nasiona marihuany

Prosta skuteczna ekstrakcja olejku haszyszowego.

Wyszukiwarka Forumowa:

ledgroover

Active member
Rejestracja
Sty 2, 2011
Postów
29
Buchów
5
Zostało mi sporo siuwaksu z zeszłorocznego outdoora, postanowiłem zrobić olejek.

Użyłem:

-0,5l butelka po cocacoli

-dwie nakrętki do butelki

-filtr do kawy

-30 gram topów

-300ml gaz do zapalniczek

oil1.jpg


A więc do dzieła
Do butli po coli wpakowałem około 30 gram suszu z zeszłorocznego szamana. Butelkę i gaz do zapalniczek wrzuciłem do zamrażalnika na noc. W jednej nakrętce nawierciłem duży otwór. Po wyjęciu z zamrażarki spokojnie przelałem gaz przez otwór w zakrętce do butelki, wykręciłem nawiercona nakrętkę i zakręciłem butelkę drugą świeżą nakrętką. Butan wrze przy ciśnieniu atmosferycznym w temperaturze około 0 stopni, wyjęty z zamrażarki ma -15C, więc leniwie się wlewa do butli, straty gazu są niewielkie. Zakręconą butelką potrząsałem, żeby wypłukać jak najwięcej żywicy z suszu. Zakręcona butelka po coli spokojnie wytrzyma ciśnienie, w temperaturze pokojowej ciśnienie nie będzie większe niż gazowanej coli.

oil2.jpg


Wrzuciłem później butelkę do zamrażarki na kolejną noc, żeby schłodzić gaz. Do nawierconej nakrętki przykleiłem klejem na gorąco (taki z pistoletu) filtr wycięty z filtra do kawy.

oil3.jpg


Po wyjęciu butelki z zamrażarki zamieniłem nakrętki - bez strachu można odkręcać oziębiony gaz :). Odwracamy butle i przelewamy zawartość do naczynia. Wypływa czysta żółta ciecz.

oil4.jpg


Pozwoliłem spokojnie butanowi odparować na świeżym powietrzu - parowało kilka godzin. Później jeszcze naczynie z olejkiem wstawiłem do miski z gorącą wodą żeby pozbyć się reszty gazu. Gaz chyba oprócz butanu zawiera cięższe węglowodory, albo w żywicy są jakieś składniki wrzące w temperaturze poniżej 100 stopni, gdyż po ogrzaniu w gorącej wodzie olejek traci jeszcze sporo na masie.
Wyszło niecałe 3 gramy czystego miodowego olejku.
 
D

delete

Guest
Odznakę mu! Nie miałem pojęcia, jak to zrobić w domowych warunkach, a tu o! Chłopie, buchy mi się znów skończyły ;) Piękne zdjęcia..
 

Raf_rk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2010
Postów
2,888
Buchów
1
Teorię wszyscy znają - a wreszcie ktoś pokazał, jak w banalnie prosty sposób w warunkach domowych to zrobić (bo wcześniej to ludki pokazywali jakieś wielkie szklane strzykawy, metalowe cylindry ze specjalnie dopasowanymi końcówkami, itd.).
buch
 

volkanetta

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2012
Postów
120
Buchów
1
Jakość olejku otrzymanego taka metoda zależy od tego z czego robimy ten olejek, czy z liści czy z samych topów, dawkowanie powinno być podobne wszystko zależy od tego jaki skład ma materiał który poddajemy obróbce.

bezpieczne jest w sensie jeśli się pali nie wdychamy balastu niepotrzebnego a jeśli chodzi o dawkowanie to wszystko zależy od jakości olejku jaką się uzyska i jedyne niebezpieczeństwo jest takie że można stracić kontakt z tak zwaną bazą.

największe niebezpieczeństwo jest tu oczywiście takie że bawimy się z wybuchową i łatwopalną substancją !!!
 

smoke_christ

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
356
Buchów
1
podepne sie pod ten watek - czy butan dziala tylko jako chlodziwo czy rowniez jako rozpuszczalnik? bo zastanawialem sie czy nie lepiej ekstrahowac czystym tlenem?
 

volkanetta

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2012
Postów
120
Buchów
1
propan / butan to nic innego jak po prostu rozpuszczalnik dla naszego thc, a to że akurat w temperaturze pokojowej są gazami a w zbiorniku jest stanie skroplonym pod ciśnieniem i oziębiają się podczas wypuszczania z butli (rozprężania) to inna para kaloszy; ma to swoje zalety i wady, zaleta jest to że szybko można się pozbyć rozpuszczalnika wada jest choćby to że trudno jest kontrolować sam proces ekstrakcji ze względu na szybkość odparowywania rozpuszczalnika i to ze nie do końca wiadomo jak temperatura wpływa na zależność miedzy rozpuszczalnością thc/ innych substancji tez rozpuszczalnych

Krótko mówiąc nie chodzi o to że im mniejsza temp tym lepiej tylko o rodzaj rozpuszczalnika

tlen się nie nadaje
 

smoke_christ

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
356
Buchów
1
propan / butan to nic innego jak po prostu rozpuszczalnik dla naszego thc, a to że akurat w temperaturze pokojowej są gazami a w zbiorniku jest stanie skroplonym pod ciśnieniem i oziębiają się podczas wypuszczania z butli (rozprężania) to inna para kaloszy; ma to swoje zalety i wady, zaleta jest to że szybko można się pozbyć rozpuszczalnika wada jest choćby to że trudno jest kontrolować sam proces ekstrakcji ze względu na szybkość odparowywania rozpuszczalnika i to ze nie do końca wiadomo jak temperatura wpływa na zależność miedzy rozpuszczalnością thc/ innych substancji tez rozpuszczalnych

Krótko mówiąc nie chodzi o to że im mniejsza temp tym lepiej tylko o rodzaj rozpuszczalnika

tlen się nie nadaje
ok
myslalem ze skoro robi sie tez ekstrakcje woda z lodem - czyli de facto jedynie schladza sie trichomy/zywice - i w taki sposob odfiltrowuje sie zywice to przy ekstrakcji butanowej tez waznym czynnikiem jest temperatura
 
G

Gość

Guest
Ten gaz nie będzie jakoś reagował z plastikową butelką? Bo z chemii to słabo u mnie. I czy filtr do kawy ma odpowiednią gęstość ? Tak żeby nie marnować trichomów....

Ps.
Może bezpieczniejsza byłaby szklana butelka ? Np po frugo ? Co sądzicie ?
 

Eduardo Noriega

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2012
Postów
316
Buchów
0
Najlepsze w tej metodzie jest to że butan jest w stanie płynnym długo i ma szansę rozpuścić dokładnie materiał zielony. Sam bym na to nie wpadł żeby włożyć gaz do zamrażarki a potem całą zawiesinę. Buch dla ciebie!

Ps. Butan nie wrze w temp. 0st.C tylko trochę wyższej.
Ps. 2: Filtr do kawy wystarczy, ja do ekstrakcji używam zwykłego sitka kuchennego. Tak naprawdę to wystarczy kilka dziurek zrobionych gwoździem a materiał zielony i tak się raczej nie przedostanie:)

E: Na pewno wypróbuję.
 

wjesław

Member
Rejestracja
Cze 1, 2012
Postów
19
Buchów
1
Próbował ktoś może użycie takiego olejku w e-papierosie ??? ;)) Jak jest z zapachem w czasie palenia??? I czy autor mógłby się wypowiedzieć na temat jakości i mocy(tak mniejwięcej, wiadomo zależy od suszu)
 

volkanetta

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2012
Postów
120
Buchów
1
..[ciach]
Ps. Butan nie wrze w temp. 0st.C tylko trochę wyższej.
Ps. 2: Filtr do kawy wystarczy, ja do ekstrakcji używam zwykłego sitka kuchennego. Tak naprawdę to wystarczy kilka dziurek zrobionych gwoździem a materiał zielony i tak się raczej nie przedostanie:)...[ciach]

1. Butan wrze w temp mniejszej niż 0*C, około minus-12 stopni Celsjusza

2. ja daje kawałeczek srajtaśmy :) i tez działa


co do e-fajek to zdaje się było coś o tym chyba na forum .. albo gdzieś indziej czytałem ze nie za bardzo się sprawdza, za niedługo będą zbiory to będę miał w końcu olejku a i z zakupem takiego papieroska się nosze już od dłuższego czasu to pewnie sam sprawdzę, tez ciekawy jestem czy ktoś próbował już bo temp mniej więcej by się zgadzała 150-180 troszkę za mało co prawda ale jakby się udało namierzyć sztukę z najwyższą temp to byłby sens pobawić się z tym.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół