nasiona marihuany

Uprawa Wertykalna - Vertical

Wyszukiwarka Forumowa:

wesolychswiat

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
368
Buchów
0
czy ktos mi powie jak ten rodzaj uprawy ma sie do AF? Warto?
Jest ma forum jakas fotlrelacja ?bo szukam i znalezc nie .moge..
Pozdro
 
S

sru

Guest
nie ma fotorelacji - wertykal jest tematem martwym na polskiej scenie growingu ;) przynajmniej tej netowej

niedługo może ruszy kilka upraw w wertykalu ale nie wiem czy będą fotorelacje, mój nxt grow będzie w wertykalu ale na 99,9% bez fotorelacji - jak sobie obiecałem narazie nie będę się wychylał przed szereg na forum

automaty raczej nie podchodzą pod wertykal - lepiej mieć trochę więcej wega niż te 20kilka dni aby w pełni wykorzystać siatkę i przestrzeń - ale bądź pierwszy na # i udowodnij że można i warto :D
 
G

Gość

Guest
kurde kuszaca jest ta wertykalna uprawa :D jak myslicie do boksa 50x50x80cm wystarczyla by cfl 250 wat ? doniczka jakies 20 cm wysokosci i z 50 cm na krzaka, 10cm w zapasie ta cfl ma 13 cm grubosci krzaki po jakies 15 cm grubosci to od cflki by byly oddalone o 8.5 cm chyba by starczylo zeby nie przypalic wiatrak pod zarowke i wentylacja wiadomo jakis material odbijajacy na sciane, na taka powierzchnie z tych obliczen co sa n temacie podane wynika ze potrzeba 15700 lumenow duzo osob pisze ze cfl wyciaga maksymalnie 70 lumenow z wata wiec taka zarowka by dawala 17500 lumenow wiec chyba by sie dobrze sprawdzila, ale sie wole upewnic, a no i do boksa 4 roslinki co o tym myslicie da rade ?
 

wesolychswiat

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
368
Buchów
0
chalenge accepted;p
nastepny grow w werty..tylko nie na AF( nie moge sie jeszcze przekonac do nich) a poza tym nie warto sadze...czekajcie na fotorelke
pozdro
 

cocaa

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2011
Postów
187
Buchów
0
Moj nastepny grow to bedzie vertical i zobaczymy jak pojdzie, fotki beda napewno narazie trwaja przygotowania.
 
G

Gość

Guest
kurde kuszaca jest ta wertykalna uprawa :D jak myslicie do boksa 50x50x80cm wystarczyla by cfl 250 wat ? doniczka jakies 20 cm wysokosci i z 50 cm na krzaka, 10cm w zapasie ta cfl ma 13 cm grubosci krzaki po jakies 15 cm grubosci to od cflki by byly oddalone o 8.5 cm chyba by starczylo zeby nie przypalic wiatrak pod zarowke i wentylacja wiadomo jakis material odbijajacy na sciane, na taka powierzchnie z tych obliczen co sa n temacie podane wynika ze potrzeba 15700 lumenow duzo osob pisze ze cfl wyciaga maksymalnie 70 lumenow z wata wiec taka zarowka by dawala 17500 lumenow wiec chyba by sie dobrze sprawdzila, ale sie wole upewnic, a no i do boksa 4 roslinki co o tym myslicie da rade ?

odpisze mi ktos ? chcialem zaczac uprawe wertykalna po aktualnym projekcie, ale sprzecik chcialem kupic jak najszybciej :spalony:
 

Setzer

Active member
Rejestracja
Lis 4, 2011
Postów
43
Buchów
0
Będziesz tłumaczył resztę?

Jestem ciekaw czy i o ile zwiększa się plony z planta.
 
S

sru

Guest
Będziesz tłumaczył resztę?

Jestem ciekaw czy i o ile zwiększa się plony z planta.
jaką resztę?

kurde kuszaca jest ta wertykalna uprawa :D jak myslicie do boksa 50x50x80cm wystarczyla by cfl 250 wat ? doniczka jakies 20 cm wysokosci i z 50 cm na krzaka, 10cm w zapasie ta cfl ma 13 cm grubosci krzaki po jakies 15 cm grubosci to od cflki by byly oddalone o 8.5 cm chyba by starczylo zeby nie przypalic wiatrak pod zarowke i wentylacja wiadomo jakis material odbijajacy na sciane, na taka powierzchnie z tych obliczen co sa n temacie podane wynika ze potrzeba 15700 lumenow duzo osob pisze ze cfl wyciaga maksymalnie 70 lumenow z wata wiec taka zarowka by dawala 17500 lumenow wiec chyba by sie dobrze sprawdzila, ale sie wole upewnic, a no i do boksa 4 roslinki co o tym myslicie da rade ?

widzisz że nie ma na haszu nikt doświadczenia w wetykalu więc jak ktoś ma ci odpowiedzieć - może na icmagu zapytaj się
przeglądając fotorelacje myślę że ten twój setup da radę spokojnie
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
kurde Stu tak mnie podjarał ten twój art ze musiałem...., widziałem juz to wczesniej ale to mnie tylko rozjuszyło i podpaliło do działania.Że mam troche luzu postanowiłem zaszalec, nie mam jeszcze projektu siatki na całosc ale użyłem siatke z mojego starego scroga..., przełamie pierwsze lody zeby twój art nie poszedł na marne bo jest w tym potencjał... sądze ze jak to sie uda to stu bedzie prekursorem nowego trendy na forum....hahaha, buszek dla ciebie stu.:yeahh:<joint>


 

wesolychswiat

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
368
Buchów
0
wlasnie konkrety..jaki hps? powierzchnia boxa..(i skad ty to gniazdko do zarowki wziales..?)
czemu nie ma fotorelki...kolego za brak fotorelki bucha nie dam ;p
sam sie przygotowuje do wery na maj wiec powodzenia kolego..
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
gniazdko miałem z mojej pierwszej lampy, schowałem i mam.
Co do setupu to mam 120x120x180, hps 600w sunmaster, 2 bublery,
jeśli chodzi o fotorelacje to będzie update ale nie w tym temacie, chyba że chcecie, dzisiaj zrobiłem tylko 3 fotki tak na wariata. Gniazda E40 można dostać na znanym markecie internetowym.

Witam, pisze w tym samym poscie zeby nie było syfu, mam nadzieje stu ze sie nie obrazisz ze tu pisze.
W poszukiwaniu najlepszych solucji udałem sie dzisiaj do kuchni i znalazlem butle po wodzie zródlanej, a wszystko po to zeby znalezc najlepsze rozwiazanie na moja uprawe wertykalną, nie wyglada to imponująco ale kilkanascie takich ulozonych w podkowe na dwa pieterka bedą wyglądac nawet nawet, przegladajac fora zagraniczne doszłem do wniosku ze mozna uprawiac wszedzie i we wszystkim, począwszy od butelek konczywszy na rurach pvc o grubosci 200mm,
Nie oceniajcie pochopnie, wiem zaraz ktos powie "ale ta butelka jest przezroczysta a korzenie nie lubią swiatla" .... wiem nie jestem idiotą, to tylko prototyp i jak sie pokażą korzenie zaraz zakryje folią alu całą butle.... a na razie tara!!



coco +ghe 3 part 50% dawki .... pozdrawiam.

Ktoś pewnie powie, ale po co w butlach?... a no po to żeby sąsiedzi od zagladania kociej mordy nie dostali, ... wyobrażcie sobie samych siebie... patrzycie do okna a sasiad co dzien dowozi cos do domu, .... a to worek coco a to metrowe rury... żeby jedna ale tu az osiem... hmm co on tam ku..wa robi?? wiec wykorzystuje to co moge bez przypału.... a wode moge pic hektolitrami.
 
Ostatnia edycja:

paprotka

Well-known member
Rejestracja
Sie 18, 2011
Postów
472
Buchów
0
W zasadzie korzenie nie lubią światła, ale choćby w air doniczkach korzeń dochodzi do dziury i zawraca bo czuje światło. Więc czasem takie przeźroczyste butelki nie były by dobre? Korzenie by nie przylegały do ścianek tylko wędrowały w środku. ...bredze..?
 

SENSIMAJSTER

: )
Weteran
Rejestracja
Sty 3, 2011
Postów
575
Buchów
0
Podłączam się do widowni,

bo sam postawiłem na vert. Aktualnie dostawiłem jonizator i 200 W CFL , też pionowo. Zaczyna się coś dziać i w niedzielę ocenicie, czy dawać już WW auto fem siatkę, czy na razie nic.Obserwuję i trzymam kciuki - :yeahh: powodzenia!
 

Ciapovski

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
567
Buchów
0
Sprawdziło By się to w Pc Boxie?? Bo mam w planie zrobienie Pc Boxa :D a to mnie bardzo zaciekawiło i wygląda w ch*j logicznie a że wszystko co dla mnie logiczne szybko przyswajam i staje się naturalne, bardzo mnie interesuje zrobienie tego w PC Boxie.( Oczywiście nie pod HPS :p )
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół