nasiona marihuany

PK13/14,Ripen,CannaBoost,Overdrive,Melasa,Shooting Powder,TopMax,Overdrive,Bat Guano

  • Autor wątku Usunięty 12614
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 12614

Guest
O kilku popularnych nawozach i boosterach, krótko.

Melasa - najlepszy organiczny nawóz i booster w jednym. Subtelnie przyswajany przez roślinę, dający efekt naturalnego słodzenia kwiatostanów - susz nabiera wspaniałego smaku i zapachu. Melasa powoduje też niewielkie zwiększenie triochomów oraz masy kwiatostanu. Najlepiej używać ją jako booster przez cały okres kwitnienia oraz jako nawóz końcowy przez ostatnie 3 tygodnie życia rośliny, nie trzeba robić wtedy flusha! Wielu growerow uważa, że melasa zmienia high na mniej przejżysty. Niesamowity stosunek jakości do ceny!
więcej -https://www.forum.haszysz.com/slodk...a-melasa-t37443.html?t=37443&highlight=melasa

Ripen to nawóz końcowy. Nie zaleca się podawania go w ostatnich 2 tygodniach przed ścinką. Ripen przyspiesza dojżewanie rośliny i powoduje jej niewielkie puchnięcie, ale lanie go w ostatnich dniach życia naszego planta spowoduje że ścięty kwiat nadal będzie go w sobie zawierał i nada mu siarczystego posmaku goryczy i "chemii" ala płyn do mycia naczyń. By Ripen nie zrujnował nam smaku zaleca się jedynie dwukrotne jego użycie na przestrzeni tygodnia, gdy tylko zacznie się brązowienie włosków. Osobiście odradzam go całkowicie, bo efekty nie są współmierne do ponoszonego przez nas ryzyka - skopania sobie smaku i zapachu suszu. Jeżeli palisz to co uprawiasz, nie używaj go. Tak czy siak nie polecam.

Bat Guano - Jeden z najlepszych nawozów organicznych. Można go stosować ze wszystkimi dostępnymi kompozycjami nawozów i boosterów. Zastąpi każdy nawóz na kwitnienie podczas organicznej uprawy w ziemi, zwłaszcza gdy zależy nam na jakości, smaku i lekkości dymu. Uwaga - na rynku jest wiele jego wersji, w rożnych kombinacjach N-P-K. Polecam Vintage, ze względu na dość dobrą rozpuszczalność w wodzie, w porównaniu do wersji od Plargonu.

Canna Boost (Bio Boost - prawie to samo, tyle że wersja organic) -Ten oparty na cukrach i enzymach booster potrafi powiększyć kwiatostany pompując do nich łatwo przyswajalne substancje, które powodują że kwiaty są cięższe, bardziej zbite oraz intensywniej pachnące. Susz wydaje się dużo słodszy. Zmenia high na bardziej ciezki, zawiera triacontanol. Zaleca się używania wraz z PK13/14 lub Hammerhead'em
wiecej - https://www.forum.haszysz.com/canna-boost-sk-ad-t40613.html

PK13/14 - Najpopularniejszy booster od Canny. Jak do niedawna podawał producent -powinniśmy używać go aż do 3 ostatnich tyg przed ścinką, na przestrzeni tygodnia(czyli mniej więcej tak jak ripen). Całkiem niedawno stanowisko Canny odnośnie używania tego boostera uległo zmianie - używanie powinniśmy zacząć zaraz po uformowaniu sie kwiatów(tabela poniżej) Dla czego producent zmienił zdanie? - Pk zauważalnie zmienia smak suszu (według degustatorów przypomina kocie siki) i podawanie go podczas końcowej fazy kwitnienia czyni go trudnym do wypłukania. Osobiscie używam go od 3 tyg kwitnienia do 3 tyg przed scinka, jednak ludzie dla których smak to priorytet powinni sie wystrzegać tego wynalazku. Często, podlewanie samym PK13/14, bądź za dużą jego dawką, powoduje żółknięcie rośliny (blok fosf). Bóster dostępny jest również w ofercie Atami oraz Plargonu. Wzamcnia intensywność zapachu kwiatostanów. Najlepiej stosować zawsze z nawozem na kwitnienie, również w kombinacji z innymi boosterami jak np CannaBoostem.
pk.jpg


Top Max - Gdy tylko odkręcimy butelkę poczujemy zapach melasy. Rozwodnionej, z jakimiś dodatkami. Daje efekty nieco gorsze niż canna boost, ale niewiele lepsze niż czysta mealasa, więc gra nie warta świeczki.

Atami Super Vit - jeżeli nigdy nie miałeś problemów z właściwym utrzymaniem ph i zdrowia rośliny, booster niczym Cię nie zaskoczy. Powoduje zwiekszenie masy topow oraz podnoszenie się liści podczas kwitnienia. Pdobnie jak CannaBoost, zaiwera Triacontanol.

Overdrive - booster PK, na środek i końcówkę kwitnienia.Wg producenta ma nie wpłynąć na smak, dlatego w późnym flo jest bardziej wskazany niż pk13/14 .

Hammerdhead - Niegdyś o składzie PK 9/18 dziś PK 4/10. Booster porównywalny do PK13/14. Powoduje większą produkcję triochomów, która sprawia że planty wyglądają na bardziej "oszronione".

Superthrive - mocno skondensowany ukorzeniacz i zestaw witamin. By zminimalizować stres, dobrze jest podlać jego roztworem ziemię do której przesadzamy roślinę.

Shooting powder - w działaniu bardzo podobny do ripena, boster końcowy - ostrożnie z dawkowaniem, może nieprzyjemnie wpłynąć na smak. Nie polecam.

ACHTUNG!
Jeżeli palisz to co uprawiasz, wybierz uprawę organiczną!

Proszę nie pisać do mnie pw w sparwie doradztwa stosowania nawozów, po to jest ten temat
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bullet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 28, 2008
Postów
815
Buchów
21
Niema to jak w pelni naturalne nawozy BioBizz.
Ziolko smakuje po nich najlepiej, mialem kiedys komplet GHE i ma sie nijak do BioBizz.
A Ripen to juz jakas zupelna porazka, nie dosc ze dziadowstwo jest nie zdrowe to w dodatku ziolo smakuje poprostu ochydnie, sam go nigdy nie uzywalem ale mialem okazje palic finalny produkt doladowany tym szajsem...

Jedyne co dobre jest z GHE to stymulator korzeni (koncentrat), bardzo wydajny a korzonki poprostu eXploduja po jego zastosowaniu.
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
a ja mam dobre zdanie o Ripenie!

już nie raz pomógł mi zebrać plon out przed jego zrujnowaniem przez pogodę.

Fakt ludzie nie umieją go używać i stosują aż do dnia ścinki!
Natomiast roślina po flushu pozbywa się go dopiero po min 2 dniach.
Palić takie zioło to nic przyjemnego.

PK 13-14 - Hesi jest świetny!!!! robiłem kiedyś mały test i wyszedł bardzo pozytywnie
dodatkowa dawka PK wpływała doskonale na formujące się kwiaty.
Stosuję go wówczas kiedy topy są wielkości kciuka i kończę stosować na 3 tyg przed ścięciem.

GHE - to nawozy amatorskie za przystępne pieniądze i nie ważne jak parszywe i tak będą się sprzedawać :).

Ja znowu się przejechałem na Hesi Grow i bloom
zupełnie jakbym lał wodę po florovicie był lepszy efekt ;) chyba w świat poszła jakaś "wodzianka"
 
P

Palisanto

Guest
Ja tam na GHE nie narzekam. Sądze, że to dobre nawozy bo sa stosunkowo tanie i wydajne. Ripen nie raz mi dupsko uratował jak już Orion wspominał. Nie mniej nie czuje jakieś strasznej róznicy w smaku między tym "zRipenownym" a tym bez ripenu.
 

PeyPey

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2009
Postów
1,635
Buchów
0
Czy mógłby ktoś potwierdzić to co zrozumiałem z tej tabeli? A może powie, jak sam stosuje.
Chodzi mi o Canna Boost Accelerator. Szukam już dwa dni, konkretnie- kiedy zacząć dawkować.
Z tej tabeli(...w sumie to innej nie znalazłem...)wynika że stosuje się to od początku do końca kwitnienia. I już mam szajbę, bo przecież to niby przyspieszacz.
Dodam że od tygodnia leję Canna pk13/14
Niech Ktoś mnie oświeci, bo jobla dostanę.
Lub link do tematu, jak takowy istnieje.


ps. Nie interesują mnie posty typu; ja myślę...lub, mój kolega to stosował...
Nie wiesz...nie pisz!
 

happygreen

Active member
Rejestracja
Sty 15, 2009
Postów
34
Buchów
0
powiem tak - czytałem dużo na temat ripenu, jego składu itp. i nie zamierzam go dawać 2tyg przed końcem, przed samą ścinką bo to troszku źle może wpłynąć na bukiet smakowy:spalony:
Do moich zbiorów ok. 3.5 tyg i dzisiaj pierwszy raz podlalem, będe podlewal przez 2tyg i odstawie na 10dni przed ścinką. Potem tylko woda, żeby roślinke przepłukać z tych używek. Uważam, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Peace
 
U

Usunięty 12614

Guest
Czy mógłby ktoś potwierdzić to co zrozumiałem z tej tabeli? A może powie, jak sam stosuje.
Chodzi mi o Canna Boost Accelerator. Szukam już dwa dni, konkretnie- kiedy zacząć dawkować.
Z tej tabeli(...w sumie to innej nie znalazłem...)wynika że stosuje się to od początku do końca kwitnienia. I już mam szajbę, bo przecież to niby przyspieszacz.
Dodam że od tygodnia leję Canna pk13/14
Niech Ktoś mnie oświeci, bo jobla dostanę.
Lub link do tematu, jak takowy istnieje.


ps. Nie interesują mnie posty typu; ja myślę...lub, mój kolega to stosował...
Nie wiesz...nie pisz!
CannaBoost zarzuć po przelaczeniu na flo, przyspieszy pojawianie sie kwiatów i ziwekszy ich liczebnosc - kwiat pojawia sie w wiekszej ilosci miejsc , zakoncz jego uzywanie na 2-3 tyg przed sciną. Środek jest bdb w mojej opini. Poza tym definitywnie osładza smak zielska.
 

PeyPey

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2009
Postów
1,635
Buchów
0
CannaBoost zacznij po przelaczeniu na flo
Właśnie,właśnie! Nie doczytałem ku**a, i zacząłem w czwartym tygodniu flo...coś mi się u***ało że to się daje przed ścinką i tak sobie ku**a leżało w szafeczce. Ale już się leje 2 tydzień, i muszę przyznać, że topy grubaśne się porobiły. Mam nadzieje że jeszcze popuchną konkretnie.
 

liliputek900

Well-known member
Rejestracja
Lut 15, 2009
Postów
244
Buchów
0
a jak z ripenem w hydro? przeciez nie moge 2 tyg plantow nie karmic;/
 

xxxdawidxxx

New member
Rejestracja
Sie 20, 2008
Postów
4
Buchów
0
jesli uzywasz ripena w hydro to nawadniaj samą wodą minimum dwa ostatnie dni
 

deep

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2008
Postów
1,068
Buchów
2
mi tam koło chu*a lata smak zioła,topy muszą być skokszone na max i przypominać maczugi
 
E

EMCE

Guest
Ripen to najbardziej bezużyteczny nawóz jaki kiedy kolwiek stosowałem... Niby przyśpiesza i wyciąga wszystko czym dysponuje roślina w ostatnich tygodniach kwitnienia powodując przyrost masy kwiatowej, jak dla mnie to jest bajka taka sam jak bajki andersena.

Wolę zadbać o dobre warunki wega i kwitnięcia dając roślinom o prócz tradycyjnych składników(NPK) węglowodanay, sole mineralne i witaminy. Dobrze wyważone dawki nawozów plus odpowiednie wręcz idelane warunki dają mega plon i to bez stosowania tego chemicznego substratu.

Nie wiem ludzie co wy w nim widzicie? jest z nim więcej pie****enia niż on jest wart. Stosowałem i wiem.
 

rumi

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
346
Buchów
0
mi tam koło chu*a lata smak zioła,topy muszą być skokszone na max i przypominać maczugi __________________

Ty na serio?

Czyli rownie dobrze mogloby to byc gowno o dzialniu Marii?

P.S.

Ladne szpileczki, to twoje nogi ?
 

xxxdawidxxx

New member
Rejestracja
Sie 20, 2008
Postów
4
Buchów
0
nie wiem czy w polsce mozna juz kupic vita link flush,jest to duzo lepsze niz ripen bo dajesz to przez ostatni tydzien kwitnienia co sprawia,ze topy jeszcze puchną i smakują idealnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół