nasiona marihuany

Prosta skuteczna ekstrakcja olejku haszyszowego.

Wyszukiwarka Forumowa:

smoke_christ

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
356
Buchów
1
przeciez olejek sie ekstrahuje gazem butan tym z zapalniczek więc pytam czy moze być butan z kartuszy lub butli propan-butan. Co w tym dziwnego i dlaczego nie moe byc skoro on jest płynny w tych butlach!!!

wazna jest czystosc gazu - uwaza sie ze ten do zapalniczek jest najczystszy...
 

BASF

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2010
Postów
584
Buchów
6
Ty jestes uposledzony czy co?

To Ci ladnie pokoloruje, moze zrozumiesz.

przeciez i ten w kartuszach i ten w butlach jest ciekly do poki go nie wypuścisz na wolna przestrzeń

ekstrahuje sie cieklym gazem ktory potem odparowuje i zostaje olejek..

W butlach jest ciekly i gdy przelatuje przez material tez musi byc ku**a ciekly. Dotarlo?
 

volkanetta

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2012
Postów
120
Buchów
1
czyli żeby otrzymać ciało stałe w płynie używamy zawsze gazu w płynie, wtedy płynny gaz działa na ciało stałe w ten sposób że upłynnia go a sam pozbywa się płynności, ale nie zawsze jak użyje się gazu gazowego z ciała stałego zrobi się gaz, można użyć płynu płynnego żeby zrobić gaz gazowy

a tak poważnie to jak już drugi kolega napisał chodzi o czystość, te do zapalniczek są najczystsze pewnie z dostępnych na rynku za małe pieniążki sprawdza się to niby tak że na szkło "napsika" się i patrzy się co zostaje po odparowaniu czy tłuste, czy osad jakiś itp, ale tez może przecież być niejeden syf dodawany który może i odparuje ale jakoś reaguje ze związkami z rośliny łącząc się i ostatecznie trafia do płuc, nikt nie wie dokładnie co za polepszacze ulepszacze czy inne cholerstwa są dodawane do gazów, nie wiem czy dobrze pamiętam do gazu ziemnego dodają merkaptan żeby można było łatwo poczuć ulatniający się gaz a co jeszcze kto to wie,

w skrócie mówiąc nada się jeśli chodzi o techniczną stronę to znaczy że elegancko wypłuczesz thc, zrobisz olejek tak samo jak gazem do zapalniczek tylko będziesz dodatkowo miał w swoim olejku dodatki, zanieczyszczenia różnicy w smaku raczej nie poczujesz ale świadomość już będziesz miał że jarasz hgw jaką chemie.
 

BASF

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2010
Postów
584
Buchów
6
do gazu ziemnego dodają merkaptan żeby można było łatwo poczuć ulatniający się gaz a co jeszcze kto to wie

Dodaja go miedzy innymi dlatego, ze jest wyczuwalny w bardzo malych stezeniach. Ale pomijajac juz to ze sa go sladowe ilosci to wrze w jakichs 7-8*C.

zanieczyszczenia różnicy w smaku raczej nie poczujesz ale świadomość już będziesz miał że jarasz hgw jaką chemie.

Jest dokladnie odwrotnie. To olejek ma nieprzyjemny smak. Ilosc zanieczyszczej ktore palisz jest znikoma.
 
G

Gość

Guest
to mam jeszcze jedno i ostyatnie pytanie, dajmy na to ile moge użyc max wkładu/tafu używająć standardowa pojemność pojemnika z gazem do zapalniczki czyli 250 ml??? z 30g da sie upchać?
 

BASF

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2010
Postów
584
Buchów
6
to mam jeszcze jedno i ostyatnie pytanie, dajmy na to ile moge użyc max wkładu/tafu używająć standardowa pojemność pojemnika z gazem do zapalniczki czyli 250 ml??? z 30g da sie upchać?

Podejrzewam ze gora kilka gram a do ekstrakcji 30g potrzeba conajmniej kilku sztuk. Jak widzisz to sie nie kalkuluje. Za 500ml tego gazu trzeba zaplacic tyle samo co za litr rozpuszczalnika ktorego jeszcze i tak troche zostanie.
 
D

delete

Guest
Ten gaz nie będzie jakoś reagował z plastikową butelką? Bo z chemii to słabo u mnie. I czy filtr do kawy ma odpowiednią gęstość ? Tak żeby nie marnować trichomów....

Ps.
Może bezpieczniejsza byłaby szklana butelka ? Np po frugo ? Co sądzicie ?



a może odrazu granat:sunny:

 

smoke_christ

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
356
Buchów
1
z filtrem czy bez zalezy ile masz siana i ile chcesz z niego uzyskac
jesli super czysty olej to z filtrem , jezeli PO PROSTU odzysk z resztek to dziura w nakretce pasujaca do rurki od gazu , zalac , potrzepac i ostroznie wypuscic gaz do duzego naczynia z plaskim dnem (szklane sie lepiej skrobie niz metalowe)

ja polecam siano zmiksowac (nie zmielic na pyl) by gaz lepiej spenetrowal - mnie zalezalo na EFEKTYWNOSCI a nie na CZYSTOSCI i o tym trzeba pamietac
 
D

delete

Guest
tak dla upewnienia się
czy świeże czy suche to nie przeszkadza?

tylko suche
 
Ostatnia edycja:

rebeliant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2011
Postów
836
Buchów
0
W jaki sposób mam się tym raczyć w razie czego ? Bo chcę zrobić ale nie wiem jak się obsłużyć już gotowym produktem bo nie miałem nigdy z nim do czynienia
 

Raf_rk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2010
Postów
2,888
Buchów
1
W jaki sposób mam się tym raczyć w razie czego ? Bo chcę zrobić ale nie wiem jak się obsłużyć już gotowym produktem bo nie miałem nigdy z nim do czynienia
Ja wziąłem 2-3 krople i jakieś 0,3 grama suszu. Łapami ugniotłem to na taką plastelinową masę i do mini-bonga. Podzieliliśmy się tym z kumplem po pół. Jak na razie to był trip roku, dla niego również, hyhyhy ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół