nasiona marihuany

Bone Meal - mączka z rogów

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sru

Guest
dzisiaj bardzo mile mnie zaskoczył LIDL - mianowicie można kupić prawdziwy nawóz BONE MEAL - mączkę z rogów - 2,5 kg za 16 zeta

dla niewtajemniczonych jest to jeden z podstawowych składników tworzenia prawdziwie organicznych upraw i super-ziem pod nie ;) - nie widziałem w żadnym ogrodniczym nigdzie nigdy w PL więc zapierdzielać do LIDLa hej! póki jest

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_25495.htm

mączka jest nawozem azotowym - szczegóły z opakowania dopiszę później bo zostawiłem pakę w aucie, ładnie może zastąpić azofoskę przy organicznym grow na sezon out

---------- Aktualizacja posta 15:45 ---------- Czas poprzedniego posta 12:06 ----------

mam paczkę w ręce

Mączka rogowa
Naturalna, silna - długotrwała w działaniu

Azot białkowy w mączce rogowej działa łagodnie i długotrwale. Równomiernie dostarczane składniki odżywcze zapewniają dobry rozwój rośliny. Poza tym wykluczone jest przenawożenie lub spalenie rośliny.

Dozowanie w skrócie:
10g na litr ziemi lub łyżkę stołową - do posypywania 100-150g na m2

Skład:
14% azot wiązany organicznie
 

Blinx

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2011
Postów
155
Buchów
0
Jeśli będziesz to stosował przez cały weg to pamiętaj tak jak napisałeś, że to się długo rozkłada. Więc Trzeba pamiętać aby wcześnie zaprzestać stosowania tego nawozu przed kwitnieniem.
 
S

sru

Guest
osobiście jestem zdania że azot na flo nie przeszkadza - na out zawsze azofoska sprawia że nie ma żadnych niedoborów N do samego końca i nie powoduje to opóźnienia flo czy indukcji, oczywiście jako dodatek do gleby i ewentualnie podsypać w razie wyjazdu

długo szukałem czegoś naturalnego co może zastąpić mineralną azofoskę - działało długo i pewnie
 
D

delete

Guest
Jak jeszcze nie było tego w Lidlu, tylko w gazetce, już się zastanawiałem, czy nie kupić. Dzięki za przypomnienie ;)
 
G

Guest

Guest
kiedy bedzie w lidlu wie ktos ?
całkiem niezły ten nawóz ( bedzie lepszy od kurzaka ? )
:spalony:
 
S

sru

Guest
u mnie już jest [czyli pewnie jest wszędzie] tak jak i te nawozy mineralne w granulacie z gazetek [tani zamiennik azofoski? - nie sprawdzałem bo mam zapas azo] - to co dopisałem to bezpośrednio z opakowania

( bedzie lepszy od kurzaka ? )
na pewno bezpieczniejszy jeśli chodzi o potencjalne popalenie roślinki
 

Blinx

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2011
Postów
155
Buchów
0
osobiście jestem zdania że azot na flo nie przeszkadza - na out zawsze azofoska sprawia że nie ma żadnych niedoborów N do samego końca i nie powoduje to opóźnienia flo czy indukcji, oczywiście jako dodatek do gleby i ewentualnie podsypać w razie wyjazdu

długo szukałem czegoś naturalnego co może zastąpić mineralną azofoskę - działało długo i pewnie

Ja nie twierdzę że azot przeszkadza na flo. Roślina jak kwitnie też go potrzebuje ale znacznie mniej. Chodziło mi o to że jak go będziesz długo stosował to mogą się znaczne ilości odłożyć w glebie aż do ścinki. A prawdą jest że jak sie przesadzi z azotem to wydłuża weg
 
G

Guest

Guest
a ja mysle ze jak na poczatku zrobie mieszanke w dołku na jakies 20L to do czasu flo zawrtosc nawozu zniknie w całosci lub zostanie go znikoma częsc wiec niebedzie problemu z flo ; ) a chodzby to niema z twm wiekszego problemu lałem juz nawozy z znaczną zawartoscia azotu na flo i nic sie niestało roslinki doszły i pod koniec flo tylko kilka lisci było zółtych , a roslona wygladała jak na miesiecznym wegu taka zielona i dorodna była wiec tym sie wcale niemartwie :) ;) ;
wazne zeby nawóz zadziałał jak nalezy :)
 

Blinx

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2011
Postów
155
Buchów
0
Jasna sprawa. Zamierzasz stosować tylko tą mączkę jako nawóz azotowy?
 
G

Guest

Guest
oczywiscie dojda dopalacze jakies , ale ten nawóz idzie zamiast kurzaka chyba jeszcze niewiem musze go obejrzec najpierw ,, wiec pierwsze tydzien lub dwa na na out beda jechac na samej wodzie zeby nie pszesadzic potem bio jakies i asahi moze HUMOWIT-EKO ZOBACZYMY JESZCE MAM CZAS :) PODSTAWA SUKCESU TO MIEJSCE ZAMIESZKANIA ROSLINEK RESZTA TO PIKUS ( PAN-PIKUS ) :) ;) <joint>
 

Blinx

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2011
Postów
155
Buchów
0
Dobrze powiedziane. Dobry spot to 90% sukcesu <joint>. Myślałem że będziesz stosował mączkę jako główne źródło i tak się zastanawiałem jak krzak się będzie czuł.
 
S

sru

Guest
na poczatku zrobie mieszanke w dołku na jakies 20L to do czasu flo zawrtosc nawozu zniknie w całosci lub zostanie go znikoma częsc
hmm mączka rogowa to jak wynika z nazwy kawałki zmielonych rogów [krowich?] więc z tym zniknięciem to mogą być problemy w parę miechów :) zwłaszcza że w dozowaniu jest coś takiego:
10g na litr ziemii - przy kolejnych nawożeniach wystarczą 2-3 lyżeczki [czyli że azot już jest]

Myślałem że będziesz stosował mączkę jako główne źródło i tak się zastanawiałem jak krzak się będzie czuł.
coś w ten deseń - mączka rogowa, dolomit, kokos, ziemia uniwersalna, mikoryza + biohumus, humus active, na flo jakiś nawóz biocanna + nirvana z an, bioboost canna [chemia tylko przeciw owadom i ewentualnie grzybom] VS azofoska, dolomit, kokos, ziemia uniwersalna + canna terra veg, asahi, canna terra flo, pk1314, ripen, cannaboost - te same geny
 
G

Guest

Guest
wiec tak długo to niema sensu ryzykowac w tym roku moze w pszyszłym , na jesien przygotowac miejsce i posypac ty nawozem i na wiosne puscic tam sadzonki i zobaczyc co i jak :) chyba zostane przy kurzaku w granicach rozsadku nic sie niestanie ;) jeszcze niemiałem przypatku spalenia rosliny nawozem :) a waliłem niemało podstawa to dobre nawodnienie rosliny przy durzych dawkach nawozu wtedy wszystko przetrawi :) :bounce:
 
G

Gość

Guest
Zaciekawiłeś mnie ta mączką bo też jestem zainteresowany bio uprawą -oczywiście do kwitnienia.Widziałem w lesie kilka łbów krowich oczywiście z rogami i zastanawiam się czy nie przytachać opie****ić te rogi kątówką:farao: i zetrzeć na szlifierce?wkońcu jak niespie****isz to się nie nauczysz:jocolor:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół