nasiona marihuany

Hydroponika tanim kosztem.

Wyszukiwarka Forumowa:
T

tomram74

Guest
witam
a powiedz ,czy to pierwsza twoja uprawa w hydro,jakim sprztem dysponujesz ,mierniki ph ec,jakie oswietlenie.suchy lud ,tanie co2 100gram suchego lodu to 100gram cieklego co2.tylko musisz wyliczyc ile masz wrzucac co 2-3 godziny.powietrze nasycasz do poziomu ,jakiego uwazasz za sluszne .maksymalnie maria akceptuje 1800ppm ale srednio stosuje sie 1500ppm,powyzej 2200ppm dochodzi do toxykacji co2 i roslina umiera.musisz tez dawkowac odpowiednio niemozesz odrazu dawac takich dawek.oj chlopie una historia.jezeli chodzi o schematy systemow hydro typu aguafarm ,wejdz na stronke ghe i tam sciagnij sobie schematy systemow,bedziesz widzial jak co zrobic.pozdro


i dla ludzi ktorzy chca sprobowac w hydro i niedysponuja duzo kasa i doswiadczeniem w hydro,polecam kokos ,naprawde juz mozna uzyskac dosyc spore efekty.obejzcie sobie ta stronke,jest to moj LOG

przepraszam,przez 24 na dobe jest najlepiej,staly doplyw o2.musisz uwazac na pozim wilgoci szczgolnie w nocy,jakby byl za wysoki to musisz wylaczac na noc pompke.ale napoczatku napewno 24/24 dopuki korzenie nie bda dosc mocne.


takie cos bardzo podnosi pH i raczej nie jest zbyt przydatne bo jak masz dobra pompke to spokojnie wyrabia
??????????????????????????:confused::scratch::cat:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bob

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2008
Postów
76
Buchów
2
dzieki tomram

To bedzie moja pierwsza uprawa hydro, posiadam boxa o wymiarach 75x75x120 dalej nie zdecydowalem sie na oswietlenie, wacham sie pomiedzy hps 250w a ta lampa
http://cgi.ebay.co.uk/GENUINE-ENVIR...39:1|66:2|65:12|240:1318&_trksid=p3286.c0.m14
posiadam czytnik ph i ec, mam takze pare wentylatorkow do komputera i jeden wiekszy lazienkowy ktore beda zaistalowane w ramach potrzeb. Zastanawiam sie czy dam rade bez czytnika wilgotnosci powietrza. Tak jak pisalem wczesniej bedzie to najprostszy system hydro tzw bubbler. Na poczatek planuje hodowac tylko jedna roslinke a w miare zwiekszenia doswiadczenia zwiekszyc hodowle do dwoch. Jakies porady i sugestie?
 
T

tomram74

Guest
hydro ,uf,przynajmiej 400w,norma to 600 .ale proboj.ghe 3 part,h202,mineral magic,cannazym,to sa pdostawowerzeczy ktore bym ci proponowal miec.zaloz swoj log jak ruszysz i przeslij link ,poztaram sie na bierzaco przegladac i cos tam zawsze ci podpowiem.pozdrawiam.
 

bob

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2008
Postów
76
Buchów
2
wielkie dzieki stary mozesz jeszcze mi napisac co myslisz o tych lampach energooszczednych, bo sa takze wieksze czy lepiej jednak postawic na hps? martwie sie jednak troche o rachunek za prad :) peace
 
T

tomram74

Guest
powiem ci ze energo oszczedne to one takie nie sa,grzeja troszke tylko mniej jak hps(chociasz jak przyjzysz sie wykresowi pasma swiatla potrzebnego do przeprowadzenia prawidlowej fotosyntezy,niby bardziej efektowne sa diody i kompakty.hps ma duzo strat,ale zbiory sa o wiele lepsze zpod hps pod wsztskimi wzgledami,to pozostaje bez zmian),ale zywice lepsza uzyskasz na hps ,i naprawde na ten obszar co ty bedziesz uzywal,to powiem ci ze 400 w w cool tubie jest minimum ,a tym bardziej ze ty chcesz uzywac co2,nie wiem czy juz dowiadywales sie jak uzywac co2,tak zapytam,bo to tez jest juz niemaly bagaz,dynaika uprawy wzrasta,zarcie ,wiecej swiatla,min 600wat.
 

bob

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2008
Postów
76
Buchów
2
nie nigdy nie uzywalem co2 wiec jezeli tak to wyglada to na poczatek pozostane tylko z wiatraczkami, a orientujesz sie moze o ile wzrasta rachunek za zuzycie prady przy wykorzystaniu 400w hps. Jak pisalem wczesniej zbieram caly czas sprzet, praca tez na wiele ostatnio mi nie pozwalala ale jeszcze 2 tygodnie i juz wszystko powinno byc poskladane do kupy, i wtedy zaloze swoj log peace
 
T

tomram74

Guest
dobra
zaczniemy tak
musisz posiadac extraktor jeden(opcja bez uzycia co2)moc extraktora musi wyliczyc ,robisz wten sposb ,mierzysz box tak jakuciebie jesto 0.70x0.70x1.20(powiem ze troszke nisko ,min 180cm)i wynik to pojemnosc twojego poxu w m3 i pozniej mnozysz to przez x 60 i wynik to jest moc optymalna extraktora do twojego boxu(zalecam wieksze jak wynik o jakies 30%)filter musisz miec o 30 %wiekszej przepustowosci jak twoj extraktor,zapewni to prawidlowa prace przez jakis rok,pozniej wymiana wegla,i dalej
cool tuba (material duran ,nie jakis cynglass -szajs)i najlepiej srednica 150mm
intraktor ,musi byc slabszy od extraktora zapewni ci prawidlowy dopluw swierzego powietrza i co2.wentylatory mieszajace najlepiej takie ktore sie kreca ,dobrze likwiduja poduszki powietrzne ,i w calym boxie jest taka sama temperatura i reszta parametrow.jezeli boisz sie chalasu to kilka kartonow i wata szklana pomoga ci wytlumic wszystkie chalasy.co wiecej ,dobra woda,musisz miec wode ktora ma ec mniejsze jak 0.4.bo inaczej lipa ,kupowanie albo filter osmotic.i najwazniejsze musisz miec takie warunki zeby woda w kuble nigdy ale to prze nigdy nie moze przekroczyc 24 stopnie.powyzej 22 na flo juz ma bardzo zly wplyw na absorpcje pozywienia,i szubko sie pojawiaja grzyby.w boxie zawsze 25 stopni.w hydro i aero mozna naprawde zkosic ladne zeczy ,ale wymaga to duzo wysilku i warukow .
 
Ostatnia edycja:

bob

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2008
Postów
76
Buchów
2
no dobra rozumie ale dalej mam mase pytan. Czy w takim wypadku bez suchego lodu 400w hps z cool tubiem i wentylatorek 100mm nie bedzie za mocny? chodzi mi tez o to ze box jest dosc niski i nie chcialbym popalic roslinek? ale jezeli to daje rade to mam na oku taki zestaw

clear.gif



niestety moje warunki sa ograniczone co do wielkosci tego boxa. dlatego myslalem tez o tych "energooszczednych" zarowkach. w opisie jest napisane ze zawiesza sie je zaraz nad szczytem rosliny, nie wydziela ona za duzo niezbednego ciepla, nie spali mi roslinek no i wydaje mi sie ze latwiejsza kontrola. No ale czekam na opinie, tak jak wspominalem jest to moje pierwsza uprawa :spalony: peace
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
To weź się za coco, a nie hydro. Rezultaty podobne, a naprawdę mniej z tym roboty. Ludzie myślą że hydro to mniej zachodu, błąd. Obsługa jest jeszcze bardziej pracochłonna niż w soil czy coco.

Świetlówki nie są dobre jeśli nie chcesz mieć roślin mikrusów bo mają niższą zdolność penetracji światła. Nic po tym że z 200w, 170w (400HPS tylko 130w) jest wykorzystywane przez rośliny. Ważna jest penetracja światła, pozatym HPSy lepiej współpracują z poziomymi (standardowymi odbłyśnikami) niż świetlówki.
 
Ostatnia edycja:
T

tomram74

Guest
100mm jest nie wazne jest wazne ile metrow szescienych mieli przez godzine..ogolnie wstawiajac jedna rosline na 0.7m2 jestes zkazany na trenig srog lub cos innego.licz lampa w cool tubie jakies 80 - 60 cm na wegu ,kubel niewiem 40 cm wysoki to juz masz 120 cm.tu chdzi glownie o temperature jaka bedziesz mial w boxie tak niskim,bys musial zastosowac extraktr z 700m3/h zeby zbic temperature.bo zobacz moc extraktora wylicz sie do wymiany prawidlowej powietrza , co2 o2 itp,a u ciebie dochodzi jeszcze cieplo ktore wytwozy zarowka,pamietaj ze rosliny rosna do gory co jeszcze zmnieszy dystans miedzy zarowka,i tempo wzrostu na bubleze jest wieksze jak w ziemi,rosliny czesto koncza z(z nasiona )na wysokosci 1,2-1,1.zalezy od odmiany.proboj,zobaczymy .
 

bob

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2008
Postów
76
Buchów
2
hej witam
Zamierzalem uzyc do hodowli flora micro i flora bloom. Ktos jednak pomylil moje zamowienie i dostalem flora gro zamiast flora micro. Teraz pytanko czy taka mieszanka bedzie odpowiednia czy moze zaminic gro na micro a moze tylko dokupic micro i zastosowac 3 skladnikowy system? pomocy...peace
 

Kush

Well-known member
Rejestracja
Kwi 25, 2008
Postów
213
Buchów
4
tomram74, sluchaj powiedz mi czy wiatrak 125mm bedzie ok na boxa 120cm na 80 cm i 220 cm wys ( hps 400 z szyba ) czy nie bedzie za goraco?
 
F

fredo

Guest
Witam.

Mam mały problem z wyborem napowietrzacza, otóż nie moge trafic na cos cichego i w miare wydajnego (Bubbler zrobiony z 10 L wiadra)

Napowietrzacz który mam robi taki hałas, do tego wstrzasy, ze pietro nizej słychac :pr:

Zakupu w ślepo nie mam zamiaru, więc prosze o doradzenie mi w tej kwestii :freak2:

Pozdro ;)
 

RobRoy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2009
Postów
667
Buchów
1
fredo, zaloguj się na jakiś większy portal akwarystyczny. Tam ludzie są obeznani z tematem. Dla nich napowietrzacze to chleb powszedni i mają to przerobione w praktyce z każdej strony. Wszak każdy chce mieć wydajny i cichy. IMO najlepiej Ci doradzą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół