nasiona marihuany

Półautomaty z Femaleseeds, o co chodzi?

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
ale w czym przyznać rację Welesie?:D dla ułatwienia napisz mi tu tę swoją tezę której mam ewentualnie przyznać rację, to mi ułatwi sprawę a Tobie kto wie może i przybliży moment chwały.

tymczasem mam dwa pytania do suba jeszcze.

I. czyli jaki byłby bezpieczny termin wysadzania takich "starych klonów" w przypadku tych odmian? a lepiej - jaka długość dnia i może znasz jakiś sensowny sposób ogarnięcie gdzie w Polsce jaka długość na jakiej długości itd.

II. a tak teoretycznie, jakby wyglądał taki eskperyment w wersji indoor? Jakoś nie umiem sobie tego do końca wyobrazić bo przecież mamy np kilka starych klonów ze starej i kilka młodych z młodej ale jednak stara i młoda różnią się genotypem i jak tu być mądrym, jak? Pozdrawiam!
 

BlueBerryAF

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2011
Postów
87
Buchów
0
Witam,
Z góry przepraszam za odkopywanie tematu lecz nie chce robić nowego mam pytanie odnośnie pół automatów od FS mam kilka plantów w boxie około tygodnia siedzą tam mają świecone 18 h czy nie zaczną kwitnąć za szybko ? wysadzam za za 1-3 dni .:spalony:
 
S

sub

Guest

Ciekawy artykuł.
Zazwyczaj mieszałem nową ze starą - wygrzebując przy okazji te korzenie co nie zgniły. Albo i bez tego po prostu do innych roślin - pelargonie np.
Do tego trzymałem zazwyczaj "nadmiarową" ziemie w dużych donicach i skrzynkach na dachu przez zimę - wiec flusz się sam robił - śnieg deszcz. Bezplanowo - tam po prostu było miejsce - trochę skośny był ale postawione na drewnianych paletach będących wcześniej półkami piwnicznego mebla z ikei.. się trzymało. Nigdy nic wiatr nie zwiał.

A co do reszty. Nie piszesz nic o klonach - wiec nie ma chyba problemu:

wypowiedzi z tego watka

Z tych wszystkich roślin da się robić klony. Robiłem rok temu z sukcesami. Większa nieco umieralność, ale to też może być przypadek... Jedyny efekt że czasem pokażą się preflowery na klonach. I tyle! Pół metrowy krzak też może w pewnych okolicznościach(jak go nie gonisz azotem od początku) pokazać pre, ale wtedy to ostatni sygnał by go wyj***ć out bo może zaraz kwitnąć. Można jeszcze go azotem przyhamować parę dni, ale warto już mieć miejscówkę i wykopany dołek z ziemią bo obsychające kwiaty lubią zwalniać roślinę a nawet prowadzić do hermienia...

Tazio

te opisy z fs to jest raczej takie ich zabezpieczenie zeby ludzie nie plakali jak cos im zacznie kwitnac za wczasu, mialem pp, pm , m, out gf, wszystko wysadzane poczatkiem maja i na tyle plantow co od nich mialem tylko jeden out gf zaczol kwitnac w maju, plant jak 100% lr#1, zaczol kwitnac majac 15cm skocznyl majac moze 30, wydluzajacy sie dzien nie sprawil ze plant zaczol reweg, u innych plantow nigdy nie bylo zadnych objawow wczesnego kwitniecia, to jest margines, nad ktorym nie potrzebnie dywagujecie

post pierwszy:

Witam.

Na stronie female seeds można przeczytać że odmiany takie jak easy sativa czy maroc są "semi automatic" i w związku z tym nie powinno się ich wcześniej trzymać indoor zanim się je wysadzi out. O co chodzi? Brzmi to nie co dziwnie. Co z przygotowywaniem klonów na outdwór w takim przypadku? Przecież trzeba to zrobić wcześniej, czy wtedy takie klony zaczną kwitnąć w czerwcu czy co? Ktoś może zbadał tę kwestie? Hej.

Swego czasu - w takim bardzo znanym i do tej pory uznawanym w wielu wypadkach za "biblie" FAQ z overgrow - ktoś napisał| wydaje mi się, że .. napisał - trzeba przeszukać |, że jeśli się rośliny np: trzyma przy fotoperiodzie 24/0 a potem da 18/6 to mogą się preflowery pokazać jeśli ich wcześniej nie było.

O tym, że wystawienie starych roślin z foto 18/6 na naturalny - np: taki jak teraz ->

23.05.2013 -> http://astro.unl.edu/classaction/animations/coordsmotion/daylighthoursexplorer.html
wypluwa 16,2/7,8 - chyba dziesiętne :] ... A wiec dość gwałtowne wydłużenie nocy - mogło by np: wywołać to samo także gdybano.

Czy wszystko co ludzie napisali jest święte? NIC nie jest :]

Ale skoro.. chwila obrazek.

Marijuana Botany by Robert Connel Clark napisał:
23_05.jpg

Patrząc na to i biorąc to za dobrą monetę- nie powinno chyba zrobić różnicy.

to chyba najlepsze podsumowanie całego watka:

to jest margines, nad ktorym nie potrzebnie dywagujecie

ps: ja i tak chciałbym mieć w wiki -> fotorelacje z klonów z odmian/choć odmiany wymienionych:
sadzonych out w różnych terminach :
Od początku maja do drugiej połowy lipca. co 2 tygodnie np:
Roślina matka - tak z 3 miesiące co najmniej w chwili brania pierwszych klonów.
ee.. ale ja ją chce a nie zamierzam jej robić sam.. ... chyba się nie doczekam nigdy.
 
Ostatnia edycja:

BlueBerryAF

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2011
Postów
87
Buchów
0
Czyli nie powinny raczej szybciej zakwitnąć dzięki za pomoc :smokee: dam znać jak by za szybko zakwitły czy 18 godziń światła w boxie dla nich to dobrze ? chcem je wysadzać jak najszybciej teraz bo nic nie wiadomo .
 
S

sub

Guest
matematyka

BlueBerryAF napisał:
czy 18 godzin światła w boxie dla nich to dobrze ? chcę je wysadzać jak najszybciej teraz bo nic nie wiadomo .

Ożywia Pan Szanowny - starą dyskusję.
Czy lepiej jest na wega dać 24/0 - czy może 18/6.

W telegraficznym skrócie | watki na forach - z dysputami o wyższości świat BN na WN - potrafią się ciągnąć po 555 stron - a w wypadku właściwego NPK na weg i flo .. o rząd wielkości więcej - gdyby nie one pewnie nie doszedłbym do wniosku, że nie mam zielonego pojęcia jakie jest właściwe NPK | Leciało to jakoś tak.

  • W wypadku 18/6 - Zwolennicy tego cyklu argumentowali, że - tak jest lepiej - bo roślina ma czas na odprowadzenie produktów fotosyntezy z liści.
  • Z kolei zwolennicy 24/0 - twierdzili, że jednak tak jest lepiej bo wzrost jest szybszy - a oszczędność na kosztach prądu nie warta uwagi

Podobne? Lub mniej podobne - zbliżone? Dywagacje pojawiały się i w wypadku uprawy odmian AF? Chyba - tak mi się wydaje. Można by poszukać czy wydaje mi sie czy - na forach - np: IC coś się na ten temat znajdzie - i jak bardzo obszerne to będzie.

Ja mam bardzo demokratyczną naturę i w związku z tym - proponuje wyciągnąć arytmetyczną średnią:

Cykl 21:3 - powinien pogodzić obydwie zwaśnione strony. Przy 18:6 i 24/0 pozostaną jedynie odszczepieńcy ekstremiści których - moralna większość nie będzie brała poważnie - i nastanie pokój.
Przerywany być możne - atakami terrorystycznymi - ekstremistów - próbujących zaśmiecać "fora" - tasiemcowymi dysputami o niczym..

Oj.. a co z odszczepieńcami - 16:2 - 18:3 - 12:1 -
Albo takimi co np: 16 ciągłe - a potem 8 co godzina silny impuls z lampy błyskowej ?

ps: podobno rośliny mimo wszystko lepiej rosną przy ciągłym świetle.. ups.. ja chyba zawsze byłem po drugiej stronie.

ps:2 Tak jeszcze mi się przypomniało - Niektórzy twierdzili, że - przy przeniesieniu roślin z 24/0 na 18:6 - czy mniej ale nie indukcyjny - mogą się pokazać pre - albo i nawet coś więcej - chyba i takie głosy bywały - Można zresztą poszukać. OG nie ma - ale na forach co są pewnie te same tematy - często przez tych samych ludzi - są z całą pewnością piłowane do znudzenia.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół