nasiona marihuany

Planton K - Jeden nawoz rozne parametry

Wyszukiwarka Forumowa:

duncan_idaho

Active member
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
33
Buchów
0
Witam
Posiadam w domu dwa identyczne nawozy Planton K do pelargonii i innych roslin kwitnacych. Na jednym jest napisane:

- Nawóz PK 9-24
a na drugim
- Nawóz NPK 16-11-24

Teraz pytanie WTF ? Który mam lać na FLO ? podobno ten niby PK i tak zawiera azot tylko że nie pisali o tym na opakowaniu. Czy t o jest ten sam nawóz ?
Pozdrawiam
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
ten pierwszy też ma w sobie azot. i to całkiem sporo, bo 16% (takie informacje podawali pracownicy plantpolu na firmowym forum).
 

lee_knox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
2,186
Buchów
6
Pierwszy jest w starym opakowaniu , gdzie N według producenta nie było umieszczane w składzie na opakowaniu.
 

FYAH

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2011
Postów
236
Buchów
0
Planton K od zawsze był z azotem tylko nie wiem czemu nie zawarli tego na opakowaniu, chodź powinni.

Ogólnie to planton k, florovit i azofoska mają dość podobne proporcje NPK.

planton k
16,5 azot---5.5
11 fosfor---3,5
24 potas----8

florovit
5
6
8

azofoska
13,6---1----5
6,4--- 0,5---2,5
19,1---1,4---7
 
G

Gość

Guest
Planton K od zawsze był z azotem tylko nie wiem czemu nie zawarli tego na opakowaniu, chodź powinni.

Ogólnie to planton k, florovit i azofoska mają dość podobne proporcje NPK.

planton k
16,5 azot---5.5
11 fosfor---3,5
24 potas----8

florovit
5
6
8

azofoska
13,6---1----5
6,4--- 0,5---2,5
19,1---1,4---7


wychodzi na to ze florovit jest najlepszy , ja uzywam do kwiatow jak kwitna paleczki za drobne pieniadze nie przenawozisz nie masz jak nie spalisz a efekt taki sam ;p
 
D

delete

Guest
Ja mam nawóz z florovita do roślin balkonowych 200g na kwitnięcie

zakres supstancji

NPK
8,5- 11,5 - 33,5 z borem, miedzianem , żelazem ,manganem ,molibdenem , cynkiem ;p
Rozpuszczalny w wodzie. Sypki rozpuścić i podlewać raz w tygodniu . Cena przystepna 5 zł na 200 litrów wody podobno , długie i obfite kwitnienie , oraz intensywny wzrost i wybarwienie ... i tego oczekuję od tego nawozu ciekaw jak się sprawdzi.

I mam go zamiar użyć pod rośliny z AuoFloo na zewnątrz.

Ogólnie szukając nawozu zawsze sugeruje się zawartością NPK. wg ciekawe czy to tam jest jak pisze ;d skoro są afery z solą drogową w bułkach ...

Pozdro.
 

rujewit

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
89
Buchów
0
O co biega z tym Plantonem

Nie bede zaczynal nowego watku, bo ten sie nadaje na moje pytanie idealnie.

Duzo ludzi poleca Planton K na Flo, dlatego udalem sie wczoraj do ogrodniczego, a tam niespodzianka. Ten nawoz ma przewage azotu(N), nad fosforem(P) i potasem(K) NPK 16-11-24.
Czytalem kilka poradnikow odnosnie nawozenia i glowna zasada mowi, zeby nawoz mial przewage fosforu i potasu nad azotem czyli Planton K nie spelnia tego warunku.
Ktos mi wytlumaczy czemu tak duzo ludzi poleca ten nawoz? Czy to takie bezmyslne powtarzanie czegos ,co sie przeczytalo,czy Planton K ma jakies cudowne wlasciowsci , ktore mi umykaja?
 

Sativ0071

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2011
Postów
235
Buchów
1
o, jak fajnie że mi się ta informacja o plantonie żółciła w oczy, bo miałem jechać do skalpu i wymienić na ten bez azotu :D, ale jak skład się nie różni to chyba ten florovit kupie, chyba że ktoś odpowie koledze wyżej rozsądnymi argumentami to się wstrzymam jeszcze :)
 

Kwiatek_Ban

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2011
Postów
473
Buchów
0
Nie bede zaczynal nowego watku, bo ten sie nadaje na moje pytanie idealnie.

Duzo ludzi poleca Planton K na Flo, dlatego udalem sie wczoraj do ogrodniczego, a tam niespodzianka. Ten nawoz ma przewage azotu(N), nad fosforem(P) i potasem(K) NPK 16-11-24......

Moim zdaniem te wypowiedzi na forum są całkowicie nieprzemyślane. Jedni bezmyślnie powtarzają po drugich. Są dwie grupy takich powtarzaczy. Jedni uważają, że planton K nie zawiera azotu a drudzy, że zawiera mimo, że w opisie jest tylko fosfor i potas (chodzi o ten 9-214. Wszyscy natomiast polecają pkanton K na kwitnienie. Kuriozalne !

Prawda jest taka, że są dwie odmiany nawozu o tej samej nazwie. Jeden to 9-24 a drugi to 16-11-24. Ten pierwszy nadaje się na kwitnienie a ten drugi oczywiście nie. A żeby było ciekawiej to ja w ogóle nie stosuję Plantonu K.

Oczywiście bez sensu, że dwa różne nawozy mają taką samą nazwę.
 

rujewit

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
89
Buchów
0
o, jak fajnie że mi się ta informacja o plantonie żółciła w oczy, bo miałem jechać do skalpu i wymienić na ten bez azotu :D, ale jak skład się nie różni to chyba ten florovit kupie, chyba że ktoś odpowie koledze wyżej rozsądnymi argumentami to się wstrzymam jeszcze :)

Ja zdecydowalem sie na Planta Vit do pelargonii.
NPK 3-6-8 Najkorzystniejszy z dostepnych w ogrodniczym, a zaznaczam ,ze mieli kilkadziesiat roznych nawozow.
 

FrancoLoja

Master at work
Weteran
Rejestracja
Kwi 11, 2010
Postów
1,359
Buchów
1,128
Odznaki
4
a ja stosuje na flo planton k od 3 lat i moge go polecic z czystym sumieniem.w tamtym roku dokupiłem do niego TopMaxa od BioBizz i efekt rewelacyjny.pisałem maila do producenta i odpisał mi że poprostu na nowych opakowaniach umiescił całkowity skład bo miał mnóstwo pytań własnie zwiazanych z zawartoscią azotu w plantonie k. Azot tam zawsze był,jest i będzie. Jedyna zmiana to zwiekszenie zawartosci fosforu i potasu co napewno wplynie pozytywnie na kwiaty w tym roku :D
 
T

tomfreelique

Guest
Pisałem już co myślę o plantonie K. W zeszłym roku stosowałem go do końca na out. Można spojrzeć na efekty do linka w podpisie. Pozdrawiam :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół