nasiona marihuany

BIMBROWNIA - Czyli tanie nawożenie uprawy CO2

Wyszukiwarka Forumowa:

Torek

Active member
Rejestracja
Gru 29, 2019
Postów
31
Buchów
0
Czyli ten sposób najlepszy , masz może jakieś swoje proporcje czy te z postu są dobre ?
 

Darik

New member
Rejestracja
Wrz 30, 2023
Postów
3
Buchów
1
Osobiście preferowałem najprostszy sposób tj butelka i na niej odkręcona nakrętka- taki prosty zawór jednokierunkowy i zdaje egzamin.
Korzystając z drożdży kuchennych 170g cukru na litr roztworu powinno zapewnić szybką fermentacje (do około 10% etanolu, można i więcej ale im dalej tym wolniej/ zbyt mocny roztwór hamuje fermentacje a drożdże wątpię by dożyły przekroczenie 15%, efektywniej wlać nowy roztwór.
Drożdże potrzebują również pożywki można kupić ale ogólnikowo szybszym i tańszym sposobem jest użycie w tym celu pomidorowego przecieru wystarczy łyżeczka-dwie na 5l .

Jak ktoś potrzebuje większej ilości co2 może pomyśleć nad drożdżami gorzelniczymi (typu turbo itp)potrafią one zrobić w 1-2dni to co kuchenne w tydzień-dwa z tym że cena odpychająca jednak jak komuś chce może pobawić się w ich rozmnożenie i robienie nastawu co 2dni tylko UWAGA DROŻDŻE GORZELNICZE PRACUJĄ TAK SZYBKO ŻE ISTNIEJE REALNE PRAWDOPODOBIEŃSTWO EKSPLOZJI CZEGOŚ TAKIEGO JAK NA 1 STRONIE ITP KONSTRUKCJI.
NIE ZATYKAĆ NICZYM OTWORU EWENTUALNIE SZMATĄ, CZYMŚ LUŹNYM (JW. ODKRĘCONA NAKRĘTKA) !!!

Wpływ na fermentacje ma jeszcze kwasowość u mnie na kranówie PH8 daje radę jednak im odpowiedniejsza tym wydajniej pracują drożdże i zmniejsza się ryzyko ich chorób. Tak samo jeśli nastaw ma być spożyty czy to bezpośrednio czy po destylacji zwrócić na to uwagę ponieważ mogą się wytwarzać nieporządane produkty uboczne co może objawić się w formie srogiego kaca XD

Wybór drożdży kuchenne ewentualnie gorzelnicze, winne zbyt wolno fermentują by miało to jakikolwiek sens one są raczej wyselekcjonowane ze względu na smak produktu a nie na tym przecież nam zależy.

Z autopsji nie widzę różnicy z czy bez bimbrownika więc i nie stosuje jednak przedewszystkim trzyma mnie światło jakby było lepsze kto wie... ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół