nasiona marihuany

hps 150w balast buczy ale zarowka nie swieci

Wyszukiwarka Forumowa:

looki_92

New member
Rejestracja
Lis 28, 2010
Postów
3
Buchów
0
witam mam problem z moja lampa. Po jakichs 3 miesiacach lezenia w szafie zarowka lampy sie nie zapala slychac dzwiek statecznia jak wczesnie gdy byla ona sprawna. sprawdzalem mierniiem napiecie przy wyjsciu na zarowke i bylo jakies 450v nie wiem czy to jest odpowiednie prosze o rady i nakierowanie mnie co moze byc w lampie uszkodzone z gory wielie dzieki:)
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
To napięcie nie jest odpowiednie, może źle coś podłączyłeś? Albo jakiś problem z zapłonnikiem.
 

looki_92

New member
Rejestracja
Lis 28, 2010
Postów
3
Buchów
0
A czy jest szansa ze zarowka jest jeszcze dobra? bo byla przez troche podlaczona do takiego wysokiego napiecia
 
Rejestracja
Paź 29, 2010
Postów
9
Buchów
0
Sprawdź w ciemnym miejscu, czy lampa się delikatnie nie żarzy. Jeśli tak, to wymień zapłonnik. Sama lampa też powinna być dobra. Napięcie na lampie w trakcie odpalania może być nawet większe niż 450 V, po to jest zapłonnik, żeby wytworzyć wysokie napięcie, które umożliwi zapalenie łuku. Po odpaleniu napięcie powinno spaść w przypadku lampy 150 W do ok 70-80 V ( o ile dobrze pamiętam).
 

looki_92

New member
Rejestracja
Lis 28, 2010
Postów
3
Buchów
0
sprawdzalem wlasnie lampe w ciemnym miejscu i nic nie swieci. A czytalem jeszcze zeby sprawdzic zarowke takim pstryczkiem z zapalniczki to jak sprawdzalem to wtedy sie przez chwile swieci.
 

hipiss

Member
Rejestracja
Cze 22, 2013
Postów
6
Buchów
0
Sprawdź w ciemnym miejscu, czy lampa się delikatnie nie żarzy. Jeśli tak, to wymień zapłonnik. Sama lampa też powinna być dobra. Napięcie na lampie w trakcie odpalania może być nawet większe niż 450 V, po to jest zapłonnik, żeby wytworzyć wysokie napięcie, które umożliwi zapalenie łuku. Po odpaleniu napięcie powinno spaść w przypadku lampy 150 W do ok 70-80 V ( o ile dobrze pamiętam).

mam podobny problem musiałem zmienic oprawe i po zmianie zarowka tylko sie żarzy ale nie odpala,wydaje mi sie ze podlaczylem tak samo jak bylo( nie ja skladalem na poczatku,a elektryk ze mnie jak z wałęsy prezydent) moglem zle podlaczyc?jak tak to jak powinien wydladac prawidlowy schemat.czy zaplonnik jest do bani? dzieki za wyrozu i cierpli

---------- Post Zaktualizowany 04:11 ---------- Data pierwszego postu 03:50 ----------

Sprawdź w ciemnym miejscu, czy lampa się delikatnie nie żarzy. Jeśli tak, to wymień zapłonnik. Sama lampa też powinna być dobra. Napięcie na lampie w trakcie odpalania może być nawet większe niż 450 V, po to jest zapłonnik, żeby wytworzyć wysokie napięcie, które umożliwi zapalenie łuku. Po odpaleniu napięcie powinno spaść w przypadku lampy 150 W do ok 70-80 V ( o ile dobrze pamiętam).

https://www.forum.haszysz.com/imgcache/2006/07/227.jpg

dałem radę !napie****a jak talala!! mogę być już prezydentem!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół