nasiona marihuany

Pierwszy indoor , [CFL] 150+100W fotorelacja.

Wyszukiwarka Forumowa:

Demenenek

Active member
Rejestracja
Paź 5, 2011
Postów
38
Buchów
0
Witam wszystkich rolników ! :D
Jest to moja pierwsza uprawa indoor więc prosze o wyrozumiałość ale i o trochu z***ki :D Ogólnie są 2 roślinki , ziarenka mam od kolegi , znalazł w bace , moja pierwsza hodowla także jesli cos nie wyjdzie to bedzie drugie podejście.
tak więc...zaczynamy:
Box wymiary: 33x42x60
Oświetlenie: CFL świetlówki energooszczedne , jedna...PHILIPS 23w(108W) 1550lm , druga...PHILIPS 32w(150W) 2255lm.
Ziemia: MAXIPLON podłoże do Pelargonii. Ph 5.5 - 6.5.
Doniczka: Jedna 5l , druga 7l.
Wentylatorki: 2x wciągające , jeden od obudowy od kompa , drugi od karty graficznej ,wyciągający od zasilacza od kompa .
Temperatura: W dzien w granicach 28 - 31 , w nocy 25 - 28.

Zaznacze że światło jest u mnie włączone 24/7 , przez 3 dni robilem im 4h ciemni i potem znów caly czas swiatlo , nie wiem czy tak powinno byc czy nie , proszę o jakieś wypowiedzi :D


Zdjęcie z 9 dnia:



Zdjęcie jakoś z 11 dnia:




A tutaj druga roślinka 11 dnia , troche słabiej rośnie...





Nie wiem czy to zbyt słaba ilość światła czy coś , prosze o jakieś opinie i rady co mam dalej zroić , bo troche szkoda by mi było tych pomidorków , bo takie zieloniutkie są :D
Czekam z niecierpliwościa na komentarze.
 
Ostatnia edycja:

malyspliff

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2011
Postów
194
Buchów
1
Dołożyłbyś z jedną lub dwie żarówki. Powodzenia.
 

WykopHejter

Well-known member
Rejestracja
Lut 17, 2011
Postów
216
Buchów
0
Ja pie***le, jak zobaczyłem te zakretki od słoików to pomyslałem:
"Co on ku**a grzyby i gande w jednym wiadrze trzyma?) centralnie, jak kapelusz ta zakretka:)
 

kostello

Well-known member
Rejestracja
Paź 6, 2008
Postów
79
Buchów
0
Dorzuc napewno ze 2swietlowki bo napewno im nie zaszkodza a tobie pozniej wyjdzie to na dobre;)przewidujesz jakies nawozy na weg i na flo? ustaw sobie fotorepid albo 20/4czyli 20hdzien 4h noc tak bylo by najlepiej moim zdaniem. zaopatrz sie w wilgotnosciomierz przydatna sprawa;) pozdro:yeahh:
 
G

Gość

Guest
ja mam 6 tych philipsow po 30W a i tak mysle ze malo :p Ja na twoim miejscu bym dal dwie po 30w a tamta wkrecil do pokoju
 

Demenenek

Active member
Rejestracja
Paź 5, 2011
Postów
38
Buchów
0
Mały update :D

Roślinka ma 15 dni , troche mało , kupiłem dziś 3 lampe 40w (2400lm) , i nawóz biohumus .
Kiedy dodawać i kiedy robić trening ?














Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi . pozdrawiam :spalony:

---------- Aktualizacja posta 28-01-2012 14:09 ---------- Czas poprzedniego posta 27-01-2012 15:14 ----------

Jest tutaj ktoś kto może ocenić moją uprawkę ?:D
 

MJ Super BoB

Well-known member
Rejestracja
Sie 23, 2011
Postów
250
Buchów
0
Yo!

Z biohumusa już bym zaczął podlewać - dawkowanie jak na opakowaniu.
Rośliny robią się żółte z tego co widać więc pewnie mają jakieś braki w odżywianiu.

Zanim zaczniesz fotorelację poczytaj przez chwilę FAQ.
Jak zawita tu jakiś kolorowy to dostanie ostrzeżenie, kartkę czy co tam rozdają
https://www.forum.haszysz.com/upload-zdj-na-forum-czytaj-koniecznie-t6468.html

"
użytkownicy korzystający z imageshack bedą upominani a jak to nie pomoże bedą wlepiane warny!! za fotki z icmaga tez beda upomnienia i warny..."

Pozdro!

edit: dobrze jest też sypnąć trochę dolomitu do ziemi aby stabilizowało ph przy podawaniu różnych nawozów, itd, itp.
 

Demenenek

Active member
Rejestracja
Paź 5, 2011
Postów
38
Buchów
0
A teraz szybki Upload :D
Roślinka ma 20 dni , co 3-4 dni podlewam ją biohumusem...
Dorzuciłem jeszcze jedną lampę 40w (2500lm) razem teraz jest 92W (6500lm).
A o to zdjęcia po LST.

Zdjecie0209%7E1.jpg




Zdjecie0211.jpg
Zdjecie0210%7E1.jpg




Zdjecie0212%7E0.jpg



Jak myślicie , czy dobrze że zrobiłem LST ? Bo z czubka jeszcze wychodzą listki to nie wiem czy zostawić ją żeby jeszcze rosła i poczekać z LST ?
displayimage.php
displayimage.php


---------- Aktualizacja posta 17:20 ---------- Czas poprzedniego posta 14:34 ----------

Ktoś doświadczony się wypowie ?:D

---------- Aktualizacja posta 05-02-2012 22:49 ---------- Czas poprzedniego posta 02-02-2012 17:20 ----------

Jest tutaj wgl. ktoś kto może coś doradzic ???
 

sensigrower

Well-known member
Rejestracja
Lut 5, 2012
Postów
56
Buchów
0
mysle ze dobrze . ostroznie z tym biohumusem bo na ostatnim zdjeciu wychodza ci plamy na lisciach ... moze to przelanie ? ktos z wiekszym doswiadczeniem sie wypowie ..
 

eliaz

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2011
Postów
583
Buchów
0
to normalne, że roślinka dalej rośnie, z czasem pojawiania się nowych odrostów naginaj ją dalej.
Cos mizernie wygląda, nie przelewasz jej?
 

Demenenek

Active member
Rejestracja
Paź 5, 2011
Postów
38
Buchów
0
Aktualizacja

Roślinka ma już 24 dni , zaczęły pojawiać jej się kwiaty po ostrym treningu lst.

I nie wiem czy teraz już przełączać ją na 12/12 , bo jak na razie cały czas mam włączone 24/0 . Czuje teraz że roślinka przestała rosnąc , liście ma jak by takie oklapłe , ale jest dalej zieloniutka a zapaszek piękny:D

Dosypałem jej wczoraj troszkę dolomitu do ziemi i od 2 dni nie podlewam jej , może to przez to że za bardzo ją przelałem ? Pomóżcie bo coś czuje że nie dobrze jest .
O to zdjęcia.

Sorki za słabą jakość zdjęcia.
nowy.jpg


normal_Zdjecie0223.jpg


A tu roślinka w boxie , troche mizernie to wyszło ale jest.

normal_Zdjecie0228.jpg



---------- Aktualizacja posta 12:56 ---------- Czas poprzedniego posta 10:01 ----------

Pomóżcie dlaczego mam takie oklapłe liście /?????? Nie wiem co jest ale wydaje mi się że przestało rosnąć , jaka może być tego wina : / czekam na wypowiedzi doświadczonych ...:pl:
 

hypochodriac

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2011
Postów
74
Buchów
0
Yo. Nie chce Cie smucic, ale i przelales woda i nawozem. Zostaje Tobie jeszcze flesh czyli musisz roslinke przemyc. Chodzi tu o ziemie moze to cos pomoze, z fartem.

Ps. Dodam ze jesli uzywasz biohomusa to musisz dawac polowe zalecanej dawki producenta.
 

Demenenek

Active member
Rejestracja
Paź 5, 2011
Postów
38
Buchów
0
hypochodriac a ja właśnie dolałem 2 zakrętki na litr wody i dlatego być może liście oklaply , dodam jeszcze ze jeden kwiatek w domu to całkowicie wykitował , starsza mnie zabije :D

A jest jakaś inna metoda żeby jakoś wysuszyć tę ziemi albo cuś ? Na razie jej nie będe może podlewał a o nawozach to na razie zapominam , kurcze doradź coś ziomek bo kończą mi się pomysły : /


---------- Aktualizacja posta 21:57 ---------- Czas poprzedniego posta 13:37 ----------

Pomoże ktoś doświadczony ???
 

sensigrower

Well-known member
Rejestracja
Lut 5, 2012
Postów
56
Buchów
0
ja bym ja przelaczyl bo u mnie po prostu swiatlo meczy rosliny .
liscie sie robia oklaple po jakis 16 godzinach swiatla.
twoja dostaje caly czas 24 . roslina wedlug mnie potrzebuje chociaz 4 h ciemni. nie podlewaj niczym daj jej pare dni .
moje zdanie ale niech wypowiedza sie bardziej doswiadczeni <wodna>
 

MJ Super BoB

Well-known member
Rejestracja
Sie 23, 2011
Postów
250
Buchów
0
Yo!

Dosypałem jej wczoraj troszkę dolomitu do ziemi i od 2 dni nie podlewam jej

tzn co dokładnie zrobiłeś? Wymieszałeś ziemię z dolomitem czy po prostu podsypałeś pod roślinę? Ph ziemi w całej doniczce musi się zmienić. Więc albo mieszasz dolomit z ziemią albo np mieszasz ostro dolomit z wodą i podlewasz. Reakcja chemiczna ma się odbyć w całej doniczce.

Następna sprawa:
Roślinka ma już 24 dni , zaczęły pojawiać jej się kwiaty po ostrym treningu lst. I nie wiem czy teraz już przełączać ją na 12/12 , bo jak na razie cały czas mam włączone 24/0 .

Skoro masz włączone cały czas 24/0 to raczej masz kolego jakiegoś automata skoro roślinka zakwitła po 3,5 tygodniach. Przynajmniej ja tak to widzę...
Producenci większości automatów zalecają oświetlenie 20/4.
Ja bym światło przełączył. Czy na 12/12? Nie wiem poczytaj i zdecyduj sam. Spotkałem się z opiniami, że automaty świecono 12/12 i dawały praktycznie ten sam plon co 20/4.

Yo. Nie chce Cie smucic, ale i przelales woda i nawozem. Zostaje Tobie jeszcze flesh czyli musisz roslinke przemyc. Chodzi tu o ziemie moze to cos pomoze, z fartem. Ps. Dodam ze jesli uzywasz biohomusa to musisz dawac polowe zalecanej dawki producenta.

Pozwolę sobie nie zgodzić się w kilku miejscach.
1. Oczywiście nie robiłbym flusha gdyż nie ma takiej potrzeby - roślinka nie jest popalona i nie ma sensu niepotrzebnie ją stresować.
2.Biohumusa możesz lać ostro! Upewnij się jakiego masz dokładnie Biohumusa. Jest np taka firma EkoDarkPol - produkują oni Biohumusa extra. Jest to tak naprawdę gnojówka w czystej postaci. Ph z tego co pamiętam to 6 do 6,5. Tego konkretnego biohumusa prosto z butelki lejesz pod planta na ratowanie roślin.
Biohumusa forte podaję w minimalnej dawce podanej na opakowaniu do pierwszego podlania w 7-10 dniu życia planta. Później leje ostro max dawkę albo i więcej.

ja bym ja przelaczyl bo u mnie po prostu swiatlo meczy rosliny

Dobrze kolega prawi

Czas pomyśleć o jakimś nawozie na kwitnienie np: PlantonK dawkowanie oczywiście jak na opakowaniu.

Pozdro i z fartem
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół