turkuć_Podjadek napisał:
napiszcie proszę jak otrzymać F1 fem tej samej odmiany.
Nakrmcie (napojcie) Trolla :p

To mnie się tu dokarmia !!!

A co rozumiesz pod hasłem odmiana ?? i F1 :D | oj o tym można by sobie pogadać.. ale innym razem pora spać |

Powiedzmy, że chcesz np: mieć skunka#1 F1 -

może outcrossa? kupujesz skunka#1/tu wpisz dowolną odmianę dostępną gdzieś tam nie będącą hybrydą F1/ od np: sensi i od DP - krzyżujesz 2 wersje... i masz F1 => pomiedzy : dwiema wersjami odmiany o tej samej nazwie | jak by nie patrzeć F1 - pierwsze pokolenie po skrzyżowaniu wyselekcjonowanych sztuk z dwu linii odmiany Skunk#1/tu wpisz dowolną../ - które mogą choć nie muszą być odległe od siebie o wiele pokoleń - i prowadzone selekcją w nieco odmiennych kierunkach.

Albo pracochłonne...- kilka różnych linii S z odmiany : - z kilku sztuk odmiany - wybranych feno etc..- poprowadzonych do np: minimum S3 - z S3 klony do trzymania na stałe..
I F1 miedzy dwoma wybranymi klonami -... otrzymanymi z lini wsobnych wywodzacych sie z tej samej odmiany..

itp.

oczywiście można być bezczelnym i... wybrać dwie sztuki - z czegokolwiek - np: odmienne fena - nalepić im nalepkę "etykietkę" P1 i P2 - krzyżować - a potomstwo opisywać F1 - trzyma się definicji w szerokim znaczeniu w 100%
 
Ostatnia edycja:
G

Gość

Guest
no kurcze Sub a co to dział dla poczatkujących -nie edukuj lenia
f1 -to podstawy z przedszkola


S1 będą jeśli zhermiony plant zapyli się swoim pyłkiem, bądź zapylana roślina będzie klonem dawcy pyłku. Jeśli będzie to inna odmiana to pestki będą F1, a gdy ta sama będzie to Fx+1 (gdzie x oznacza numer pokolenia rodzicielskiego) Pokolenie potomne nie będzie identyczne z żadną z roślin rodzicielskich w 100%. Pestki będą w 100% femi, tendencja do hermienia jak w przypadku każdych femek, może też zależeć od rodziców.

Sub? -to twój syn rośnie i to jest też f1
 
D

delete

Guest
no kurcze Sub a co to dział dla poczatkujących -nie edukuj lenia
Ciężko było zasnąć z sztywnym językiem wyschniętym na wiór, doczytałem co i jak chociaż i tak wielkie dzięki dla Suba! Streścił to w telegraficznym skrócie.
To mnie się tu dokarmia !!!
Łap bucha i szmaj haszyszowe ciacho :)
Dzięki za info, które de facto znalazłem.
Np. kupuje Durbana od SS i teoretycznie tegoż samego Durbana od DP, jednego hermię i zapylam drugiego i mam F1. I po co komu takie cuda wianki? Lepszym rozwiązaniem bedzie produkcja najzwyklejszych F2, oczywiście biorąc pod uwagę jedynie zasilenie swojej kolekcji pestek do klasera na przyszły sezon.
Peace ;)
 
S

sub

Guest
kotwica napisał:
f1 -to podstawy z przedszkola

A tam.

kotwica napisał:
Sub? -to twój syn rośnie i to jest też f1

Jest nierasowy - tak jak i rodzice ;)

Turkuć_Podjadek napisał:
Łap bucha i szmaj haszyszowe ciacho :)

O zaraz oddam bucha co by "karma" krążyła.

Turkuć_Podjadek napisał:
Np. kupuje Durbana od SS i teoretycznie tegoż samego Durbana od DP, jednego hermię i zapylam drugiego i mam F1.

np. swoja szosą to ciekawe ile wspólnego ma ze sobą durban od SS i DP.

Turkuć_Podjadek napisał:
I po co komu takie cuda wianki?

Jak ktoś np: chciałby sprawdzić co wyjdzie. Jak ktoś chciałby zobaczyć czy hybryda dwu durbanów rośnie lepiej od przeciętnego durbana - z DP i SS.
Czy będzie to miało większy wigor?

Albo ktoś chciałby np: machnąć własną populacyjną np: wczesniejszą...wersje durbana wychodząc z większej ilości sztuk durbanów z dwu źródeł. | to poza-tematyczne bo nie F1 - a zwiększenie zróżnicowania populacji wyjściowej z jednoczesnym zachowaniem "durbana" w durbanie - zakłada się, ze jest to dalej durban i, że sie trafi w następnych pokoleniach na wcześniejsze sztuki niż w wypadku... |

Turkuć_Podjadek napisał:
Lepszym rozwiązaniem bedzie produkcja najzwyklejszych F2, oczywiście biorąc pod uwagę jedynie zasilenie swojej kolekcji pestek do klasera na przyszły sezon.
Peace ;)

Nie psuj zabawy ;) I czemu nazywasz to F2 - w tym wypadku to.. nie wiem czy pasuje bo.. durban nie jest na 100% F1 - nie wiadomo czym jest - chyba to raczej - linia mniej lub bardziej " wsobna " rozmnażana teraz raczej w niewielkiej populacji? - cholera wie jak oni to rozmnażają - nie widziałem : możliwe, że oni w wypadku femek /dp znaczy się/ mieszają nasiona na krzyż z S1 - no właśnie jak to robią przecie nic nie piszą ... nic nie pokazują... Tłuką to na masową skale wiec...?? - sama produkcja femi na łopych z Hodowlą - i "tworzeniem" odmian niekoniecznie ma wiele wspólnego - Durban nie jest ich dziełem. .. tak jak i wiele innych odmian które mają w ofercie

To jest fota od DP
wygląda na typowy efekt działania STS lub azotanu srebra. | na pewno nie stosują GA3|
Na takiej sztuce troszku nasion S1 budziet: czy wywalają.. je czy dosypują - .. znaczy się omłot robią: ze wszystkiego - kto dla nich produkuje nasiona? skoro to wielki dystrybutor - to na pewno nie ma mowy o jednym gostku co coś robi... ani o jednym miejscu - kontroli jakości :lol: czy systemach iso rotfl

21.jpg


Kot miał bardzo podobne efekty po mieszaniu STS i GA3 -> tu samo Ga3 - zdjęcie z nomercy:
| podobna procedura stosowania - także na sam szczyt - raczej w okolicy czegoś ponad początki formowania się szczytów|

22.jpg


Dla zasilenia własnej kolekcji pestek to chyba nie ma żadnego znaczenia czy jest to odmiana z nazwą czy cokolwiek co np: dobrze dochodzi out.

Takie poletko... jak tu: ale.. nie z karmy dla kanarków: same femi..
https://www.forum.haszysz.com/showpost.php?p=784204&postcount=27
https://www.forum.haszysz.com/samosieja-topy-jak-d-t46866p3.html

Kilka setek nasion femi AF ...

Zapas nasion na 3 czy 5 lat - spokojnie tyle w lodówce leżeć mogą - nawet i 7... dalej wschodzą: nie koniecznie równie dobrze jak roczne.. Ale wrócić do nich można.

ps: A może by bez femi - populacyjnie selekcjonować miksa kilku odmian - setki sztuk na pokolenie : masówką po linii żeńskiej, pozostawiając 10% wczesnych najżywotniejszych męskich i biorąc nasiona na następny sezon z 10% najlepszych żeńskich. Z 10-15 lat i na pewno coś zdrowego - o solidnej puli i przy okazji... w raczej bardzo wyrównanego.. się machnie. | chyba - trza by sprawdzić :lol: |
 
Ostatnia edycja:
G

Guest

Guest
sub mordo moja - sprawa ma sie tak posadziłem sobie tak dla jaj :) dwie roslinki regi BBxES i jednego frisian dew tez regi i co odziwo wszystkie okazały sie pannami wiec opryskałem je STS,em , przypomne ze wszstkie rosną pod siatką i niewiadomo ktury pend jest ktury wiec spryskałem jak leciało troche tu troche tam i ładne jajca jusz śa prawde muwiąc pylą swietnie napewno juz zapylona ma maxa i teraz pytanie czy bedą nasiona femi ? raczej powinny byc nie bo juz tak robiłem ( podobnie ) pszensiłem pyłek z jednej na drugą ,a tu pomieszałem wszystko taki tam misz-masz jak leciało wiec jak pszyjacielu bedzie cus z tego :mrgreen: wsumie powinno nie bo wszystkie damy były ? STS zadziałał fenomenalnie :)
 
D

delete

Guest
O ile pyłek jest płodny będziesz miał pestki F1 fem krzyżówek FDx(BBxES) i na odwrót jak również nasiona S1 po zapyleniu siebie nawzajem defacto nie odbiegające jakością od F2 tej samej odmiany. Zamiszałem ale doświadczenie mam nikłe, próbuje pomóc; ktoś pewnie sprostuje.
Róbcie własne nasiona to wcale nie jest trudne!
<peace>
 
G

Guest

Guest
czyli co by niebyło bedą wszystkie femi ? ziomus , niechce dac dupy bo szykuje sie plantacja na maxa na out 2013 wiec niemam zamiaru sie pierdzielic z byle czym :)
 
D

delete

Guest
Tak będą feminizowane, masz boxa to puśc krótką serię 12/12 od kiełka i będzie wszysko jasne ;]
 

Mr.salvia

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
203
Buchów
0
jw. ja tak sam teraz cały czas studiowanie i czytanie, wiec trzeba sie dobrze prygotowac, bo troche głupio sadzic po 200regów gdzie ponad połowa odejdzie w zapomnienie...
 
G

Guest

Guest
Tak będą feminizowane, masz boxa to puśc krótką serię 12/12 od kiełka i będzie wszysko jasne ;]
mam growroom , wiec jak zacznie sie w nim flo to wtedy mniej wiecej dojda pestki out wiec w sam raz :) pozdro ziomus :)

ps; mam nadzieje ze pestki bedą pierwsz klasa :) jak nie to sie wk***ie bo tylko te zrobiłem a w roomie niechce mi sie pierdzielic z jajami , na out,cie mam za darmo :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół