nasiona marihuany

Sum afrykanski/europejski

Wyszukiwarka Forumowa:

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
witam na jesien chce zaczac przygotowania do hodowli suma a basenach i pytanie mam do was czy macie jakies info co do tej profesji szukalem w necie ale konkretow nie znalazlem za wszelkie wskazowki i rady bede wdzieczny

zjadlo mi r w wyrazie europejski mozna prosic o poprawienie tego
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
dobre
ale mi chodzi o cos w tym stylu tylko ze na mala skale
 

zielonyrolnik

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2010
Postów
180
Buchów
0
SUM AFRYKAŃSKI
Najbardziej ciekawe jest to,iż w 1 m szesciennym wody (1000 L) można wychodować od 250 do 400 kg ryb w ciągu 6 miesięcy.
Ryby te utrzymuje się w małych, plastikowych bądz murowanych zbiornikach. Umieszcza się je w ciepłych pomieszczeniach typu piwnice,garaże,szklarnie,lub tunele foliowe.
Cała sztuka w tej produkcji polega na tym,aby dobrze filtrować wodę i utrzymywać jej temp. w granicach 25 st.(dlatego najlepiej produkcję prowadzić w sezonie wiosenno-letnim,wykorzystując efekt ogrzewania szklarniowego)
Sum afrykański nie jest rybą smaczną,on jest rybą wyśmienitą !!!
Nie posiada wogóle ości,a jego smak przypomina cielęcinę (jest pozbawiony typowego rybiego posmaku)
Do karmienia używa się wysokobiałkowych pasz pstrągowych.
Zjadając kilogram paszy,ryba ta osiągnie wagę około 1 kg.
Nie potrzeba napowietrzać basenów,gdyż sumy te,potrafią oddychać powietrzem atmosferycznym.
W Afryce potrafią przeleżeć 3 miesiące w małej kałuży czekając na deszcz.
hodowcy twierdzą ,iż tej rybie do życia wystarczy półtora litra wody.
 

lee_knox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
2,186
Buchów
6
Gdzie można znaleźć zbyt dla tych ryb ?
 

Don Z Dolni

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
664
Buchów
1
Gdzie można znaleźć zbyt dla tych ryb ?


sklepy zoologiczne zapewne i nie wiem czy przypadkiem nie widziałem ich na rybnym w markecie, mnie ciekawi czy to przezywa w naszym klimacie.. do oczka wodnego jak znalazł ;)
 

zielonyrolnik

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2010
Postów
180
Buchów
0
Gdzie można znaleźć zbyt dla tych ryb ?

Sklep zoologiczny , wędzarnie

---------- Aktualizacja posta 10:24 ---------- Czas poprzedniego posta 10:19 ----------

sklepy zoologiczne zapewne i nie wiem czy przypadkiem nie widziałem ich na rybnym w markecie, mnie ciekawi czy to przezywa w naszym klimacie.. do oczka wodnego jak znalazł ;)

Do oczka raczej nie bo trzeba utrzymać stałą i wyższą temperaturę a po za tym wyjadł by ci wszystko z tego oczka
 

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
ja to chcialem u siebie w pracy gonic znalazlo by sie kilkadziesiat osob co by zjadlo ta rybke
a info jakie chcialem uzyskac to konkretne ceny:
narybku
filtra
karmy
koszta szczepionek ,itd
 

lee_knox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
2,186
Buchów
6
Widzę temat z forum biznes lepiej jak byś tam pytał , prędzej dostaniesz odpowiedź .
 

Tawerman

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2010
Postów
331
Buchów
0
Kiedyś kupiłem tego suma do swojego akwarium 250L :) Spoko ryba tylko po dwóch nocach barakowało dwóch innych ryb ;p Kiedyś w nocy widziałem jak zjadł kiryska. Te sumy zostały uznane za szkodniki upraw w stanach zjednoczonych gdyż potrafią wyśliznąć się na ląd i zjadać krzaki więc uważaj na swoją Marry Jane <lol>
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
fajny temat, ale czy były na to zbyt na wszystko? małe hodowlę się po prostu nie opłacają.. można by potem robić z tego co zostanie filety, albo zbudować wędzarnie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EGlIS-8QBgo&feature=related[/youtube]

podobny temat jest ze ślimakami afrykańskimi, reklamuje je w internecie jedna firma, która sprzedaje reproduktory i informację o chowie - i niby gwarantuje skup wszystkiego co wyprodukujesz - tylko dlaczego w takim razie nie powiększa swojego gospodarstwa a sprzedaje reproduktory. fajnie mieć ślimacze ranczo ? :D
 
G

Gość

Guest
Kiedyś kupiłem tego suma do swojego akwarium 250L :) Spoko ryba tylko po dwóch nocach barakowało dwóch innych ryb ;p Kiedyś w nocy widziałem jak zjadł kiryska. Te sumy zostały uznane za szkodniki upraw w stanach zjednoczonych gdyż potrafią wyśliznąć się na ląd i zjadać krzaki więc uważaj na swoją Marry Jane <lol>

nie pomylila Ci sie rybka z wezoglowem ? <lol>

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=keRNS-PuaDU&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WPGmvemG6fk&list=FLhVFw98O5nwXGJFk5G5N0ig&index=47&feature=plpp_video[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
o cos takiego mi chodzilo tyle ze basen wiekszy 2000-3000l
wiec podstawa jakas bedzie wyniesiona z tego filmiku
 

lee_knox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
2,186
Buchów
6
W jaki sposób zamierzasz ogrzewać wodę ?
 

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
W jaki sposób zamierzasz ogrzewać wodę ?

chce zalozyc grzejniki w miejscu gdzie bedzie stal basen o taki
displayimage.php
[/url][/IMG]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół