nasiona marihuany

GRODT' Durban Poison[DP] Passion[DP] AutoMazar[DP] OS[TaZz]

Wyszukiwarka Forumowa:

GetRichOrDieTryin'

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
338
Buchów
0
Witam. Jest to moja pierwsza uprawa. Przygotowywałem się sumiennie do niej około roku. Ale na pewno nie wiem jeszcze wszystkiego. Nasiona dzisiaj wrzuciłem do wody, liczę że do 1 maja wykiełkują. Potem lecą do foliaków jeśli pogoda dopisze.


Nasiona:

-30 Durban Poison [DP] fem
-10 Passion [DP] fem
-3 Auto Mazar [DP] fem
-15 OUT MIX [TaZz OS]


201204251047.jpg



Mam 2 spoty. Jeden na na 14 DP. Dołki kopałem po min 100l niektóre z tego co liczyłem nawet po 300l. Na jeden dołek 40l torfu uniwersalnego o pH 6,5. Do tego na wszystkie 14 dołków przeszło 200l styropianu jtóry kruszyłem na tarce. Dodałem także po 2 łyżki hydrożelu na dołek. Dolomitu nie dawałem bo pH ziemi na spocie wszędzie i na każdej głębokości wynosi 6,5. Spot ma bezpośrednie słońce od samego wschodu do zachodu gdyż znajduje się na południowym skraju wzgórza. Odstępy między dołkami to ok 2 m, ponieważ z tych roślin chcę jak najwięcej wycisnąć poprzez LST i może FIM ale nie w Późniejszej fazie weg żeby nie opóźnić flo.

201204201039.jpg




Tutaj pH mierzone na dnie dołka, są nawet dżdżownice więc ziemia jest dość pulchna.

201204161028.jpg


Tu torf, styropian i dolomit

201204161027.jpg




Foliak:


201204201036.jpg




Liczę, że inni bardziej doświadczeni growerzy będą mi wytykać błędy, które popełnię żeby to wszystko doprowadzić do harvestu bez większych problemów, więc proszę o wszelkie uwagi.

"Niewielu jest na tyle mądrych, żeby nad zwodnicze pochwały przedkładać dobrą krytykę"
 

rękawiczka

Well-known member
Rejestracja
Kwi 5, 2012
Postów
107
Buchów
0
uważaj na grzybiarzy. Widzę że lasek jest obok tak wiec zjawić sie mogą. Do styropianu to mogłeś się bardziej przyłożyć. Bo widzę ze w worku dość spore kawałki. Poza tym to spoko. Apropos gdzie kupiłeś miernik pH ? sam poszukuje :)
 

GetRichOrDieTryin'

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
338
Buchów
0
Do styropianu to mogłeś się bardziej przyłożyć. Bo widzę ze w worku dość spore kawałki. Poza tym to spoko.

tak był tylko transportowany bo gdyby się rozdarł mi worek z takim rozdrobnionym to bym go już nie pozbierał. Większe kawałki poszły na dno a resztę rozdrabniałem na tarce

201204161032.jpg



Apropos gdzie kupiłeś miernik pH ? sam poszukuje

Na alle.. za 80zł. Jeden z droższych bo nie chciałem takiego który "oszukuje". Myślę, że dobry bo Russian Farmer ma taki sam.
 
D

delete

Guest
Witaj,
Bardzo ładnie się zapowiada.
Od***ałes kawal dobrej roboty, kto nie miał z tym styczności nie umie docenić wysiłku. Wykarczowałes drzewa i wykopałeś sporo wielkich dołków, do tego tachanie ziemi. Spędziłes na spocie pewnie sporo przyjemnych chwil zanim wszystko ogarnąłeś ;)
Buch na rozruch :smokee:
Będe zaglądał i z fartem do harvestu!
 
G

Gość

Guest
Albo jestem roztargniony, albo kilka dni temu pisałeś, że ukradli Ci torf, butelki, styropian i będziesz jechał na przekopanej ziemi.... Stał się cud i odnalazłeś fanty?
 

GetRichOrDieTryin'

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
338
Buchów
0
Bardzo ładnie się zapowiada. Od***ałes kawal dobrej roboty, kto nie miał z tym styczności nie umie docenić wysiłku. Wykarczowałes drzewa i wykopałeś sporo wielkich dołków, do tego tachanie ziemi. Spędziłes na spocie pewnie sporo przyjemnych chwil zanim wszystko ogarnąłeś

Dzięki za słowa otuchy! Nawet sobie nie wyobrażasz jak się nanosiłem... Spot jest na skraju góry, i żeby nikt mnie nie widział jak idę skrajem musiałem z każdym workiem obejść górę. Najpierw 700m pod stromą górę a potem 600m w dół. Ale myślę że warto. A spot otaczają takie ciernie które teraz ładnie kwitną na biało. Ile drzazg miałem na drugi dzień w dłoniach..

Albo jestem roztargniony, albo kilka dni temu pisałeś, że ukradli Ci torf, butelki, styropian i będziesz jechał na przekopanej ziemi.... Stał się cud i odnalazłeś fanty?

Dobrze kombinujesz. Zapomniałem napisać co z drugim spotem. Otóż jak już niektórzy wiedzą z innego wątku jakiś rolnik ukradł mi 17 takich worków po 80l torfu uniwersalnego 20kg dolomitu i dużo styropianu oraz butle na wodę. Już tego nie znalazłem, Miałem to w głębokim potoku do którego przylegała łąka ale oddzielały je gęste krzaki. Kilka dni temu w nocy przychodzę, a tam nic nie ma. Zobaczyłem, że te krzaki które je oddzielały są wykarczowane. Najwyraźniej robili wiosenne porządki. Ale wiem że to mógł zrobić tylko właściciel tego "porządkowanego" pola. Jeszcze zobaczę co z tym zrobię, na razie mam ważniejsze sprawy. Kupię następne 10 worków po 80l torfu i jadę dalej. Pi*przyć tego złodzieja. Na razie..
 
T

TaZz

Guest
Bardzo dobrze się przygotowujesz. Dołki i mieszanka spoko.
A spot po prostu super i mam nadzieje że bezpieczny!
Zasiadam i oglądam twoje poczynania z uwagą.

Co do treningu to bym darował sobie FIM/Topping a dobrze u umiejętnie skupił się na LST. Albo na 1-2 plantach FIM/Topping a na reszcie tylko LST. Ale to tylko moje zdanie.:)

Życzę powodzenia i trzymam kciuki !

PS. Ale ten skrobany na tarce styropian musiał hałasować:D Ja bym nie wytrzymał, bo jak na spocie kichnę to już przypał mi się wydaje:D

Jeszcze raz powodzenia !
 

kaciumba888

Member
Rejestracja
Gru 19, 2011
Postów
7
Buchów
0
czy zaraz po nasiąknięciu nasion w kubeczku wysadzisz je na outa do "szklarni" ?

---------- Aktualizacja posta 06:43 ---------- Czas poprzedniego posta 06:42 ----------

pytanie do bardziej doświadczonych gorwerów, otóż wysadziłem nasionka do plastikowych kubeczków i od początku są one na podwórku pod folią, i mam pytanko to juz 5 dzien a kiełka nie widać, co mam robić? prosze o pomoc :(
 
H

homeboy

Guest
Oo prosze.. Jaki rozmach :crazy: Oby wszystko poszło jak należy i jak najwięcej a najlepiej wszystkie krzaczki zostały do końca. Kilogramów i oczywiście będę zaglądał. pozdro <joint>

homie.
 

F.E.A.R

Well-known member
Rejestracja
Wrz 25, 2011
Postów
206
Buchów
0
Bardzo ładnie wszystko przygotowane, bede tu zaglądał.<coolpalacz>
 

GetRichOrDieTryin'

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
338
Buchów
0
Co do treningu to bym darował sobie FIM/Topping a dobrze u umiejętnie skupił się na LST. Albo na 1-2 plantach FIM/Topping a na reszcie tylko LST. Ale to tylko moje zdanie.

Jeszcze się nad tym zastanowię, bo FIM i TOPPING ponoć opóźniają kwitnienie. Ale na pewno spróbuję na kilku we wczesnym vegu żeby się czegoś nauczyć.

Ale ten skrobany na tarce styropian musiał hałasować Ja bym nie wytrzymał, bo jak na spocie kichnę to już przypał mi się wydaje

Starałem się skrobać go na dnie dołka. Zawsze to jakieś wygłuszenie. I jak mocniej przyciśniesz to duużo mniej słychać.

czy zaraz po nasiąknięciu nasion w kubeczku wysadzisz je na outa do "szklarni" ?

Nie, kiełkują jeszcze w miniszklarni w mojej szafce. Jak wyjdą na wierzch pójdą do foliaków. Mam już kupione 10 zniczy gdyby temp miała w nocy spaść. Przy takiej temp jaka panuje teraz w nocy raczej nie kiełkuj bo do kiełkowania potrzebna jest temp min 20 C. Chyba, że tak jak Russian Farmer masz dużo nasion i zapewnisz im w nocy ciepło zniczami lub czymś innym.

---------- Aktualizacja posta 29-04-2012 10:49 ---------- Czas poprzedniego posta 27-04-2012 10:04 ----------

Wczoraj wieczorem kiełki z miniszklarni zaczęły wychodzić na powierzchnię. Pewnie dlatego ,że miały nawóz dla siewek który nie popali roślin dołączony do tej miniszklarni, reszta która została wysiana w organicznej jeszcze się nie pokazuje. Dzisiaj o 7.00 wyniosłem je na słońce. W miniszklarni na 36 nasion na razie wykiełkowało ok 26. Na zdjęciu nie widać żeby stały w słońcu bo o 7.00 jeszcze nie było bezpośredniego. ale od 8.00 już mają bezpośrednie nasłonecznienie. Mam zrobione foliaki na spocie ale samo dotarcie na jednego spota zajmuje mi 1,5 godz w jedną stronę. Nie będę tracił 5-6 godz po to żeby codziennie doglądać małe roślinki. Wolę poszukać koło domu w promieniu 1km dobrze nasłonecznionego metra kwadratowego na foliaka. Jak podrosną i nie będę musiał ich tak często doglądać to dam na spoty.

201204291052.jpg



Tutaj już przyszykowane preparaty i nawozy do uprawy:

Asahi SL 100ml
ślimakol
Confidor 200 SL
Anti-bissan 250ml
Previcur Energy Fungicyd 840 SL 100ml
miedzian WP 100g
Magus 200 SC 5ml
Canna Terra Vega 2x2l
Hydrożel 1kg
jakieś pałeczki nawozowe

Kupiłem jeszcze dobry opryskiwacz. Myślę że warto dołożyć do takiego z regulacją skraplania ponieważ jak masz jakiś najtańszy i pryskasz takim Asahi SL po liściach to duże krople spływają i tak naprawdę wtedy tracisz. Poza tym nie jest to równo rozniesione. A tym jak prysnę to idealnie pokrywa mgiełką.

20120314997.jpg
 
Ostatnia edycja:
G

Gość

Guest
no to masz wszystko co trzeba
slimakol syp juz wkoło młodych roslinek a odstaw slimakol jak roslinki beda miały z 50-70cm
fajny grow w moim typie


a i nie buj sie fimu i toppingu spowolnią rosline na tydzien lub 2 jedynie
Tazz dobrze pisze posłuchej jego rady z lst
 

GetRichOrDieTryin'

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
338
Buchów
0
a i nie buj sie fimu i toppingu spowolnią rosline na tydzien lub 2 jedynie Tazz dobrze pisze posłuchej jego rady z lst

Dzięki za rady. LST na pewno będę robił na każdej, z FIM tak jak wspomniałem też spróbuję ale odstawię w późnym vegu. Może nawet na każdej będę stosował FIM jak będzie mi to dobrze szło. Zresztą i tak mam Asahi więc szybciej wyprowadzę je ze stresu.

---------- Aktualizacja posta 14:26 ---------- Czas poprzedniego posta 11:34 ----------

201204291053.jpg
Kiełki na słońcu mi przywiędły. Niektóre są całkiem oklapnięte. Co zrobić?

---------- Aktualizacja posta 14:27 ---------- Czas poprzedniego posta 14:26 ----------

Ziemia po prostu wyschła na tym słońcu. Co mam robić? Można pryskać takie kiełki Asahi SL?
Mogę je jeszcze uratować?

I jeszcze pytanie: co zrobić żeby nie powtórzyć tego błędu? Jak o 7.00 dałem na pole to podlałem ale słońce wysuszyło momentalnie bo w tej miniszklarni są pojemniczki nie większe niż kieliszki od wódki, i pewnie szybko straciły wilgoć. Dawać do większych? Czy może pod foliaka żeby nie wysuszało ich tak słońce?
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 29998

Guest
Cześć! hmm wg mnie jest tam mało ziemi, powyciągały się i dlatego sie bujnęły. nie uzywaj jescze ashai! nie ma mowy! przesadzaj je do czegoś większego, i zasyp ziemią po same listki. jesli masz mozliwosc w szklarni to dawaj je tam od razu! pozdro 3mam kciuki ;)
 

GetRichOrDieTryin'

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
338
Buchów
0
Cześć! hmm wg mnie jest tam mało ziemi, powyciągały się i dlatego sie bujnęły. nie uzywaj jescze ashai! nie ma mowy! przesadzaj je do czegoś większego, i zasyp ziemią po same listki. jesli masz mozliwosc w szklarni to dawaj je tam od razu

niektóre są strasznie przesuszone. Podlałem je i dałem do cienia. Czyli najlepiej jak od razu dam je do większych kubeczków i pod foliaka, tak?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół