nasiona marihuany

Fotografia- podstawy

Wyszukiwarka Forumowa:

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
tanie fotki macro

witam, napisze wam jak skompletowac sobie troche zlomu zeby robic w miare fajne fotki makro.
Niestety ten zestaw jest tylko dla posiadaczy lustrzanek, co bedzie potrzebne?..

-stary obiektyw z mocowaniem m42 np.50mm ogniskowa lub mniej(mozna kupic na aledrogo za 50zł, gwint m42 to standard wszystkich starych analogowych lustrzanek jak dobrze pobiegacie po strychu to moze znajdziecie starego zenita z obiektywem helios

-bedzie tez potrzebny pierscien odwrotnego mocowania o rozmiarze gwintu na przedniej stronie obiektywu
-musicie również dokupic pierscienie posrednie

Przed i po złozeniu.






Zauwazcie ze obiektyw jest zamontowany wspak, dlatego daje nam ogromne powiekszenie.

Po skompletowaniu zestawu... mozemy pstrykac pierwsze fotki


Milego pstrykania.

Ps. dobrze jest miec statyw. Ja narazie nie posiadam.
 
Ostatnia edycja:

Łapacz_fazy

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2012
Postów
116
Buchów
0
A ja znowu z tą moją Minoltą Z5,myślę że akurat taka informacja się przyda.
Mam adapter do fitrów i soczewek makro 52mm a czy czasem helios nie ma właśnie takiej samej średnicy na filtry?
Jeśli tak to czy można by go było zastosować w tym kompakcie poprzez pierścień odwrotnego mocowania 52/52mm??
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
wiem ze wychodziły 52 i 58mm, musiałbys sprawdzic przed zakupem, jak to bedzie działac i czy wogole?.. nie wiem
 

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
Nie dysponuję ani obiektywem makro, ani pierścieniami itp bajerami, dysponuję taśmą izolacyjną za pomocy której dokleiłem do kitowego obiektywu stałkę 50mm f/2,0. Oto wynik:

seed.jpg


Jak widać trudność polega na minimalnej głębi ostrości, która przy przysłonie f/20 wynosi ok. 1-2mm
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
mozna?...można, dla chcacego nic trudnego, trzeba tylko popróbowac kilka szkiełek, czasem winieta jest wk***iajaca i robi sie na 70% obiektywu i widac ostro tylko w centrum kadru, ale cos za cos.
 

Łapacz_fazy

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2012
Postów
116
Buchów
0
Nabyłem drogą kupna za całe 30PLN obiektyw Canon Zoom Lens EF 28-80mm,1:3.5-5.6.
Przyłożyłem go odwrotnie do mojej z5-efekty co prawda na szybko ale można by rzec że zadowalające.
Można zobaczyć w moje fotorelacji,dzisiejszy Up,4 fotki od dołu,wcześniej robiłem soczewką makro +8 ale wole poprzez obiektyw,jeszcze tylko dokupić pierścień odwrotnego mocowania 52/58mm i można się bawić.
PS:
Adres fotorelacji w podpisie ;)
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
High Speed Photography

.... siema wszystkim, dawno tu nie zagladałem, ale dzis przygotowałem nowego posta w którym chciałbym pokazac nowe zagadnienie... no własnie.. co to jest własciwie HSP?...

Ja bym to ujał tak, nazwa angielska nieodzwierciedla tej techniki bo nie jest to bardzo szybkie fotografowanie, tylko fotografowanie bardzo szybkich obiektów, a dokładniej ich zamrażanie w ruchu.

Gdybysmy chcieli zrobic to profesjonalnie to musielibysmy wydac troche na osprzet, dokładnie na zewnetrzny flesh i dzwiekowy lub laserowy trigger(czyt. samowyzwalacz)... pomyslicie, po co dodatkowa lampa?... i jakies ustrojstwo, przeciez mamy swietny flesh w aparacie.
To fakt, na wszystkie inne zdjecia sie nadaje, choc zewnetrzy i tak jest lepszy, ale wracajac do wbudowanej lampy, jest ona ograniczona tylko do np. w nikonie 1/250s wszystko powyzej skutkuje winietą migawki widocznej na zdjeciu, a prosciej matryca sfotografuje nam zamykajacą sie migawke. A nam zeby uzyskac jak najlepszy efekt zamrozenia musimy oscylowac w duzo szybszych ekspozycjach, powiedzmy 1/1000s.... z pomoca przychodzi zewnetrzny flesh który daje błysk rzedu nawet 1/50.000.000s.

Jak to wszystko ugryzc?... do tego tutka posłuzyłem sie kroplami wody spadajacymi z butelki na tafle wody, ze wzgledu na ograniczenia sprzetowe fotki nie są imponujące ale choc troche zobrazują temat zamrażania obiektów.

Dobra startujemy najpierw opisze jak to zrobic bez dodatkowego sprzetu a potem napisze jak to zrobic jesli mamy sprzet dodatkowy.

Aparat wiadomo nikon D3100
- tryb manualny
- czas ekspozycji max. z fleszem 1/250 (u was moze byc wiecej w zaleznosci od marki i klasy aparatu)
- przysłona f4-f5
- ogniskowa max. u mnie 55mm

Musimy sobie przygotowac miejsce na pluskanie, ja zrobiłem to w zlewozmywaku, połozyłem miskę a na parapecie polozyłem na leząco butelke z cieczą, miske napełniamy po brzegi, i tera ważne... wyłączamy w aparacie wszystkie stabilizatory i autofocus, do miski wstawiamy przedmiot dokladnie w miejsce gdzie bedzie spadac kropelka i na tym przedmiocie recznie ustawiamy ostrosc, oczywiscie pamietamy dokładne połozenie aparatu, kto ma statyw to sprawa jest o wiele wygodniejsza.
Kiedy juz ustawilismy sprzet, możemy uruchomic nasza machine do robienia kropelek...:freak::freak:.. robimy igłą dziurke i woala, mozemy przystepowac do łapania upadku kropli na tafle, jest to dosc trudne bez dedykowanego drogiego sprzetu ale jak najbardziej wykonalne, trzeba troche pocwiczyc. Jesli juz opanowalismy łapanie mozemy troche poszalec z kolorami, i rodzajami cieczy.
I tak pierd..le i pierd..le jak stary dziad, to może już zapodam fotki jakies wkoncu....











































Tak jak widzicie po około kilkudziesieciu probach mozna cos z siebie wykrzesac.

A tutaj zdjecia Heinza Maiera z niemiec, pracownika fabryki.







te zdjecia zostały wykonane techniką otwartej migawki (tryb BULB) w całkowitej ciemni, z fleszem zewnetrzym i spustem laserowym.
Cena wyzwalacza na polskim rynku 580pln

http://phototrigger.pl/?page=main

Mysle ze znowu komus sie przyda, zycze udanych fotek, mozna wklejac w tym temacie.:yeahh::salut:
 

Lizard

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 17, 2009
Postów
1,688
Buchów
1,296
Odznaki
2
Witam.nie wiem czy pisze w dobrym temacie ale mam problem z aparatem a konkretnie z tym że nie da się wykadrować dobrze zdjęcia precyzując nie ważne jak długo próbuję coś wykadrować aparat przemieszcza ten kadr, powiedzmy chcę zrobić zdjęcie przykładowo budynku lecz wykonane już zdjęcie jest przesuniętę, zamiast tego co chcę otrzymać dostaję zdjęcie czegoś bardziej do góry i na lewo. mam lustrzankę sony α330 na początku robiła zdjęcia tak jak powinna.komuś raz pożyczyłem i od tego czasu robi takie coś.. nie wiem czego to może być przyczyna bo grzebałem już we wszystkich ustawieniach ale to nic nie daje, podejrzewam, że może być to kwestia "lusterka pod obiektywem" chociaż kompletnie się na tym nie znam stąd moje pytanie: co to może być?

z góry dziękuje za odpowiedź ;)
 

jackwilshere

New member
Rejestracja
Gru 3, 2019
Postów
2
Buchów
0
Doskonały opis Dziękuję bardzo za podzielenie się swoimi przemyśleniami. Podkreśliłem wiele przydatnych informacji. Powodzenia!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół