nasiona marihuany

Co wyjdzie z nasion hermy, panny?

Wyszukiwarka Forumowa:

Comet

Member
Rejestracja
Mar 6, 2012
Postów
13
Buchów
0
Witam, im więcej czytam tym mniej rozumiem stąd 2 pytania do was.

1.Jeżeli roślina żeńska się zhermi(wyrosną jajca) i zapyli sama siebie(zaczną rosnąć nasionka) to z tych nasionek będą same hermy?

Inna sytuacja.

2. Jeżeli roślina żeńska się zhermi(wyrosną jajca) i <-tą roślinę zapyli pyłek z innej hermy to z nasion wyrosną ........?
 

RIOT

Member
Rejestracja
Mar 28, 2012
Postów
21
Buchów
0
Z Hermy będą tylko hermy. Dlatego tych nasion nie wolno rozpowszechniać.
Z zapyleniem hermafrodytą innej rośliny regularnej/femi nie jestem pewien więc się nie udzielam.
A jeśli hermę zapyli inna herma to na 100% wyrosną hermy.
 

Terrorystaa23

Well-known member
Rejestracja
Mar 21, 2011
Postów
297
Buchów
0
Mi kilka razy już zdarzyło się że z herm wyrosły męskie ;] Więc kolega wyżej coś dziwnie pewny jest.
 

rękawiczka

Well-known member
Rejestracja
Kwi 5, 2012
Postów
107
Buchów
0
Jak powstają nasiona fem? poprzez przymusowe schermienie rośliny. Z tego co wiem masz szanse takie.
1. hermy
2.męskie
3. co najlepsze żeńskie.
co do prawdopodobieństwa mnie nie pytaj :smokee:
 

Comet

Member
Rejestracja
Mar 6, 2012
Postów
13
Buchów
0
Jeszcze jedno pytanie.

Jeżeli roślina sama się zhermi i tym pyłkiem zapylimy inną żenśka to otrzymamy nasiona feminizowane? Czy też to my musimy przymysowo(STS itp.) zhermić roślinę żeby były femki?
 

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
Witam, im więcej czytam tym mniej rozumiem stąd 2 pytania do was.

1.Jeżeli roślina żeńska się zhermi(wyrosną jajca) i zapyli sama siebie(zaczną rosnąć nasionka) to z tych nasionek będą same hermy?

Będą kobiety z takich nasion, możliwe że z tendencja do delikatnego hermienia się ale tego nie można z góry zakładać że tak będzie.
Kilka razy mi się już bardzo delikatnie hermiły feminizowane od DP i zawsze wyrastały kobiety z takich nasion.

PS: Co niektórzy to ku**a powinni mieć zakaz wypowiadania się bo nic nie wiedzą a piszą jakieś bzdury.
 

labamba

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2011
Postów
56
Buchów
0
Człowieku ja pie***le teorie skoro w praktyce okazało się co innego ;]

Podasz szczegóły tej uprawy ?

Bo ja bym stawiał na obcy pyłek, ew. hermę podobną do tego:

http://www.wiki.haszysz.com/images/thumb/0/0a/Herma5.jpg/448px-Herma5.jpg

Nie uważam wyników nie jednych badań za "teorie", jeśli prowadzą do tego samego wyniku.

Co do http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Determinacja_płci_u_konopi to mogłoby podchodzić pod:

W literaturze często wspomina się o tym, że płeć konopi zależy od stosunku liczby chromosomów X do autosomów, w wypadku tetraploidów rośliny o genotypie XXXY mają mieć fenotyp żeński. Podobny mechanizm występuje u muszki owocowej Drosophila melanogaster. | Ciekawe czy, tak samo jak u tej "muszki", konopie którym trafiła się abberacja w rodzaju X0 gdzie "zero" oznacza brak jednego chromosomu X - maja także feno męskie. Prawdopodobieństwo trafienia się czegoś takiego jest bardzo małe.. Nie ma w lit nic - wiec cholera wie :) |
I to jest teoria.
Może wszechwiedzący Sub będzie potrafił rozstrzygnąć tę kwestie.
 
S

sub

Guest
23

Terrorystaa23 napisał:
Człowieku ja pie***le teorie skoro w praktyce okazało się co innego ;]

Nie mogło :)

To co dwudziestko-trójko nazywasz teorią - jest wynikiem badań przeprowadzonych na dużych populacjach + badań genetycznych.
Istnieją i testy genetyczne pozwalające stwierdzić jakiej płci jest roślina.

Opcje są dwie - albo ściemniasz - albo miałeś rzadkie dziwo - męską która pokazuje co nieco żeńskich kwiatów. | podobno są: daje się i "chemicznie" to indukować w drugą stronę - są podobno - ale.. .. .. | Ba: równie dobrze wyrwałeś herma - który miał dużo bananów w początkowej fazie rozwoju - i nie wiesz, że męska to nie była.

Gdybyś uzyskał to o czym mówisz - miałbyś materiał na art naukowy :) - byłbyś sławny - etc.
Wszędzie gdzie tylko idzie coś na ten temat znaleźć - badania w kontrolowanych warunkach - dane z ostatnich 90 lat... jest tak jak w wiki - hmm...

labamba napisał:
I to jest teoria.
Może wszechwiedzący Sub będzie potrafił rozstrzygnąć tę kwestie.

Raczej pytanie zahaczające o Hipotezę. | czemu ja? |

popatrzmy teoria z definicji:Naukowa trochę tu na wyrost :) ..

Teoria naukowa to całość logicznie spoistych uogólnień, wywnioskowanych na podstawie ustalonych faktów naukowych i powiązanych z dotychczasowym stanem nauki. Ma na celu wyjaśnienie przyczyny lub układu przyczyn, warunków, okoliczności powstawania i określonego przebiegu danego zjawiska. Jest podsumowaniem wyników szczegółowych pracy naukowej. Wieńczy badania naukowe.
Kluczowe znaczenie dla rozróżnienia czy dana teoria jest teorią naukową, czy nie, ma obecnie kryterium falsyfikowalności. Pojęcie to zostało wprowadzone przez Karla Poppera w dziele Logika odkrycia naukowego. W myśl tej zasady, teoria której nie da się jednoznacznie obalić, nie jest teorią naukową. Przykładem teorii, co do której falsyfikowalności nie ma jasności, jest teoria superstrun.

Słownik języka Polskiego - definicja nr:1

teoria
1. «całościowa koncepcja zawierająca opis i wyjaśnienie określonych zjawisk i zagadnień; też: czyjakolwiek koncepcja na określony temat»
2. «dział nauki o literaturze, kulturze, sztuce itp. zajmujący się systematyzowaniem pojęć i twierdzeń leżących u podstaw tych dziedzin»
3. «teza jeszcze nieudowodniona lub nieznajdująca potwierdzenia w praktyce»

to 3 znaczenie to raczej jest imo potoczne - paskuctwo jest w słowniku.. fe... Teza nieudowodniona to Hipoteza:

Dla mnie teoria to... TAKIE CUŚ - co jest oparte na doświadczeniach wykonywanych w kontrolowanych i powtarzalnych warunkach. hmm... Czy jakoś podobne :

A hasło teoria w wersji potocznej - i gadu gadu - to tylko teoria a w praktyce - zalatuje za bardzo literaturą - jakieś takie humanistyczne bla bla. W stylu a lata mi koło nosa.. -no te.. książki, te naście tysięcy panów w białych kitlach | nie mylić z kaftanem bezpieczeństwa | co coś tam sobie powypisywały - 100 lat badań doświadczeń ... weryfikowania hipotez : to TEORIA a praktyka - ... sobie.
 
Ostatnia edycja:

mranubos

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2011
Postów
123
Buchów
63
2 lata temu wyrosła mi herma (80% żeńskich kwiatów)
Zastanawiałem się co zrobić z nasionami,zaryzykowałem i je posadziłem.
Większość roślin okazały się w 100% fem,nie wyrosła żadna herma
Jak to wyjaśnić?
 
D

delete

Guest
2 lata temu wyrosła mi herma (80% żeńskich kwiatów)
Zastanawiałem się co zrobić z nasionami,zaryzykowałem i je posadziłem.
Większość roślin okazały się w 100% fem,nie wyrosła żadna herma
Jak to wyjaśnić?

A co tu chcesz wyjaśniać? Miałeś hermę, to miałeś sionka femi :)

Ten bolek ze strony wcześniej, co mu powyrastały męskie z hermy, to pie****i bzdury :)
 

mranubos

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2011
Postów
123
Buchów
63
Ten bolek ze strony wcześniej, co mu powyrastały męskie z hermy, to pie****i bzdury :)


jednak moze miec troche racji,ostatnio tez mi wyrósł 1 plant meski.Ale po 2 tygodniach od pokazania płci pokazały się też damskie kwiaty.
 
S

sub

Guest
jednak moze miec troche racji,ostatnio tez mi wyrósł 1 plant meski.Ale po 2 tygodniach od pokazania płci pokazały się też damskie kwiaty.

Nie może.

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Determinacja_płci_u_konopi

femi - nie ma chromosomu męskiego - nie ma męskich.
8.jpg


Jedyne co może być to błędna identyfikacjia - herm- może na początku mieć jedynie męskie kwiaty - nie trzyma się go - ani chwili - po ich zauważeniu - i ..
| hermy - aka osobniki jednopienne - są dosyć zróżnicowane - od takich co mają pojedyncze męskie kwiaty - trudne do zauważenia,...osobniki tworzące przez cały okres wzrostu sporo męskich kwiatów - ale i sztuki które na początku mają kapkę meskich a potem przechodzą do produkcji prawie wyłącznie żeńskich - sa i takie co dopiero pod koniec żywota - maja minimalną liczbę męskich kwiatów - te ostatnie Soma używa do produkcji femi - tworzy je specjalnie przetrzymując żeńskie bardzo długo po terminie "zbioru" - jedna z metod hermienia|
A ... przypuszczenia z wiki.. o feno męskim w wypadku trafienia się kariotypu X0 - są na siłę. Hipoteza z sufitu - jest to w wiki jako - jajo raczej niż informacja.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół