nasiona marihuany

Info prawne dla posiadaczy i rolników

Wyszukiwarka Forumowa:

agna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
3,087
Buchów
3
Adwokat Mariusz Stelmaszczyk opublikował kilka artykułów z dużą ilością praktycznej wiedzy dotyczącej prawnej strony posiadania i uprawy konopi w Polsce. Autor był Sędzią Wydziału Karnego w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Żoliborza i w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieście. Poruszane tematy dotyczą wszystkich obecnie nielegalnych substancji i roślin.

> http://posiadanienarkotykow.pl/category/artykuly/
 

Prime

Well-known member
Rejestracja
Lip 4, 2009
Postów
385
Buchów
0
Przydatny poradnik, zatem nieomieszkam zaczerpnąć co po niektórych informacji do artykułu, który przygotowuję na stronę wikihaszysz.



Pozdrawiam, Prime
 

lee_knox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
2,186
Buchów
6
Tylko , że z tego poradnika można wyciągnąć jeden wniosek .
Uprawiaj jedną roślinę to może ciebie ominie ręka sprawiedliwości .
Masz więcej masz prze***ane .
 

Prime

Well-known member
Rejestracja
Lip 4, 2009
Postów
385
Buchów
0
Prawda jest taka, a z doświadczenia to wiem, że wszystko zależy od prokuratora i sędziego. Ci pierwsi raczej niechętnie stosują zasadę znikoma ilość (bo nie ma w ustawie o przeciwdziałaniu narkomani ustalonej granicy minimalnej ilości etc.), zatem prokuratorzy stawiają zarzuty w 95% ale...

Ale jest takie, że sądy z reguły stosują najniższy wymiar kary i to one głownie decydują o tym, czy dana ilość była znikoma, czy jednak była to ilość znaczna. Prokuratorzy dwoją się i troją, ale nic z tego, bowiem, sądy są "lekką ręką" dla nas.



Pozdrawiam, Prime


Nie na temat: moja ciocia jest prokuratorem nie ujawnię miejscowości, w której pracuje, wiadomo z jakich względów.

Do czego zmierzam, otóż nigdy odkąd pracuje w tym zawodzie a pracuje już około 12 lat. Nigdy się nie zdażyło, ażeby sąd za kradzież z włamaniem z artykułu 279KK orzekł maksymalny zakres kary tj. 10 lat pozbawienia wolności. Ba co więcej artykuł ten mówi, że "Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Nigdy tez się nie zdażyło, żeby sąd wymierzył karę większą niż 5 lat. Widać po tym przykładzie, że sądy przeważnie orzekają najniższą granicę kary ustawowej. I nawet jeśli państwo zaostrza kary, to robi to w bardzo nieudolny sposób bowiem nie podwyższa dolnej granicy a jedynie zawyża górną - której i tak w 95% nie stosuje żaden sąd.


Pozdrawiam, Prime
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

KRZAKmajster

Active member
Rejestracja
Sty 1, 2011
Postów
34
Buchów
0
...

No powiem Ci, ze z wiedzy praktycznej, praktyczno-teorytycznej (koledzy i ich wyroki), ze to co piszesz, to na szczescie swieta prawda. :) Stosuja zazwyczaj te nizsze granice kary. Pzdr :bongo4:
Prawda jest taka, a z doświadczenia to wiem, że wszystko zależy od prokuratora i sędziego. Ci pierwsi raczej niechętnie stosują zasadę znikoma ilość (bo nie ma w ustawie o przeciwdziałaniu narkomani ustalonej granicy minimalnej ilości etc.), zatem prokuratorzy stawiają zarzuty w 95% ale...

Ale jest takie, że sądy z reguły stosują najniższy wymiar kary i to one głownie decydują o tym, czy dana ilość była znikoma, czy jednak była to ilość znaczna. Prokuratorzy dwoją się i troją, ale nic z tego, bowiem, sądy są "lekką ręką" dla nas.



Pozdrawiam, Prime


Nie na temat: moja ciocia jest prokuratorem nie ujawnię miejscowości, w której pracuje, wiadomo z jakich względów.

Do czego zmierzam, o tóż nigdy od kąd pracuje w tymzawodzie a pracuje już około 12 laty. Nigdy się nie zdażyło, ażeby sąd za kradzież z włamaniem z artykułu 279KK orzekł maksymalny zakres kary tj. 10 lat pozbawienia wolności. Ba co więcej artykuł ten mówi, że "Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Nigdy tez się nie zdażyło, żeby sąd wymierzył karę większą niż 5 lat. Widać po tym przykładzie, że sądy przeważnie orzekają najniższą granicę kary ustawowej. I nawet jeśli państwo zaostrza kary, to robi to w bardzo nieudolny sposób bowiem nie podwyższa dolnej granicy a jedynie zawyża górną - której i tak w 95% nie stosuje żaden sąd.


Pozdrawiam, Prime
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shiva

Well-known member
Rejestracja
Cze 12, 2013
Postów
254
Buchów
0
Wystarczy przeczytać kodeks karny, a tam dokładnie jest napisane kiedy można stosować górną granicę kary.
 
N

NoobGrower

Guest
Jedna roślinka ok, tylko czy wielkość ma znaczenie? Sam mam w tym roku giganta ponad 2,5 metra. To nie jest mały automacik ale jedna to jedna roślinka. Nie doczytałem nic o wielkości na tej stronie?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół