nasiona marihuany

Kanna (Sceletium tortuosum) - Wątek Ogólny

Wyszukiwarka Forumowa:

Co sądzisz o kannie ??


  • Łącznie głosujących
    17

Kwidron

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 2, 2007
Postów
1,335
Buchów
6
Sceletium Tortuosum

Roślina wieloletnia z rodziny Aizoaceae (dawniej Mesembrynantheacae). Sukulent, rośnie przy ziemi do wysokości 30cm, rozrasta się na boki. Liście owalne, wydłużone, gładkie, zielone (w zależności od światła są jaśniejsze lub ciemniejsze); łodyżki rozrastające się w różne strony; kwiaty białe; nasiona są malutkie, okrągłe 1-2mm koloru brązowego. Korzenie są niewielkie, mniejsze od rośliny nadziemnej.

Używana była przez lud Hottentotów w Południowej Afryce jako "Kanna".

Sceletium tortuosum zawiera alkaloidy: mesembrynę, mesembrenon (odizolowane przez Zwicky'ego w 1914r) oraz mesembranol, tortuosaminę, skeletenon. U Sceletium strictum wykryto demetylmesembrenol, demetylmesembranol, mesembrenol, mesembrynę, mesembranol oraz mesembrenon.

W mniejszych dawkach Sceletium powoduje lekkie znieczulenie, uczucie lekkości, lekkie zmiany wizualne, uspokaja i relaksuje, następuje potok abstrakcyjnych i euforycznych myśli, podobny do tego jaki następuje po paleniu konopi, jednak bez jej fizycznych objawów. Ogólnie efekty Sceletium można przyrównać do działania słabej marihuany, jednak działa bardziej euforycznie i bez fizycznych objawów (tzw. body high) i ogólnego zamulenia towarzyszącego marihuanie.


Czy ktoś z Was, drodzy forumowicze, próbował tejże roślinki ?? Jakie przeżycia ?? Piszcie :)

[ Dodano: Nie 07 Paź, 2007 16:48 ]
No, głosujcie, coraz więcej odwiedzin tematu, a ilość głosów/postów wciąż zero :pale: Czy poważnie nikt z Was tego jeszcze nie próbował ?? :sunny:
 

alex71

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2006
Postów
275
Buchów
0
no własnie, tez mnie to interesuje jak to oceniacie, bo mam zamiar kupic
 

Matrio

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2005
Postów
292
Buchów
0
ja polecam, w 2 bardzo znanych sklepach etnobotanicznych mozna kupic susz ; ) ja niestety zaluje ze jakis czas temu nie kupilem sadzonek... za 3-5zl byly na allegro :/

[ Dodano: Czw 11 Paź, 2007 23:30 ]
ekhem, dobrze widze?! dzial stymulanty? xD lol chyba by sie przydalo przeniesc... bo Kanna nie jest stymulantem : P
 

Kwidron

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 2, 2007
Postów
1,335
Buchów
6
O, jak dobrze, wreszcie ktoś się wypowiedział :) Dzięki Wam za to ;)

Umieściłem ją w tym dziale dlatego, że ma też działanie stymulujące (podobno mocniejsze niż kawa). Ale proszę bardzo, można przenieść ten temat gdzieś indziej, nie mam nic przeciwko temu :)
 

Matrio

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2005
Postów
292
Buchów
0
Kwidron napisał:
Umieściłem ją w tym dziale dlatego, że ma też działanie stymulujące (podobno mocniejsze niż kawa).
hmm... mnie tam nie stymulowala Kanna, zreszta kawa tez mnie b.czesto w ogole nie stymuluje wiec dokladnie nie moge powiedziec ; )
 

Kwidron

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 2, 2007
Postów
1,335
Buchów
6
Masz rację. Mnie kawa też nie pobudza, pobudzała tylko wtedy, gdy zaczynałem ją pić :) Teraz to tylko od kawy robi mi się ciepło, nic więcej po kawie nie mam :)
 

twister999

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2011
Postów
325
Buchów
4
Ogólnie efekty Sceletium można przyrównać do działania słabej marihuany, jednak działa bardziej euforycznie i bez fizycznych objawów (tzw. body high) i ogólnego zamulenia towarzyszącego marihuanie.

mesembryna pobudza te same receptory w mózgu co kokaina więc nie ma co przyrównywać do mj lecz do kokainy (bardziej do liści koki ale mało kto próbował)

Na mnie działa dość mocno i bardzo lubię ale nie sugerujcie się tym bo mam dość czuły system i na mnie wszystko mocno działa :p

Polecam razem z tabaką która rozszerza śluzówkę nosa i polepsza wchłanianie kanny, zabija też jej zapach ;)
 

Ghostrain

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2010
Postów
323
Buchów
1
Polecam razem z tabaką która rozszerza śluzówkę nosa i polepsza wchłanianie kanny, zabija też jej zapach
OJ tak, ja tak samo z tabaką wciągałem ścieżki, dokładnie z Red Bulem, wtedy jest ''smaczniejsza'' dla nosa. O orgaianlego zapachu to ni w piz*ę ni w oko nie idzie wciągnąć
 

CrystalBud

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 17, 2010
Postów
1,672
Buchów
2
Jeżeli już ktoś odświeżył temat to znaczy że mogę się wypowiedzieć. Gdzie można dostać kanne i ile ona mniej więcej kosztuję
 

Stunti1991

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
170
Buchów
2
Nawet na allegro
ja przed świętami zamówiłem 5 ziaren za 10zł
ale ty szukaj sadzonki sadzonkę kupisz za ok 20zł bo z nasiona kiepsko kiełkują ja sam żałuje że sadzonki nie kupiłem ale jak z pestek mi nic nie wyjdzie to zamawiam sadzonkę Jak będę miał za dużo to się podzielę :yeahh:
 

CrystalBud

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 17, 2010
Postów
1,672
Buchów
2
A jak to się uprawia? Tak jak mj czy może sobie stać na parapecie? :>
 
G

Gość

Guest
Tak ziemia jak pod MJ,tylko nie lubią dużych dawek azotu(sam uprawiałem),rośnie na początku wolno ale po 4 miesiącach widać że przybiera.
Tak na ogół to mozolnie się ją uprawia, nie tak jak marihuane, tylko nie wiem czy opłaca się pod lampą to chodować,bo z rocznej rośliny masz tylko pare dawek. Próbowałeś już kanny że chcesz uprawiać?Działała na Ciebie ?

1.Ponawiam swoje pytanie: Czy moge brać kanne przed zażyciem DXM i kodeiny ale nie w trakcie??

2.Tak samo czy bezpieczne jest branie kanny pod wpływem DXM??
 

spizgana swinka

Well-known member
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
196
Buchów
0
przyjmowałem sporoszkowaną kannę w nocha, najbardziej ekonomiczy sposób przyjmowanie wg. mnie, jednak go nie polecam!! po przyjęciu kreski nos jest kompletnie zapchany, robi się katar i przez dziurkę którą wchłaniałem kanne nie mogłem odychać przez kilka dni!!!

paliłem sproszkowaną kannę w skręcie, więcej tematu potrzeba niż w nos aby odczuć ów roślinkę. 1 skręt stykał mi. Dym bardzo dobry słodki wg.mnie, jedyny minus że w japie zostaje nieprzyjemny smród, dużo gorszy niż po fajkach.

żułem też świeżo zerwane liście i zdecydowanie to jest najlepszy sposób przyjmowania kanny wg. mnie

co do efektów zdecydownie odczuwalna euforia, przyjemnie lekkie rozkminki, roślinka godna polecenia, rośnie powoli nie opłaca się jej uprawaić pod lampami
 

CrystalBud

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 17, 2010
Postów
1,672
Buchów
2
Jest możliwość kupna tego w internecie, jak tak to gdzie? Byłem w sklepie z ziołami u mnie w mieście i niestety nie było kanny :/ Głównie chodzi mi o susz, co by można było dodać do jointa zamiast tyxu. Planuje zakupić nasiona z tej aukcji "alledrogo.pl/kanna-sceletium-tortuosum-nasiona-i2016381845.html" dobry wybór, chyba jedyny :D
pozdro
 

Stunti1991

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
170
Buchów
2
"alledrogo.pl/kanna-sceletium-tortuosum-nasiona-i2016381845.html" ja stąd zamawiałem i z 3 ziarenek wyszła 1 (przed wysadzeniem wpuścić ziarenka do wody na 24h)
tak wygląda po miesiącu

Rośnie wolno mniej więcej pół roku do plonów pierwszych
ziemia do kaktusów pod lampami rośnie szybciej ja tam wolę parapet
jak roślinka mała to musi mieć wilgotno jak już jest duża to woli bardziej sucho chłodne i cieniste miejsce ;)
(Przed spożyciem należy ją przefermentować)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół