nasiona marihuany

Tytoń.

Wyszukiwarka Forumowa:

Sweet Bulldog

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
89
Buchów
3
Informacje ogólne:

Systematyka:
Do najczęściej uprawianych tytoni należą dwa pierwsze wymienione tytonie:

-tytoń szlachetny (Nicotiana tabacum).
-tytoń bakun, machorka (Nicotiana rustica).
-tytoń oskrzydlony (Nicotiana alata) - roślina ozdobna.
-tytoń leśny (Nicotiana silvestris).
-tytoń Sandera (Nicotiana sanderae).

Domena: eukarioty.
Królestwo: rośliny.
Podkrólestwo: naczyniowe.
Nadgromada: nasienne.
Gromada: okrytonasienne.
Klasa: dwuliścienne.
Rząd: psiankowce.
Rodzina: psiankowate.
Rodzaj: tytoń.

Zastosowanie:
Roślina uprawna- liście tytoniu są wykorzystywane w przemyśle tytoniowym, gdyż zawierają nikotynę.
Historia uprawy-pierwotnie tytoń rósł tylko w Ameryce i nie był znany w Europie przed odkryciami Kolumba. W Ameryce powstały pierwsze wyroby tytoniowe, zaś Indianie zwijali liście tych roślin i wdychali ich dym.
Choć to Kolumb pierwszy poinformował Stary Świat o tytoniu, to największe plantacje powstały w Ameryce Północnej, w posiadłościach angielskich (Wirginia). Tym, czym dla Karaibów była trzcina cukrowa, tym dla pierwszych kolonii był tytoń: źródłem zysków, motorem pierwszego przemysłu - i oczywiście powodem sprowadzania niewolników z Afryki. Tytoń dla Anglii odkrył Walter Raleigh.

We Francji tytoń rozpowszechnił Jean Nicot (od jego nazwiska nazwa rodzaju)
Z czasem plantacje trafiły i na inne kontynenty. Tytoń uprawiany jest również w Polsce.
Tytoń był również od wieków stosowany przez rolników jako środek owadobójczy.

Produkty tytoniowe:
Najbardziej pospolitym produktem tytoniowym jest papieros, stosunkowo nowy wynalazek. Początkowo jednak tubylcy żuli liście tytoniu, zwyczaj ten już jednak zanikł. Inne produkty, w których wdycha się dym, to fajka (gdzie konsument musi własnoręcznie dobrać odpowiednią ilość tytoniu), cygara - analogicznie jak papieros, ale tytoń nie jest zmielony i cygaretka. Tabaka zawiera sproszkowany tytoń, który konsument wciąga do nosa, by nikotyna zawarta w sproszkowanych liściach wchłonęła się przez śluzówki jamy nosowej: podrażnienie śluzówki często powoduje reakcję w postaci kichania.

W zależności od docelowego produktu stosuje się osobną odmianę tytoniu. Na przykład, zdaniem znawców, najlepszy tytoń na cygara rośnie na Kubie.

Szkodliwość:
Zażywanie tytoniu, który jest używką, jest szkodliwe dla zdrowia. Dym tytoniowy zawiera trującą nikotynę, która niszczy komórki w mózgu, oraz substancje smoliste, które mogą wywołać raka. Dym jest również niebezpieczny dla osób, które znajdują się w pomieszczeniu, gdzie ktoś pali (tzw. "bierne palenie").

Ode mnie:
Uwielbiam spożywać tytoń ale wiem, że to okropnie szkodzi i muszę z tego zrezygnować póki jestem młody.
Pewnie będę go nadal palił od czasu do czasu, ale z umiarem- nie tak jak teraz nałogowo.

Papierosy:
1. Davidoff.
2. Pall Mall.
3. L&M- czerwone.
4. Camel.

Cygara i cygaretki:
Moje ulubione cygara to ręcznie robione- kubańskie i meksykańskie.
Cygaretki powinny być smakowe- np. wiśnia, mango, malina, wanilia.

Tytoń:
Nie warto kupować standardowego RedBull'a lub Huzara, bo są nadzwyczaj obsk***iałe.
Warto zainwestować w takie marki jak Dutch Masters, Alsbo lub Excelent (?). Oprócz jakości produktu możemy rozkoszować się wspaniałym aromatem.

Tytoń do żucia:
Polecam- jest naprawdę dobry, praktycznie jak guma.
Jego negatywnym skutkiem jest tzw. "trep w ustach", ale definitywnym plusem fakt, że się go nie pali- co wpływa na organizm palacza pozytywnie.

Tabaka:
No tutaj to już raczej taki standard..
Z tych najtańszych RedBull jest najlepszy, z tych droższych to malinowe i wiśniowe.



Na koniec warto wspomnieć, że można samemu uprawiać tytoń w domu- jest to lepsze od palenia.
Jeśli już uda wam się go wyhodować to możecie sami pobawić się w jego preparowanie i w efekcie końcowym spożyć.
 
S

SOLARR

Guest
Moje ulubione :

Papierosy:
1. Camele - mocne
2. Sobieskie - mocne
3. Bondy - light
4. 20 -mocne

Tytoń:
1. Casablanca niebieska
2. Smakowy mango
3. RED BULL - niebieski

Pozdro
 

Matrio

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2005
Postów
292
Buchów
0
Hmm wg. mnie kilka propozycji

Tabaka:
Medicated #99 (bardzo mocna)
Redbull

Tyton:
Casablanca Wanilia
Redbull czerwony
Camel (niestety chyba juz go nie ma)
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Moje ulubione papierosy to Nevady Czerwone. Są tanie i całkiem smaczne. Przynajmniej mi smakują...
 

*cough*

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2008
Postów
303
Buchów
5
jeśli chodzi o papierosy to camel ale od 6 lat kupuje tylko tytoń (nie ma to jak skręcać sobie papierosa na rowerze o drugiej w nocy :D )
1. Casablanca niebieska - bardzo tania jak na tej jakości tytoń, kupuje najczęściej
2. Redbull aromatic shag - wspaniały aromat, zawsze wszyscy dookoła wyczuwają go i pytają się co pale.
3. Golden Virginia - po prostu pyszny!! szkoda, że za wilgotny do skrętów
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Camel
Chesterfield
Davidoff
Spike
L&M / Marlboro / Red&White

Oczywiście mocne.
 
Ostatnia edycja:

KaSzMiR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2008
Postów
219
Buchów
1
L&M niebieskie :p
Camele
czasem Marlboro
Viceroy
 

Habakuk

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2006
Postów
427
Buchów
0
West silver,Viceroy czerwone i jing lingi w pracy hahah
 

Joe

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 10, 2008
Postów
586
Buchów
1
Czasem Black Devil Chocolate
 

darex

Active member
Rejestracja
Lip 8, 2007
Postów
25
Buchów
0
a ja nie pale szlugow i wcale mnie do nich nie ciagnie:freak:
 

Shadow

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 16, 2006
Postów
3,165
Buchów
15
to na ch*j piszesz w tym temacie?
Marlboro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół