nasiona marihuany

[TUTORIAL] Jak zrobić oświetlenie do PCBoxa

Wyszukiwarka Forumowa:

sznurek

Well-known member
Rejestracja
Lip 10, 2011
Postów
241
Buchów
0
Nie mówię, że nie było poradników o montażu świateł, ale zdjęć i informacji na temat montażu nigdy za mało. :)

Przykład projektu na trzy żarówki

Co potrzebujesz:

  • 3 żarówki, w przypadku PCBoxa najlepiej krótkie, polecam Philips Tornado 23W
  • 3 oprawki, z otworami na śrubki, tu: ceramiczne
  • 3 kątowniki o wymiarach pasujących do kątowników i płytek
  • Śrubki, nakrętki, podkładki: fi 4mm
  • Metalowa płytka z otworami, bądź dwie

Co i jak:

Wkręcamy śrubki od środka oprawki, nakładamy kątownik, przykręcamy mocno. Od góry dajemy kilka nakrętek i/lub podkładek, konstrukcja będzie dzięki temu stabilna. Powtarzamy całość trzy razy.



W równych odstępach przykręcamy segmenty do płytki metalowej:



Podłączamy elektrykę równolegle.





Wkręcamy żarówki... Konstrukcja główna skończona!



Jak powiesić tę konstrukcję w boxie? To zależy od twojej obudowy. W mojej, miałem poprzeczną "belkę" na "suficie" i używając drugiej metalowej płytki przykręciłem całość. W innym przypadku, być może będziesz musiał wiercić w suficie boxa.

Powodzenia!
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
Brawo! Bardzo ładnie i przejrzyście napisane. Oby więcej takich poradników :)
Można by go jeszcze rozbudować o podłączanie kabla z wtyczką do świetlówek, no ale z tym to już chyba każdy sobie poradzi ;]
 

RobRoy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2009
Postów
667
Buchów
1
Pięknie.
Wszystko to jest (dla wielu) proste i oczywiste, ale pewnie będą i tacy, którym to się bardzo przyda w ich pierwszych krokach w budowie.
Brawo.

Wkręcamy śrubki od środka oprawki, nakładamy kątownik, przykręcamy mocno. Od góry dajemy kilka nakrętek i/lub podkładek, konstrukcja będzie dzięki temu stabilna. Powtarzamy całość trzy razy.

Jeżeli można coś podpowiedzieć jako inżynier.
Nie ma potrzeby dawaniu kilku nakrętek/podkładek. Nic to nie da. Wystarczy aby była jedna nakrętka z jedną (koniecznie) podkładką z każdej strony blachy, do które przykręcamy.

Oprawki ceramiczne przykręciłeś do blachy bez podkładek, tak samo - na drugim foto są nakrętki bez podkładek. A właśnie podkładki wykonane z bardziej miękkiego metalu niż nakrętki, zapobiegają samoczynnemu odkręceniu się nakrętki. W konstrukcjach bardzo narażonych na drgania stosuje się wręcz podkładki sprężynujące.
W tym przypadku oczywiście nic się nie stanie, jak nie będzie podkładki.
Ale jeżeli już zwracać uwagę na stabilność, to właśnie poprzez stosowanie podkładki pod nakrętkę, a nie kilku nakrętek.
 

sznurek

Well-known member
Rejestracja
Lip 10, 2011
Postów
241
Buchów
0
Dzięki za sprostowanie. Wiesz, ja się na tym znam tak średnio, a te dodatkowe nakrętki to w sumie są też po to żeby równo określić odległość oprawki i kątownika od płytki, żeby wszystko wisiało pod podobnym/równym kątem ;)
 

andy.hicks

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2015
Postów
105
Buchów
0
Ja od siebie mógłbym polecić coś co nazywa się na ebay.com Cree Xlamp Grow. Kiedyś ten temat był poruszany tutaj i wszyscy wykpili te mini płytki, ale mój uparty znajomy na jednej dającej 18W wychodował 24g suszu, więc 2 takie wpasowałyby się idaelnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół