nasiona marihuany

Uprawa Wertykalna - Vertical

Wyszukiwarka Forumowa:
G

G-Star Raw

Guest
Fajny projekt , chce zobaczyć jak zklecisz to do kupy . Powodzenia kolego
 

HEMP_zone

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2008
Postów
71
Buchów
0
Ciekawie się zapowiada. Vertical konkret. Ponad 1g z 1W idzie wyciągnąć
 
M

Magliabechiano

Guest
1g/W uwzględniając czas wegetacji. Wyciągnąć więcej niż 1g/W przy tygodniu ukorzeniania klonów i tygodniu wega, a najlepiej bez niego, a będę walił pokłony.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Beczki na wypasie :D w piwnicy obok kiszonej kapusty taką sieknąć :D

Ja się zastanawiam nad wertykalem. Szafa 80x50x160cm wyłożona białą folią i zmniejszona powierzchnia do 80x40, do tego hps 150w i 2x20L 100% kokos. W doniczkach cheese od dinafemu. Pierwsze 2 tygodnie poleciał bym horyzontalnie a potem wertykal między dwoma doniczkami, a krzaczki puszczone bez treningu po ok 20 dniach weg. Co o tym myślicie? Chce takie choinki jak tu: https://www.forum.haszysz.com/showt...rwszy-Indoor&p=1159890&viewfull=1#post1159890
 

smarzyciel123

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2013
Postów
54
Buchów
0
System wertykalny EcoGreen pozwala na pionową uprawę roślin w glebie/hydro na siatce! Naprawdę ciekawe rozwiązanie. Zobaczcie sami:

www.systemy-wertykalne.pl

Wg mnie petarda. Można to coś zmieścić do namiotu uprawowego. Ciekawe jaka wydajność :)
Cena ponad połowę mniejsza od innych systemów. Można część uprawy zrobić w hydro a część w glebie. Testował ktoś?
 

rotagarden

New member
Rejestracja
Sie 23, 2013
Postów
1
Buchów
0
Obrotowy ogród

Po zapoznaniu się z firma omega garden , pomyślałem ze na nasze warunki ekonomiczne to bardzo wysoka cena za taki zestaw na tak małą ilość roślin . Myślę ze w Polsce można wykonać takie urządzenie taniej. A może by tak zwiększyć skale ?Można tam wcisnąć 450-800 szt . Takie urządzenie to miałoby sens inwestowania większych pieniędzy .
 

RussianFarmer

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2011
Postów
811
Buchów
5
1g/W uwzględniając czas wegetacji. Wyciągnąć więcej niż 1g/W przy tygodniu ukorzeniania klonów i tygodniu wega, a najlepiej bez niego, a będę walił pokłony.


Nawet jest mozliwe 4g/1 w jak umiesz dobrze trenowac na scrogu ...

Ja zaraz tez rozkręcam taka mega bombę Walec vertical pod projekty mam już za sobą...
 
S

sub_23

Guest
Nawet jest mozliwe 4g/1 w jak umiesz dobrze trenowac na scrogu ...

Ja zaraz tez rozkręcam taka mega bombę Walec vertical pod projekty mam już za sobą...

Chciałbym na 600W HPS zobaczyć 2-2,5 g/w ;)
Nawet bez zachowania rozsądnej długości wega/kwitnienia - i byle jakim kwh/g
Liczać na - kwiatostany - nie całość masy zielonej.
4 to raczej ?... raczej czysta Fantazja.

Jaki strumień fotonów na jednostkę powierzchni chciałbyś pakować?
 

RussianFarmer

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2011
Postów
811
Buchów
5
jesli 4 przesadzilem to 3 da sie napewno potrzeba do tego okolo 36.000 lumenow na 0,33 m2 przy idealnym trenowaniu.. oczywiscie mowa o walcu...z powierzchni 30cmx30cm na płasko da się 60/80g zalezy ile lum...
 
Ostatnia edycja:
S

sub_23

Guest
jesli 4 przesadzilem to 3 da sie napewno potrzeba do tego okolo 36.000 lumenow na 0,33 m2 przy idealnym trenowaniu.. oczywiscie mowa o walcu...z powierzchni 30cmx30cm na płasko da się 60/80g zalezy ile lum...

A poszacujmy sbie.. zupełnie nie zobowiazująco... interpolacyjnie/sufotowo..

Oj. http://www.apogeeinstruments.co.uk/conversion-ppf-to-lux/

High Pressure Sodium Lamps 0.0122

439 mikromol/sek fotonów : lampa 250 W ?
Przypuśćmy, że to się rozkłada tak aby strumień na powierzchnie " siatki" - nie był mniejszy od 250 : poniżej końca linoowego wzrostu szybkości fotosyntezy : który jest dla konopi gdzieś w okolicy ~ 300.
pi razy oko.. 1,4 m2 powierzchni siatki. Wysokość jej ? około 1m? Równomierność żadna - najlepiej siatkę zrobić w formie lekkiej beczki :)
A plony liczyć z łodygami i liśćmi - bo przy takich strumieniach produktywnośc suchej masy rosnie - ale liczac na szczyty ..

Z płaskiego - takie plony jednostki powierzchni... to raczej w wypadku stosowania bardzo wysokich strumieni. Gdy plony liczone na g/w sa niezbyt wysokie.

Policzyłeś zresztą to 0,33 m2 zgdodnie z zasadą - mocy -> podaną w dawnym faq overgrow - a nawet .. chyba dałeś wiecej mocy na powierzchnie.

Co z równomiernością?

Zakładająć taki plon - z jednostki powierzchni - to chyba.. należało by iść - zgodnie z zasadą - płaskiego : dodająć do możliwosci lampy : to co sie zyskuje na braku oprawy : dajmy na to 30%

Dawałeś jakieś 75W/m2 - w pierwszym zdaniu - teraz -> 52,5 => czysto teoretycznie => 0,47 m2 siatki ? -> dla usyskania takich plonów z powierzchni siatki: 282g sufitowo czysto... z 250W HPS : 1,128 g/w ..
cholera.. to wszystko i tak jest o kant dupska.

Równomieronosć realna osiągnięta - odmiana - założony strumień : najlepsze możliwe przy jak najlepszej równomierności : i odmianie dającej wysoki stosunek liści do kwiatów przy niskich nat oświetlenia. + reszta czynników od nawożenia do CO2.
Jeśli by chcieć bić rekordy plonu z mocy lampy - trzeba iść w stronę najniższego sensownego strumienia - fotonów na jednostkę powierzchni ... Inaczej nie da rady.

Ciekawe czy plony na suchą masę z mocy rosły by tak samo ;) Jak w pewnych doświadczeniach z moca HPS w tym wypadku:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/...sCustomisedMessage=&userIsAuthenticated=false

Keywords:
forensic science;cannabis;marijuana;sinsemilla;light;potenc y;cannabinoid;Δ9-tetrahydrocannabinol;carbon nutrient balance;THC

Abstract:  The floral development and potencies [Δ9-tetrahydrocannabinol (THC) contents] of cannabis plants were compared when grown indoors under high-pressure sodium lamps consuming electrical power at three densities (270, 400, and 600 W/m2). After a 3-week vegetative phase, plants were grown for 8 weeks, with lamps maintaining an artificial day length of 12 h. Foliar and floral yields were measured. Gas chromatography was used to measure the content of the psychoactive cannabinoid THC. Mean yields per unit of electrical power in each lighting regime ranged from 0.9 to 1.6 g/W, the highest being achieved in the lowest irradiance regime. The individual potencies of the separated leaf and flower materials were not affected by increasing irradiance. However, there was a corresponding increase in the overall potency of the aerial plant tissue. This was because of the plants in brighter conditions producing a higher proportion of floral material.

1,3 - 1,5 g/w imo jest osiągalne. Ale raczej na lampach 600W .. nie 250...

2-2,5 chciałbym zobaczyć.

Nie sądze aby tu dało sie tyle ugrać na - braku strat na odbłyśniku - lepszej równomierności - i na całej powierzchni strumieniu zbliżonym do końcowego punktu liniowego wzrostu szybości fotosyntezy - albo nawet lekko poniżej tego.

Obym sie mylił.. ;)
Kiedy .. startujesz?
Chcesz rozrysowywać .. układ lamp - po takich danych - aby .. osiagać róznomierność jak najlepszą ?

start z takich danych?

lampa.jpg


Z nudy rysowałem cos na 2x600 ->
ze szczątkowym odbłyśnikiem. Donice wrysowane ozdobnie - wiaderkowe - ...ilość zmienna - solidna rama : możliwosć pochylania - prostowania - mont.. rynien .. czy co tam kto chce ;)

.. odechciało mi sie.. i tak nie zbuduje - po co mam tracić czas..

nie pamietam nawet strumienia zakładanego.. ale raczej nie było nastawienia na bicie rekordu - plonu z wata : a na stand plon z powierzchni "łana" siatki.. czy co by tam było. Zyski na wiekszej równomierności - i mniejszych stratach.

0023.jpg


mówisz:

RussianFarmer napisał:
Nawet jest mozliwe 4g/1 w jak umiesz dobrze trenowac na scrogu ...

Był jeden taki co pisał, że tak zwany teoretyczny limit w wypadku wertylala jest w tych granicach.
Knna - ale.. Jakoś mi sie nie chce w to w.. nie wiem czemu.

Jak on to interpolował? LAI wsp K - zysk na braku strat na oprawie.
Nie wiem skąd mu sie to brało.

to:

knna napisał:
I loved the octagon design. Pretty simple and very effective.

Without any doubt, when using HIDs, vertical growing is the way to go if you are looking for the best productivity and save space. And the octagon DIY setup shows that its possible to do for cheap, without the need of buying very expensive vertical systems, as the colisseum and the others.

But calculating harvest by multiplying plant's sites by plant yield almost always is very misleading. People tend to report the highest yielding plants of the setup, not the average.

Ive followed some journals using the octagon and finished with yields a little over 1 g/W, which IMO is excelent. Indeed, the only systems Ive seen along the years that yields consistently 1 g/W or more, are vertical systems. But 3-4g/W is hypothetical and I strongly doubt it would be possible with current technologies. I would need proof of it to believe it. Well, probably if you weigth stems and not fully dry weed, it would be possible.

At least, what people is getting mostly with this type of setups is to go over 1g/W, that I believe is a very good productivity and most serious growers would be interested on that. No any need of doing 4g/W claims.

hipotetyczny - czysto ...

Na forum - jest w trakcie fotorelacja z wertyka - gdzie ma być około 2m2 na lampę 600 w:
Ciekawe jak tam będzie z plonem.
 
Ostatnia edycja:

RussianFarmer

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2011
Postów
811
Buchów
5
But 3-4g/W is hypothetical and I strongly doubt it would be possible with current technologies. I would need proof of it to believe it. Well, probably if you weigth stems and not fully dry weed, it would be possible.

Ja tego nigdy nigdzie nie czytałem przypadek ze tak wyliczyłem podobnie na podstawie swoich danych opartych na obserwacjach, Ja wiem swoje <joint>

wiedziałem ze jest to mozliwe,choc brzmi to jak fantastyka ,ja mysle i uwazam ze w gre wchodza tylko HPS-y beczki i cool tuby siatka i idealny trening i takie cos jak wlasnie rozrysowales istotną tu sprawa bedzie odleglosc hps/ uprawa , i trening i kazdy szczyt rosnie idealnie bokiem do zarnika i wystaje 1 cm max ponad siatke i calosc nie moze byc grubsza jak 4/5cm bo beda starty w masie.

przy hps 400w odleglosc 25cm od żarnika walec powinien miec z moich obsserwacji okolo 40cm dlugosci o obwodzie okolo 110/120 cm ...

sam miałem 400 w i dawała na rosliny wksztalcie litery U dała 630 g z tym ze moglem poleciec z uprawa na literke O i oddalić zarnik o 10 cm i pole powierzchni by sie wziększylo o jakies 30%

ja sam wystartuje max za 6 tyg musze opróznic boxy powywozic outy i porbic klony i zakonczyc te scrogi co mam a jeden jest plaski 55.000 lum na 0,32m2 w 4 tyg flo to az wszsytko jest sztywne i grube na 8cm. klony zrobie juz w pn.bo mam taka opcje...

a bede szykował 150w i walec cel 600 g zarosniety bedzie od czola rowniez wiem ze tak bedzie mniej lum.ale i tak beda tam one padaly..wiec je wykorzystam

i druga 2x400 lub 3 x 250 ..


Na forum - jest w trakcie fotorelacja z wertyka - gdzie ma być około 2m2 na lampę 600 w:
Ciekawe jak tam będzie z plonem.

Jak nie bedzie to na siatkach to napewno nie ma szans na 2/4g/1w ale 1,2g/1w bedą gdzies miec..

..

Jak on to interpolował? LAI wsp K - zysk na braku strat na oprawie.
Nie wiem skąd mu sie to brało.
.


Ja wiem skad bo nie ma strat wszystko na koncu to jeden wielki top ze nie ma gdzie peta wetknac ale zaznaczm przy idealnym treningu i rozumieniu o co w nim tak naprawde chodzi..

i mozna leciec tez na Dwunastościan foremny co powinno dac jeszcze lepsze efekty..
 
Ostatnia edycja:
S

sub_23

Guest
Ja tego nigdy nigdzie nie czytałem przypadek ze tak wyliczyłem podobnie na podstawie swoich danych opartych na obserwacjach, Ja wiem swoje <joint>

Wiesz. Ja np: na podobnej podstawie uważam plony w granicy 1g/w w wypadku lamp - HPS o niskich mocach - za raczej - Hipotetyczne. Sprawność źródła jest mniejsza – i to sporo wraz ze spadkiem mocy. Dla CFL – jest to max połowa tego co ma 600W HPS.
30 w/0,1 m2 HPS -> to jak 60W/0.1 cfl..: Przy 60W HPS .. jest podobnie.. sprawność ma g wartą przy...

Jeśli - stawiasz tak .. na podstawie obserwacji - imo.. musiałbyś mieć około 2,5 g/w w wypadku profilowanego SCROG - z lampą w refl.

Coś na kształt wielkiego V lub U. Co - dla mnie nawet przy najlepszych wiatrach - i wydł - kwitnienia sztuczkami - pakowaniu - hormonów w tym celu .. etc : wydaje się zupełnie niemożliwe. Największy udokumentowany plon i ?wiarygodny? – dla HPS wysokich mocy jaki widziałem to w granicy 1.3 g/w. Zapewne osiągalny nie dla każdej odmiany.

wiedziałem ze jest to mozliwe,choc brzmi to jak fantastyka ,ja mysle i uwazam ze w gre wchodza tylko beczki i cool tuby siatka i idealny trening i takie cos jak wlasnie rozrysowales istotną tu sprawa bedzie odleglosc hps/ uprawa , i trening

Jeśli by chcieć bić rekordy – trzeba by wkleić się w najniższy strumień na powierzchnie jaki ma jeszcze sens : z punktu widzenia produktywności masy kwiatostanów + równomierność oświetlenia powierzchni jak najlepsza + odmiana.
Ale przebijać 3 krotnie to co wydaje się limitem dla tego źródła swiatła.. oj..

przy hps 400w odleglosc 25cm od żarnika walec powinien miec z moich obsserwacji okolo 40cm dlugosci o obwodzie okolo 110/130 cm ...

lampa HPS wypluwa z siebie – pi razy oko 670 mikrololi fotonów na sekundę.

Ty chciałbyś mieć walec taki:

40 wysokość – 25 od – żarnika..
mniej więcej 0.628 m2 - : zakładając, że rozkładasz to na całej powierzchni walca: równomiernie.. Masz: strumień powyżej 1000 mikromoli m2.

Popatrz na to:

figure.png


Przebieg dla konopi jest bardzo podobny – produktywność w wypadku pełnego scrog będzie bardziej – ale to bez większego znaczenia.

1.6x wzrost szybkości fotosyntezy przy ponad 3 krotnym wzroście strumienia światła.

I w tym miałbyś bić rekord plonu – wiec zmieścić -> niech będzie 3g/w
1200 g suchej masy?? Ekchm..

....
U – w boksie… o podejrzewanych rozmiarach.. kontra walec.. opisany - ile to miało być z 400 w HPS.. nadal imo to jest cholernie dużo.. ale... Wiesz: jak będe wykazywał nadmiar braku wiary w wynik - to sie pobijemy.

232323.jpg


prawie x2 powierzchnia oświetlona..
Nie pamiętam Twojego – ale.. jeśli miało by to osiągać plony opisane/ podchodzące pod.. inaczej tego nie widzę.
Boki na bezpośrednim i odbitym z odbłyśnika który swiatło raczej mocno w "dół" pcha. -> sprawność : jego taka se.. Cześć światła odbita od.. wolnych scianek.. jakoś tak to leciało?
Daj linki.

sam miałem 400 w i dawała na rosliny wksztalcie litery U dała 630 g z tym ze moglem poleciec z uprawa na literke O i oddalić zarnik o 10 cm i pole powierzchni by sie wziększylo o jakies 30%

prawie 1,6 g/w ? – Rekord. Aż niewiarygodny. Trim jaki? W wypadku suchej masy jako takiej nie jest to niemożliwe.
Powierzchnia na którą padało światło?
Czas uprawy ?

ja sam wystartuje max za 6 tyg musze opróznic boxy powywozic outy i porbic klony i zakonczyc te scrogi co mam. klony zrobie juz w pn.bo mam taka opcje...

a bede szykował 150w i walec cel 600 g

i druga 2x400 <joint>

;)

Poczekamy zobaczymy :

150W hps: dostępny strumień fotonów około 200 mikromoli sek.

0,666 m2 – przy minimum – fotonów na powierzchnie jaką by wypadało dać ? ;)
Coś podobnego do Tego walca niby to na 400 W
Chwila tylko jaką wysokość dać tak z punktu widzenia .. tego jak to światło rozsyła?

Ja wiem skad bo nie ma strat wszystko na koncu to jeden wielki top ze nie ma gdzie peta wetknac ale zaznaczm przy idealnym treningu i rozumieniu o co w nim tak naprawde chodzi..

Zero FUN liści od pewnego etapu - i cała fotosynteza leci - na "przykwiatowych" ;)

i mozna leciec tez na Dwunastościan foremny co powinno dac jeszcze lepsze efekty..

:) Oj nie przekraczaj ... og przyjetych... granic absurdu.
 

RussianFarmer

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2011
Postów
811
Buchów
5
.
prawie 1,6 g/w ? – Rekord. Aż niewiarygodny. Trim jaki? W wypadku suchej masy jako takiej nie jest to niemożliwe.
Powierzchnia na którą padało światło?
Czas uprawy ?
.

Bylo jakies 49x100cm w ksztalcie litery U V jest złym pomysłem raz mialem krotko to w naroziku gorzej rosly topy przy walcu tego problemu nie ma... czas uprawy samo flo 10/11 tyg. 4 rosliny z 9 tyg veg .ale moglem dac weicej roslin i bym mniej czeka va vegu az siatka bedzie 80% zapelniona,od poczatku nie szlo na hps pierwsze 4 tyg swietlowki musialem roztrenawac i rozmiescic rosliny dopiero potem ustawilem ogień na maxa. 14/10 i 55.000 lum w literkę U z 15/20 cm czym topy byly wieksze tym odleglośc malała...

pod koniec bardziej to przypomibnalo cylinder jak literke u bo topy porosly nawet od frony i troche z tylu juz nie wspomne ze przy wiekszje energi kwiaty były tez z tyły za siatka jzu nie takie duze bo male ale bylo ich mnóstwo tym samym po raz kolejny oswietlane pole powierzchni wzroslo.... całosć moglem spokojnie trzymac jeszcze 3 tyg to by doszly te topy z tylu i bylo by jeszce wiecej ale juz mialem dośc czekania..a i tak scinałem na 3 razy zeby sobie podochodzilo rownomiernie...



do tego ucinałem topki w 4/5 tyg i rozchodziły sie na boki


dzieki sub juz i tak mi dużo pomogla rozmoa z tobą bo znowu coś zrozumiałem <joint>

Jam wam nic na siłę udowadniał nie będę ,robię to i rozmawiam o tym przede wszystkim dla poprawienia własnych wyników..
 
Ostatnia edycja:
S

sub_23

Guest
Bylo jakies 49x100cm w ksztalcie litery U V jest złym pomysłem raz mialem krotko to w naroziku gorzej rosly topy przy walcu tego problemu nie ma... czas uprawy samo flo 10/11 tyg. 4 rosliny z 9 tyg veg .ale moglem dac weicej roslin i bym mniej czeka va vegu az siatka bedzie 80% zapelniona,od poczatku nie szlo na hps pierwsze 4 tyg swietlowki musialem roztrenawac i rozmiescic rosliny dopiero potem ustawilem ogień na maxa. 14/10 i 55.000 lum w literkę U z 15/20 cm czym topy byly wieksze tym odleglośc malała...

Cholernie dużo jak na - moc lampy. -> Przebijasz - wszystkie opisywane plony z takiej lampy - i to przy stosowaniu wysokich mocy na powierzchnie. 20 tygodni 140 dni -> 4.7 miesiąca : Plony w wypadku SOG z mocy lampy HPS - opisywane jako 1g/w - sa liczone na zasadzie - 0,5g/w miesiąć : klony - od razu kwitnienie : około 60 dni.
Dalej ten wynik wydaje mi sie zbyt - wysoki - ale.. ;)

pod koniec bardziej to przypomibnalo cylinder jak literke u bo topy porosly nawet od frony i troche z tylu juz nie wspomne ze przy wiekszje energi kwiaty były tez z tyły za siatka jzu nie takie duze bo male ale bylo ich mnóstwo tym samym po raz kolejny oswietlane pole powierzchni wzroslo.... całosć moglem spokojnie trzymac jeszcze 3 tyg to by doszly te topy z tylu i bylo by jeszce wiecej ale juz mialem dośc czekania..

Tak pi razy oko powierzchnia "cylindra"?
~50x100 - to rozmiar czego? wymiary podłogi?
Przy rozłożeniu światła na powierzchnie "łana" w granicach 1 m2 - bardzo leniwie kwitnącej odmianie - o raczej dużym potencjale.. może ?jeszcze .. inaczej mi sie to nie mieści w "granicach" - osiaganych plonów.
Ale moja opinia na temat ;) To jedynie moja opinia

Jam wam nic na siłę udowadniał nie będe ,robię to i rozmawiam o tym przede wszystkim dla poprawienia własnych wyników..

Ja sobie przypominam jakieś Twoje zdjęcia - scrog in..
chwila trzeba poszukać.

ten chwast?

RussianFarmer napisał:

Lampa była umieszczona w jakim odbłysniku? nie ma na fotach.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół