nasiona marihuany

Obsadzenie spota dookoła - rośliny maskujące

Wyszukiwarka Forumowa:

Siv

Member
Rejestracja
Lut 14, 2011
Postów
9
Buchów
0
Mam do was pytanie. Mam zamiar posadzić dookoła spota jakieś roślinki aby zmniejszyć jego widoczność. Co powinienem tam posadzić żeby jak najlepiej zasłonić roślinki? Zależy mi na tym żeby było to coś ponad 1m. I żeby ten 1m osiągneło w ciągu jednego sezonu
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
rącznik to spoko sprawa, ale do AF ewentualnie - u nas to może będzie miał pół metra i nie więcej raczej.

ja planuję rozkminić taki busz mały - pokrzywa, oset, barszcz sosnowskiego i może coś jeszcze nieprzyjemnego. taki zestaw powinien dosyć odstraszyć nieproszonych gości. wszystko to chwasty, które plenią się jak szalone i powinienem po jednym zasiewie mieć spokój na następne sezony.
 
G

Gość

Guest
spokojnie wiecej wyrośnie 150 cm to minimum !

ewentualnie na allegro mozna by poszukać jakiś zywopłootowych gatunków o duzym przyroście ;]
 
G

GanjaFriend

Guest
powiedzcie mi jak wysiać pokrzywy. Chodzi o strzepywanie tego 'pyłku', który znajduje się na nich?

<peace>
 

biedroneczka

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2011
Postów
743
Buchów
2
@Maryfan: właśnie nad pokrzywami się zastanawiałem...
Zasiejcie barszcz sosnowskiego to się nikt nie zbliży :)
za wikipedią: Barszcz Sosnowskiego objęty jest prawnym zakazem hodowli, rozmnażania i sprzedaży na terenie Polski.

no i pójdziemy siedzieć za obydwa krzaki ^^
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Dobre jednoroczne rośliny maskujące to miedzy innymi:

- pokrzywa (Urtica dioica)
- Nawłoć późna (Solidago gigantea)
- Wierzbówka kiprzyca (Chamerion angustifolium)
- Naparstnica purpurowa (Digitalis purpurea L.)
- Rącznik pospolity (Ricinus communis L.)

Rosną wysokie (nawet do 2,5 metra) i nie powodują szkód w środowisku. Jeśli chcemy bardziej trwalej osłony to dobrze jest posadzić wierzbowe zarośla. Ucinamy proste gałęzie wierzby, tniemy na sztaple czyli kołki dlugości około 70 centymetrów i te kołki wczesną wiosną wsadzamy w ziemię tak żeby tkwiło w niej 90% kija a tylko 10% wystawało na powierzchnię. W ten sposób pobudza się produkcje korzeni. Wierzba bardzo szybko rośnie i w dobrych warunkach w ciągu roku powinna miec mnóstwo dwumetrowych odgałęzień.

Dobre sa też młode brzózki. Brzoza rownież rośnie bardzo szybko. Odwadnia też glebę przez intensywne pobieranie wody z podloża i transpirację. Jesienia zbieramy oskrzydlone nasiona i obsiewamy nimi interesujący nas obszar. Jeżeli jest lekko podmokły to nikt nie będzie się tam kręcić a krąg z brzózek osuszy teren pośrodku.
 
Ostatnia edycja:

babum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 1, 2010
Postów
839
Buchów
4
Dobre sa tez mlode brzozki. Brzoza bardzo szybko rosnie. Odwadnia tez glebe przez intensywne pobieranie wody z podloza i transpiracje. Jesienia zbieramy oskrzydlone nasiona i obsiewamy nimi interesujacy nas obszar. Jezeli jest lekko podmokly to nikt nie bedzie sie tam krecic a krag z brzozek osuszy teren posrodku.
tylko znowu z tymi grzybiarzami, ci tylko patrza gdzie takie brzozki rosna zeby tam wpasc i kozaczkow nazbierac, wiem bo sam wchodze w takie jak widze;)
 

zielonyrolnik

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2010
Postów
180
Buchów
0
Ja na maskowanie polecam zasiać trzcine albo wierzbę energetyczną ale ten drugi wariant zajmuje więcej czasu lecz daje dobre warunki .A poza tym maliny ,róże <joint>
 
D

delete

Guest
@Lee

Taka lista to bardzo przydatna rzecz, z tym, że...

Jabłoń? ku**a morela?

Zasadzenie w okół spota jabłoni NAPEWNO nie zniechęci ludzi.
Inna rzecz, że wyhodowanie drzewa to zajęcie zbyt długotrwałe, poza tym kiedy drzewo urośnie wyższe, traci walory maskujące, gdyż korona przesuwa się w górę i na wysokości plantów zostaje tylko pień.

Proponuję odfiltrować listę z pozycji zwyczajnie bezsensownych. Wypadałoby też ułożyć ją według polskich nazw. Chętnie pomogę.
Można ułożyć tu mały poradnik zawierający nie tylko informacje o toksyczności, ale wzroście, ekspansywności, pozyskiwaniu, sadzeniu roślin.
Wybrać kilkanaście roślin, łączących najlepsze interesujące nas cechy.
Może artykuł nada się do wiki :)
 

Marihuanator

Banned
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
873
Buchów
0
Ja polecam nawłoć. U mnie na miejscówce ma gdzieś od 2 do 2,5m, jest to roślina wielosezonowa. Zimą są to takie suche nagie badyle z "cićkami" na szczytach, latem po prostu ściana zieleni.
 

combatowiec

Well-known member
Rejestracja
Paź 26, 2011
Postów
314
Buchów
0
Ej a co myślicie o "Herbacie Chińskiej"? Znalazłem na pewnym popularnym serwisie aukcyjnym, nikt (raczej) herbaty nie rozpozna a wygląda obiecująco :D
 

Zajepasztet

Well-known member
Rejestracja
Lip 13, 2011
Postów
123
Buchów
0
tak przeglądam ten temat i przypomniałem sobie o innej ciekawej roślinie

Karagana syberyjska

Pokrój
Krzew lub małe drzewo wysokości do 6 m. Ma sztywne i wyprostowane gałęzie i szarozielonkawą korę.
Liście
Parzysto-pierzaście złożone, 8-12-listkowe, jasnozielone. Poszczególne listki są eliptycznie wydłużone lub odwrotnie jajowate, szczyty mają zaokrąglone i zakończone wyrostkiem. Młode liście są jedwabiście owłosione.
Kwiaty
Motylkowe, żółte, długości około 2 cm, stojące pojedynczo lub zebrane w pęczki po 2-4. Kwitnie w połowie maja. Roślina miododajna.
Owoc
Strąk długości do 5 cm, pękając skręca się gwałtownie i rozrzuca nasiona. Dojrzewają one w sierpniu, mają szary lub ciemnobrązowy kolor. Zachowują zdolność kiełkowania do 3 lat.

Myślę, że też mogła by się nadać a sadzonki nie są takie drogie....
 

karaska

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2009
Postów
361
Buchów
0
Widział ktoś z was kiedyś nasiona tych chwastów do kupienia?
Najlepiej pokrzywy i osty?

Znalazłem karmę dla ptaków zimujących:
Za 3zł mamy:
Opakowanie: 1kgSkład:słonecznik: 13%kukurydza: 12% nasiona chwastów polnych: 20%nasiona zbóż: 50%jarzębina: 3%głóg: 2%
Wychodzi 120 gram nasion chwastów!
Myślicie że z tego może coś wykiełkować?

http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-hobby/pabemia-karma-dla-ptakow-zimujacych-1kg.html

HANDLOWCY ze sklepów z nasionkami - jak byście mieli za 10zł paczkę zestaw nasion chwastów (pokrzywa, oset, i inne z tymi białymi kwiatami) to bym od was taką paczkę kupił - inni pewnie też.
 

Tommy Chong

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2012
Postów
52
Buchów
0
Dzika róża

Ha, tylko zielonyrolnik to wymienił. Róża, z tym ze dzika. Rośnie jak dzika a jak się rozrośnie to i wejście na spota trzeba bedzie robić od nowa co sezon :p

Oczywiście to nie jest pomysł na od razu, chociaz jak sie znajdzie odpowiednio duże to czemu nie. Wystarczy sobie kopnąć, przenieść i przyjmie się na bank. Nie wiem jak dziczyzna się ma do róży, ale róża moze nawet powstrzyma (przynajmniej) sarenki na dystans.
 

marudny

Well-known member
Rejestracja
Paź 12, 2011
Postów
202
Buchów
0
A moze w wiekszosci wypadkow wystarczy podsypac tanimi nawozami dookola.. I roslinki same z siebie wyrwa w gore wyzej?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół