nasiona marihuany

Uprawa Wertykalna - Vertical

Wyszukiwarka Forumowa:

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Zależy ile dasz im wega. Z doświadczenia mogę napisać że 600W ogarnia +/- 1m wysokości werta. Reszta to popkorn.
 

ejeden

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2006
Postów
199
Buchów
0
Witam, panowie takie pytanko ... Planuje wertykala w boxie 80 x 60 x 150 cm aby maxymalnie wykorzystac mozliwosci lampy 400 W. Rosliny beda na ziemi (zero poziomow) rozpiete na siatce o promieniu 25 cm i wysokosci okolo 1 metra.

Jaka jest optymalna odleglosc roslin od lampy 400w (cooltuba) aby wykorzystac maxymalnie liczbe lumenow przypadajacych na stope kwadratowa w uprawie wertykalnej?

czy majac rosliny w odleglosci 25 cm wokol lampy 400 w wyciagne 1g/w ? wedlug moich obliczen siatka o promieniu 25 cm i wysokosci 1 metra daje powierzchnie 1,6m2 a wiec powierzchnie o okolo 60% wieksza niz przewiduje sie pod taka lampe. Zakladamy oczywiscie ze temperatura bedzie optymalna.

Dzieki za rade, pozdrawiam
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
400W powinno ogarnąć nawet większy promień - do 35cm lub do 40cm z SL.

Nie ma co liczyć g/w. Jak masz w wercie 2-3mies wega to jak to można porównać do np SOG'a z 5dniami wega? Ano nie można. Dlatego należałoby liczyć g/kWh inaczej to bez sensu
 

Xetiw

New member
Rejestracja
Wrz 22, 2015
Postów
4
Buchów
0
Siema, pisałem w wątku "Zadaj mądre pytanie[...]" ale nikt mi nie odpowiedział.

mam czterech Jacków H. AF
Robię boxa ok 0.2-0.25m^2 - wysokości jeszcze nie określiłem
Napaliłem sie na verticala i HPS'a 150W w cooltubie pionowej.
Przy horyzontalnym ustawieniu lampy na tę powierzchnię styknie taka lampa bo mamy odbłyśnik. Pytanie jak liczyć potrzebne lumeny w uprawie wertykalnej?
Nie jestem turbozielony w temacie MJ, bo mam za sobą 3 dobre OUTy, ale w IN bawię się dopiero teraz.

ELO!
 

drwal91

Member
Rejestracja
Cze 21, 2015
Postów
14
Buchów
0
Pytanie do doświadczonych w wercie : ile mi się jeszcze wyciągną dziewczynki po przełączeniu na flo? Jest to tak samo jak w horyzontalnej? Wiadomo, to zależy od odmiany, ale +-
 

kokonut

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2015
Postów
59
Buchów
1
@ drwal91
tak jak piszesz zależy to od odmiany, special queen wyciągnął się o 1/3 po przełączeniu, zaś royar dwarft poleciał o 2/3 więc sam widzisz że różnica spora
 

drwal91

Member
Rejestracja
Cze 21, 2015
Postów
14
Buchów
0
Ale generalnie można zalozyczałożyć, że wyciągną się tak samo jak na horyzontalnej?
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
Czy przy uprawie wertykalnej mogą być pestki auto femi?
Czy znajdę gdzieś jak powinien wyglądać box na wertykalna?
Szczególnie chodzi mi o wentylację.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół