nasiona marihuany

Podłączenie Cool Tube, kable kabelki

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Witam, właśnie mam w ręce tubę i przyszło podłączyć kable. I tu pytanie, co to są te "czerwony i niebieski" elementy wskazywane przez czarne strzałki, nie mam pomysły po co to. I czy ktoś kto już przez to przechodził może mi podpowiedzieć jak podłaczyć kable od balastu do tej oprawki? Szukałem trochę na forum ale szybko popadałem w dygresje forumowiczów, wybitnie wciągające ale w końcu postanowiłem jednak postawić pytanie:D z góry dziękuje!



 
S

sru

Guest
kable z balastu idą bezpośrednio do ceramicznej oprawki - najpierw kabel wkładasz w otwór w cooltubie zabezpieczony czarną gumą a potem bezpośrednio do dwóch dziur na kable w oprawce - z tego co pamiętam to skręca się je od środka oprawki - ja wykręciłem oprawkę wczepiłem kable i przykręciłem z powrotem do cooltuby

a te niebieskie i czerwone to chyba służą do mocowania kabla tzn możesz je odkręcić i zamocować za ich pomocą kable do oprawki - ale nie dam sobie za to ręki uciąć - ja tam dałem bezpośrednio
 
G

Gość

Guest
ok więc w tą stronę będe próbował dziękuje. Własnie te "niebieski i czerwony" są tam jakby zupełnie po nic. A to prawda że nie ma tam (w oprawce) czegoś takiego jak "plus i minus" bo zmienia się to pięćdziesiąt razy na sekundę czy może prąd po opuszczeniu "kostki" jest już jakiś inny?
 
G

Guest

Guest
musisz odkrecis srubki a na kable od balastu zacisnąc te oprawki kolorowe a nas
tepnie przykrecic do oprawy ceramicznej . :bounce:
a tak na boku gdzie kupiłes ta tube i za ile
 
K

karmazynowy_mściciel

Guest
cooltube (hps 400) + układ zasilający

Panowie,

Jak podłączyć uziemienie do cooltube'a. Jak wyżej ktoś załączył na zdjęciu, w cooltube są 2 wejścia na kable, a nie ma nic dodatkowego na uziemienie. Uprzejmie proszę o radę.

Dziękuję
 
R

Raver

Guest
Daj fote i Ci powiem gdzie masz dać uziemienie.
Ale najprędzej będzie to pod którąś ze śrub trzymających oprawkę...
 
R

Raver

Guest
Hehe ;)

F i N na stateczniku podłączmy do Sieci 240V

F- faza
N- zero

Trzymaj podłączenie żarówki i uziemienia:
Uz.jpg
 
K

karmazynowy_mściciel

Guest
Wielkie dzięki! :) Jakiś kolo mi doradził, że ten czerwony i niebieski wypustnik jest na dwa kable a uziemienie mi polecił przymocować do tej samej śrubki, co trzyma te kolorowe wypustki... Swoją droga co za geniusz je tam zamontował?, przecież to jest błędna sugestia, że tam właśnie trzeba wpiąć F i N, tym bardziej, że kolory się zgadzają.
 
R

Raver

Guest
No w sumie powinna być tam zielona izolacja zamiast czerwonego i niebieskiego.. Nie wiem czemu tak jest...
Ten kolo co doradzał to też bystrzacha z niego... Widać zna się na robocie ;) Pewnie jakiś elektryk z powołania.

Chyba że na złość Ci tak doradził żebyś sobie z***ał statecznik...
 

ewcone

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2014
Postów
219
Buchów
0
uziemienie do odblysnika
w gniazdku bolec
te dwa cyngwajsy niebieski i czerwony
na kabel od balastu zacisnac i wsadzic pod srubki w oprawie do hps
kolega na foto dobrze przedstawil
peace
 
K

karmazynowy_mściciel

Guest
Rozumiem, że te cyngwusy ;-) zacisnąć bez kabli, bo kable, tak jak wcześniej kolega pokazał, idą bezpośrednio do hps?
 
R

Raver

Guest
Wejdzie chociaż ten konektor "cyngwus" do tej oprawki ?? Można by i zacisnąć, ale bez zaciskarki to takie "pie****enie" i się to rozłazi z czasem, już lepiej od razu przewód przykręcić. Ewentualnie można go pocynować sobie i gitara.
 

suchythc

Well-known member
Rejestracja
Sty 26, 2014
Postów
46
Buchów
0
dostałeś PM tam było wszystko opisane...

Tapatalk ,,Led dają radę."
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół