nasiona marihuany

BIMBROWNIA - Czyli tanie nawożenie uprawy CO2

Wyszukiwarka Forumowa:

Oizo

Member
Rejestracja
Cze 29, 2007
Postów
10
Buchów
0
Budowa bimbrowni

Potrzebne będzie:
- butelka plastikowa (pojemność 1,5-2l)
- butelka plastikowa (pojemność 1l)
- wężyk akwarystyczny
- sylikon, klej

Jak wykonać:
1. W zakrętce od dużej butelki wiercimy lub wypalamy np.: gorącym gwoździem 1 otwór

2. W zakrętce od małej butelki wiercimy lub wypalamy np.: gorącym gwoździem 2 otwory

3. Wkładamy koniec wężyka do zakrętki dużej butelki, a drugi koniec do zakrętki małej butelki. W dużej butelce koniec wężyka musi być przy zakrętce, natomiast w małej butelce weżyk musi być przy dnie

4. Wkładamy jeden koniec wężyka do zakrętki małej butelki. Na drugi koniec wężyka zakładamy dyfuzor. Ten wężyk powinien być dłuższy tak aby bimbrownia mogła swobodnie stać.
Wężyk musi być przy zakrętce.

5. Uszczelniamy wszystkie otwory sylikonem akwarystycznym. Można też użyć kropelki lub kleju na gorąco.

6. Czekamy 24h na zaschnięcie.

7. Małą butelkę wypełniamy do połowy wodą.

8. Do dużej butelki wlewamy zacier. Wykonanie niżej.

36.jpg


Przygotowanie zacieru

Potrzebne składniki:
- 2 szklanki cukru (400gr)
- 10gr drożdży (lub 1cm pasek jeżeli mamy w kostce)
- 1 litr letniej wody
- łyżeczka sody oczyszczonej

Jak wykonać:
1. Wszystkie składniki mieszamy razem. Trzeba pamiętać aby woda była letnia, ponieważ gorąca zabije drożdże.
2. Wszystko wlewamy do dużej butelki
Czekamy około 1h, po tym czasie produkcja CO2 powinna już się zacząć.

Tak oto wygląda zrobienie samemu, produkcji CO2, myślę, że taki opis się przyda.
 

shiz0r

Well-known member
Rejestracja
Mar 29, 2007
Postów
79
Buchów
0
omg!

ile tego co2 starczy ? na godzine ?
 
M

Mitox125

Guest
No wlasnie jak dlugo z takiej butelki bedziemy mieli CO2?
 

Oizo

Member
Rejestracja
Cze 29, 2007
Postów
10
Buchów
0
Hmm, Mi starcza na około 10dni.

Aha, koszt składników bimbrowni na 10 dni to około 4PLN, więc na zbyt dużo :tongue:
 

shiz0r

Well-known member
Rejestracja
Mar 29, 2007
Postów
79
Buchów
0
yhmmm 10 dni :> jesteś pewien :>

no to to samo idzie zrobic z 5cio litrowym baniakiem i 1.5 litrową flaszką i będzie na dłużej... a koszt może wzrośnie do 10zl max i wydłuży sie czas działania :D i chyba takie coś stworze :D
 

porto

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 14, 2006
Postów
599
Buchów
0
ja zacier mam w bańce 5 l i jest tam 1,5 kg cukru a mało grożdzy bo niemiałem jak dodać a widzę że już słabnie czy jak dożucę teraz drożdze to efekt znowu wzrośnie czy trzeba mieszać wywar na nowo
jak dobrze zrobisz to spokojnie 10 dni
mi tyle cisneło z małą iloscią drożdzy bo jakieś 20g a na taką bańkę myślę że jeszcze więcej trzeba

[ Dodano: Pon 09 Lip, 2007 23:32 ]
no może ktoś powie czy jak przestaje bimbrować to trzeba na nowo czy wystarczy dożucić drożdzy?
 

hares

Member
Rejestracja
Lis 20, 2006
Postów
16
Buchów
0
jak dasz drożdże ruszy się spowrotem. zamiast drożdży dożucałem do wina wiśniowego pomidora po uprzednim zgnieceniu.
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
Chyba jest juz zamieszczone.
Dyfuzor jest to mniejsza butelka z wodą, która ma na celu filtracje.. Przynajmniej tak mi sie wydaje.
 

KUBAwo

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2007
Postów
54
Buchów
0
Chodziło chyba o taki dyfuzor który nakłada się na wężyk wchodzący do butelki z wodą, który ma na celu rozbicie bąbelków co2 na dużo mniejsze, takie cosik kosztuje kilka złotych i czasami stosuje sie to także do bongosów... :)
 

scthruedeyt

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2008
Postów
203
Buchów
1
fajnie wszystko rusyzlo na poczatku fajnie sie wytwarzalo co 2 ale po 3,4 dniach spadlo wytwarzanie co2 juz prawie nie wytwarza , czego dolaem za duzo ? za malo ? mozliwe ze to za duzo wody dalem ?
 

Hass

Member
Rejestracja
Lut 17, 2008
Postów
9
Buchów
0
hmmm fajnie wyglada ale moim zdaniem troche przekombinowane... Ja zrobilem pododobnie ... moze napisze - uzylem butelki potora litrowej, dwoch szklanek cukru ponad pol kostki drozdzy. Na poczatku trzeba wymieszac cukier w goracej wodzie ok 0,5L(lalem na oko aby cala mikstura zajela polowe butelki) pozniej poczekalem az miksturka ochlodzila sie do temp pokojowej, jakies 15-20 min, rozpuscilem drozdze w niewielkiej ilosci wody, zmieszalem ze soba wszysko wlalem do butli. Troszke poszejkowalem ^^ no i teraz to co uwazam za przkombinowanie to druga butla i wezyk. Zamiast tego proponuje speljalna rurke szklana do fermentacji. Do niej wlewa sie wode a sama rurke wciskamy w nakretke. Do uszczelnienia uzylem wosku. proponuje na rozruch postwic butle na kaloryferze na kilkadziesiat min. Wszystko ladnie pracuje ok 1 babelek CO2 na 2-3 s. Proporcje gdzies wyczytalem i bylo napisane ze powinno starczyc na 2 tyg. Jesli chcecie fotke mojego dystrybutora piszczcie. pozdr

[ Dodano: Sro 20 Lut, 2008 21:41 ]
btw. taka rurka to koszt 3,50 pln ;)
 

Ganjalf Zielony

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2010
Postów
51
Buchów
0
siema. czytałem wasze wypowiedzi na temat montażu bimbrownicy i postanowiłem spróbować. do połowy paczki drożdży dodałem kilka łyżeczek cukru i drożdże się rozpuściły :) do ciepłej wody cukier do smaku ;) wstrząsnąć, nie mieszać ;p zmieszać obie ciecze. montaż rurki akwarystycznej okazał się a wykonalny ze względu na jej brak :freak: i tu rodzą się pomysły <wodna>
korek przedziurawiłem nożem co ułatwiło mi wsunięcie rurki z długopisu do dziury i zatkało ją. potem opaliłem zapalniczką :D plastik tak żeby się zgrzał i voila! bimbrownica prowizoryczna gotowa :bongo4:
oto foty :)







i co Wy na to?:spalony:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół