nasiona marihuany

Zmieniamy Mężczyzne w Kobiete.

Wyszukiwarka Forumowa:

barbiegirl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2010
Postów
66
Buchów
0
orientuje się ktoś może jakie w takim razie geny będzie miał klon??? czy każdy klon będzie odmianą jaką "doczepisz"? będzie to 100% gen klona, przejmie część genów ojca czy też może zostanie w 100% zmieniony na roślinę "ojcowską", czy sativa przeszczepiona na indyjkę będzie wyższa? Skoro mańka na chmielu zamula to widocznie klon przejmuje geny matki.. itd.. bo temat zaczął się ciekawie, a dalej kilka stron to tylko śmieci nic nie wnoszące do tematu. pzdr
 

barbiegirl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2010
Postów
66
Buchów
0
Pewnie masz rację, w przeciwnym razie klony odziedziczyłyby również jajca... szkoda :/ dzieki za info. pzdr
 
S

sub

Guest
tego typu przejęcie genów chyba nie jest możliwe..
moim zdaniem w przypadku szczepienia konopii na konopie podkładka wywiera minimalny albo zerowy wpływ na zraz - chyba, że ktoś odkryje jakąś niezgodność miedzy odmianami - to by było coś

http://luskiewnik.strefa.pl/filozofia/dzieje.htm

Nie mogę sie powstrzymać: tym bardziej, że to jak by nie patrzeć: już było na forum: i to w pierwszym występie.

ps: szczepienie to do uprawy :)

jaka szkoda napisał:
138.jpg


Całokształt teorii i praw – miczurinizm (michurinism).

  • 1.Przy pomocy warunków środowiska zewnętrznego można pokierować ontogenetyczną i dziedziczną zmiennością.
  • 2.Cechy nabyte wywołane czynnikami środowiska i ukształtowane selekcją naturalną oraz sztuczną są dziedziczone i trwałe.
  • 3.Możliwe jest nadawanie kierunku ewolucji każdego gatunku.
  • 4.Najsilniej podlegają wpływom młode osobniki.
  • 5.Stworzył teorię mentora, czyli „wychowawcy”.
  • 6.Jeżeli w mieszańcu wegetatywnym jeden z jego składników (podkładka lub zraz) ma przewagę na innym, wówczas pełni funkcję mentora. Mentorem może być wyłącznie składnik stabilny pod względem dziedziczności, starszy wiekowo.
  • 7.Funkcję mentorów pełnią więc nie tylko podkładki (jak się niekiedy sądzi), lecz także zrazy pobrane od drzew starszych, owocujących, stabilnych genetycznie.
  • 8.Wówczas takie zrazy-mentory zaszczepione na młodych sadzonkach przekazują im wartościowe cechy, kształtują je w odpowiednim kierunku.
  • 9.Zdaniem Miczurina, mentor przekształca mieszańca, nadając mu właściwości i cechy, które sam posiada.
  • 10.Miczurinizm w wielu kwestiach pokrywał się z założeniami lamarckizmu.

Ba kiedyś ktoś miał te fotkę w avatarku.

Ba i łysenko...

139.jpg


el_Kapelusznik napisał:
ktos napisał wcześniej o szczepieniu cannabisu na innej roslinie, jedyna jaka przychodzi mi do głowy to pokrzywa, o ile sie nie mylę to cannabis należy do rodziny pokrzywowatych, więc można by spróbować... pozdrawiam!!

https://www.forum.haszysz.com/search.php

https://www.forum.haszysz.com/szczepienie-chmielu-na-konopi-t5326p3.html

108.jpg


109.jpg


i nawet chimera jest.. dwu gatunków... na focie..
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Chimera

110.jpg
 
G

Gość

Guest
w opisie nie jest napisane czy cały proces jest robiony podczas kwitnienia... czy rośliny są revegowane i dopiero szczepione
 

bigosszejker

Active member
Rejestracja
Wrz 14, 2011
Postów
36
Buchów
0
na biotechnologii szczepiono chmiel na czarny bez i znacznie szybciej rósł i zawierał więcej substancji odżywczych i witamin
jakby na necie poszukać to gdzieś może by to znalazł

a czarny bez to sk***iel żywotny można go rąbać co jesień do pnia a w marcu cały zielony , w maju kwitnie :spalony:
czarny bez wywala z siebie bardzo dużo substancji odżywczych i tak kiedyś myślałem żeby jedno odgałęzienie zaszczepić tak na próbę samosiejką

a tak pozatym krzewy kokainy sadzono na innych roślinach które odstraszały pewne motyle które miały zniszczyć plantację kokainy
okazało się że jadły wszystko oprócz niej :D
 

szuwar80

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2008
Postów
332
Buchów
0
Jedno pytanie.Czy zaszczepione rośliny zostawić,pod hps czy lepiej pod świetlówkami(ewentualnie metalohalogen) i czy zmienić im fotoperiod na weg,czy wystarczy pozostawić na flo?
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Proszę o pomoc

Bardzo zaciekawił mnie ten artykuł i mam parę pytań czy dobrze go zrozumiałem.
najważniejsze pytanie nr1 czy taka operacja ma szanse powodzenia na out?
jeżeli ma szanse to po kolei robię tak :
- ucinam menowi wszystko zostawiam tylko parę liści wiatrakowych
- robię kolny z damki
(i tu mam pytanie nr2 czy dobrze rozumiem że muszę klonowi oberwać wszystkie liście zostawiając tylko parę na szycie ?
i pytanie nr3 czy muszę wkładać klony do wody z miodem ? na ile czasu ?)
- wciskam klony w nacięcia w łodydze mena i zaklejam miejsca styku taśmą i folią alu
- pryskam całą roślinę wodą (nr4 czy mogę opryskać wodą z asahi sl i co jaki czas muszę pryskać roślinę ? (to jest out i nie mogę być codziennie na spocie)
nr5 czy muszę nakrywać torepką foliową roślinę ?(boje sie że sie ona "ugotuje" w słoneczne dni a raczej nie bede mógł przyjechać następnego dnia aby zdjąć tą torepkę ))

Bardzo będę wdzięczny za odpowiedzi na moje pytania, i zdaje sobie sprawię że napisałem je trochę chaotycznie i że niektóre z nich mogą się niektórym wydawać banalne.:bounce:

---------- Aktualizacja posta 12-07-2012 15:56 ---------- Czas poprzedniego posta 09-07-2012 01:27 ----------

Pomoże ktoś ??
 

WujekFranek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 11, 2012
Postów
141
Buchów
0
Też chętnie bym usłyszał odpowiedź do powyższych pytań co do outdoora.
Czy jak zasieję na początku sezonu kilka automatów i sezonówek, automaty dojdą i je zetnę to mogę zaszczepić w te łodygi sezonówki?
Oraz jak będę miał regi sezonówek, męskie pokażą jajca i przeszczepie je na damki to zdążą dojść?
 

weed_shaman

Well-known member
Rejestracja
Maj 1, 2011
Postów
251
Buchów
0
a ja mam jeszcze jeden pomysl :D jesli ktos sadzi regulary to wystarczy pobrac klon od kazdej rosliny(i oznaczyc go) wszczepic na podkladke w boxie i przejsc w faze FLO :D i w ten sposob wczesniej sie dowiemy czy mamy kobiete czy mezczyzne na spocie i odrazu facetow wyciac i wstawic w te miejsca klony pobrane od kobiet. takie moje rozkminy mysle, ze sie komus przyda.

---------- Aktualizacja posta 19:32 ---------- Czas poprzedniego posta 19:24 ----------

oraz mozna tez tak jak w lesnictwie szczepi sie sosny i inne drzewka. czyli wziac nasiona regular podchodowac je do pewnego momentu( no nie wiem np. 7-10 pieter) usunac tak do drugiego pietra i w te miejsce wszczepic klona od matki fem. w taki sposob mamy juz gotowy system korzeniowy dla klona(maly ale zawsze jest). w lesnictwie robi sie to po to by takie szczepy wczesniej owocowaly u sosny miedzy wychodowana z nasiona a taka ze szczepu roznica w owocowaniu jest chyba ze 20 lat nie pamietam dokladnie.

---------- Aktualizacja posta 20:26 ---------- Czas poprzedniego posta 19:32 ----------

tu macie sposoby szczepien w szkolkarstwie :p http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=307 mysle ze dla naszych pociech to sie nada :D na przystwke boczna bylby najlepszy sposob wedlug mnie. BLESS
 
D

delete

Guest
to teraz nie muszę się zbytnio martwić o hermy ale zastanawiam się czy na out wiatr miałby wpływ na szczepki.?
 

weed_shaman

Well-known member
Rejestracja
Maj 1, 2011
Postów
251
Buchów
0
z wiatrem to nie wiem, ale wiem ze szczepienia nalezy robic w dni pochmurne i gdy wilgotnosc powietrza jest duza. wtedy szczepy sie bardziej przjmuja :D
 

Shen Long

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2014
Postów
1,087
Buchów
0
Siemanko, poszukuje osoby doświadczonej w tej technice, a więc :D

Jeden z moich AF zapowiada się na faceta, mam feminizowane sezonowki, których odrosty są grubosci łodygi AF i własnie pomyślałem, ze czas spróbować tej metody, lecz jeśli miałaby nie przynieśc efektu to wolałbym niepotrzebnie nie "skubac" krzaka :D


Co się stanie jeśli zaszczepie sezonówke na pniu automata który własnie zaczynał Flo??
Sezonówka zakwitnie po swojemu, czy tak jak automat?

Pytam, bo z tego co mi wiadomo kwitnący krzak nie pobiera z ziemi tyle azotu, co krzak na wegu, jak to wszystko działa?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół