nasiona marihuany

Guarana (Paullinia cupana) - wątek ogólny.

Wyszukiwarka Forumowa:

Sweet Bulldog

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
89
Buchów
3
Witam!
Guarana to naprawdę wspaniała roślina, z której dobroci korzystam już od dawna.
Jest naprawdę wspaniałym stymulantem, więc należy jej się trochę dobrego słowa..

Krótki opis:
Guarana jest ekstraktem roślinnym zawierającym kofeinę, która pobudza pracę serca, oraz układu oddechowego oraz powoduje ogólne ożywienie organizmu. Kofeina zawarta w guaranie poprzez długotrwałe i równomierne uwalnianie się podwyższa zdolność koncentracji na dłuższy okres czasu.
Wykazuje ona działanie pobudzające ośrodkowy układ nerwowy. Zwiększa wytwarzanie adrenaliny- pobudza mózg do działania i utrzymuje go w stanie czujności, spłyca uczucie zmęczenia, zwiększa produkcję energii oraz zdolności adaptacyjne organizmu, podnosi próg wrażliwości na bodzce oraz usprawnia funkcje immunologiczne.

Znaczenie nazwy:
Nazwa "Guarana" pochodzi od plemienia Guarani żyjącego w Brazylii. Guarana odgrywa znaczącą rolę w ich kulturze, ponieważ roślina ta jest uważana za magiczną, za lekarstwo na problemy jelitowe i sposób na odzyskanie sił.

Pochodzenie:
Pochodzi z Wenezueli i północnej Brazylii.

Występowanie:
- Świeże owoce (nasiona) do kupienia na internecie.
- Preparaty roślinne dostępne w aptekach.
- Różnego rodzaju napoje, np. Tymbark Life.

Sam osobiście polecam preparaty dostępne w aptekach. Są one przeze mnie sprawdzone.
Nie ma większego znaczenia czy jest to guarana w kapsułkach czy tabletkach- przy wyborze należy kierować się ceną oraz zawartością kofeiny.

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie!
Zawsze służe pomocą! :p
 

Kwidron

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 2, 2007
Postów
1,335
Buchów
6
Jaki preparat najbardziej polecasz ?? I ile kosztuje dana jego ilość ??
 

Sweet Bulldog

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
89
Buchów
3
W aptekach są dostępne kapsułki i tabletki..
Powiedz farmaceucie, że potrzebujesz najmocniejszych i w miarę tanich..
Dla mnie odpowiedniejsze są kapsułki. Cena to kilkanaście złotych w zależności od firmy.

Jeśli interesuje Cię "głębsze" działanie polecam poszukać guarany w sklepach dla sportowców- jest silniejsza. Idealnie sprawdza się także guarana w proszku (wychodzi taniej) oraz ekstrakt.

Konkretny preparat? Nie ma znaczenia. Sprawdź po prostu ilość, moc i cenę.

Pozdrawiam!
 

X_voodoo_X

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2007
Postów
102
Buchów
1
Ciekawe, niedlugo napewno przetestuje :) z rana jestem nieprzytomny wiec moze cos pomoze :)
jak myslisz?
 

X_voodoo_X

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2007
Postów
102
Buchów
1
Jakies skutki uboczne?

Ile czasu musi upłynąć po zażyciu aby poczuc dzialanie?

i twoje ogólne uwagi/wskazania? :)

Z góry dzieki za odpowiedz na moje pytania :thumright:
 

Matrio

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2005
Postów
292
Buchów
0
ja bym jako uwage dodal ze nie powinny przyjmowac (chyba ze w malej ilosci) osoby z wadami serca i nadcisnieniem ;)
 

Kwidron

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 2, 2007
Postów
1,335
Buchów
6
Sądzę, że w sklepach z suplementami jest drożej niż w aptece, niedawno widziałem tam tabletki guaranowe, nie pamiętam o jakiej mocy, ale pudełeczko kosztowało ok 60 zł

[ Dodano: Nie 07 Paź, 2007 16:44 ]
Czyli guarana działa dłużej niż na przykład kawa, lub sama kofeina w kapsułkach ??
 

Sweet Bulldog

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
89
Buchów
3
Jakies skutki uboczne?
Hm..
Nie.. ;)
i twoje ogólne uwagi/wskazania?
Jeśli pijesz kawę z samego rana to lepiej wstać i od razu dowalić guaranę popijając wodą, a dopiero następnie napić się kawy. Efekt jest miły, bo od razu czujesz się bardzo pobudzony intelektualnie oraz fizycznie. Po pracy/szkole- przed obiadkiem kolejna dawka.. po kilku godzinach można powtórzyć.

Guarana+Red Bull+Weed to gwarantowany wysoki lot bez zamuły nawet jeśli stuff jest bardzo mocny i wszyscy dookoła siedzą wgnieceni w kanapę.
ja bym jako uwage dodal ze nie powinny przyjmowac (chyba ze w malej ilosci) osoby z wadami serca i nadcisnieniem
Błędy młodości jak fata i inne durne wynalazki spowodowały, że mam częste tachykardie i arytmie serca. Guarana nie ma dużego wpływu na moje serduszko bo jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, odpowiednio się odżywiasz to wszystko jest ok. Przy okazji od razu zaznaczę, że palę i nie jestem już taki zdrowy :p
Sądzę, że w sklepach z suplementami jest drożej niż w aptece, niedawno widziałem tam tabletki guaranowe, nie pamiętam o jakiej mocy, ale pudełeczko kosztowało ok 60 zł
Droższa, ale mocniejsza.. :thumright:
Ja tam polecam tą z apteki, bądź też kupowaną na bazarze czy allegro w postaci proszku lub ekstraktu.
Czyli guarana działa dłużej niż na przykład kawa, lub sama kofeina w kapsułkach ??
Dłużej niż kawa, lecz inaczej.. ;)
Jeśli tak jak wcześniej już pisałem pijesz kawę to z rana jest ona obowiązkowa, a potem można sobie już odpuścić. Guarana pobudza i poprawia humor. Spróbuj..

Hm.. kofeina w kapsułkach zazwyczaj jest na bazie guarany, lecz nie wiem jak jest z takimi specyfikami jak to poniżej. To podobno czysta kofeina, a ja nie miałem jeszcze okazji tego spróbować, lecz na pewno kiedyś się skuszę.
125.jpg


Pozdrawiam!
 

Kwidron

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 2, 2007
Postów
1,335
Buchów
6
Jeżeli chodzi o czystą kofeinę, to najtaniej jest w Stanach Zjednoczonych :)
 

X_voodoo_X

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2007
Postów
102
Buchów
1
Wielkie dzieki Sweet Bulldog :)

Interesuje mnie jeszcze cena. Wiem ze to zalezy od mocy itp. ale tak mniej wiecej. Dzieki !

naprawde mnie to interesuje bo mam klopoty ze wstawanie do szkoly, koncentracja, i wogole pobudzeniem do zycia :joker:

spie ile wlezie, czasem spie w szkole...

Dzieki ! :queen:
 

Sweet Bulldog

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
89
Buchów
3
Nie ma sprawy..;)
nteresuje mnie jeszcze cena. Wiem ze to zalezy od mocy itp. ale tak mniej wiecej. Dzieki !
Najtansze w "MOJEJ" aptece były bodajże za 10zł. Nawet jak będzie droższa to kup bo na prawdę warto.
naprawde mnie to interesuje bo mam klopoty ze wstawanie do szkoly, koncentracja, i wogole pobudzeniem do zycia
Guarana jest odpowiednia dla takich osób. Zobaczysz jak przy większej ilości będziesz czuł się intelektualnie.

Pozdrawiam!
 

Matrio

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2005
Postów
292
Buchów
0
Sweet Bulldog napisał:
Błędy młodości jak fata i inne durne wynalazki spowodowały, że mam częste tachykardie i arytmie serca. Guarana nie ma dużego wpływu na moje serduszko bo jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, odpowiednio się odżywiasz to wszystko jest ok. Przy okazji od razu zaznaczę, że palę i nie jestem już taki zdrowy :p

hmm... w moim wypadku 1-2 kawy tez nic nie robia. ale w wiekszej ilosci kofeiny... hmm... serce zaczyna kloc, pocic sie mocno pocic, podnosi sie mocno cisnienie i tetno podwyzsza sie dosc sporo. wiec niewiem czy takie nie grozne.

Ofc w malych ilosciach kofeina dobrze wplywa na serce ;) nawet lekarze zalecaja jedna kawe dziennie dla osob z chorobami serca.
 

Kwidron

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 2, 2007
Postów
1,335
Buchów
6
Dzisiaj kupiłem sobie Zdrowit Activ. 20 tabletek musujących + 10 gratis za 9.90zł :) 1 tabletka zawiera 52,5mg kofeiny, 100mg tauryny, 40mg L-karnityny, witaminy (witamina C - 60mg, Niacyna - 18mg, Kwas pantontenowy - 6mg, Witamina B6 - 2mg i Witamina B12 - 1 mikrogram) :) Smak owoców cytrusowych, w miare ok. Po jednej tabletce delikatnie czuć ze działa i nie chce się spać. Witaminy są sztuczne jak w każdym preparacie więc albo wcale się nie przyswajają, albo przyswajaja się bardzo słabo. Jedna tabletka zawiera też 100mg magnezu.

Polecam to, działa dobrze, dosyć długo (dzięki taurynie) i jest tanie (np. w porównaniu do Plusssz Activ to kilkakrotnie taniej) :joker:
 

Szczepan

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2007
Postów
399
Buchów
6
Witaminy

Może taki malutki off topic ale witaminy (te stuczne i te prawdziwe) są zbudowane chemicznie tak samo ,ich lepsze przyswajanie powodują inne składniki substancje zawarte np w jabłku z tego co wiem najkorzystniejsze jest zażywanie multiwitaminy i kapsułki i tej naturalnej z owoców.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół