nasiona marihuany

Czy żeby rozpoznać płeć roślin, wolno mi wymusić kwitnienie

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Czy żeby rozpoznać płeć roślin, wolno mi wymusić kwitnienie przez zmianę fotoperiodu, a następnie gdy płeć już będzie znana, dać im dokonczyć fazę wegetatywną?

Nie. Wymuszanie kwitnienia w celu rozpoznania płci, a następnie powrót do fazy wegetatywnej skutkuje stresem rośliny, opóźnia moment żniw a także powoduje wyciąganie się roślin.

Znacznie lepszym sposobem jest pobranie klonów z rośliny matki - czyli o znanej płci, lub po prostu baczne obserwowanie preflowerów.

Przetłumaczył: cortical_stress
 
H

haszyszekk

Guest
EEEEE sory ale musze to napisać...
SCuN napisał:
Wiele osób to stosuje z powodzeniem.. niech sie jeszcze ktoraś mądra głowa wypowie, ale na 99% jestem tego pewien. pzdr
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
Stosowałem metode uprawy troche na inny sposób, a mianowicie:

wysadzałem rosliny na poczatku kwietnia, a nawet tydzien wczesniej. Efekt był taki, ze rosliny kwitły, a nastempnie oddzielałem meskie od zenskich. Rosliny na moje oko wygladały normalnie.

rasta kiedys chyba stosował reweg i robił klony femi.
 
R

rasta

Guest
ja bym raczej zadal pytanie. "czy warto ?" to zapewne kwestia tlumaczenia.
i tak odpowiedź brzmi "nie".

bogusik2 napisał:
Wiele osób to stosuje z powodzeniem..
ja bym nie nazwal takieg sprawdzania plci powodzeniem.
-=*BerniO*=- napisał:
rasta kiedys chyba stosował reweg i robił klony femi.
tak ale reweg po zbiorach to coś calkiem innego.

[ Dodano: Sob 16 Cze, 2007 21:27 ]
wymuszanie kwitnienia ma sens w jednym przypadku. jeśli roślina ma być przeznaczona na matkę.
 

stryju

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2005
Postów
186
Buchów
1
ja zrobiłem tak: posadziłem 9 pestek, po 4 tyg. od każdej rośliny pobrałem po 2 klony a matki przełączyłem na flo. po około 2 tyg. 5 rośliny okazałe się być facetami i razem z ich klonami skończyli w piecu. Z pozostałych 5 kobitek wybrałem 2 które mają naprawdę dobry (nie wiem czy dobrze napisze) feneotyp, w miarę szybko dojrzewają i mają topy tak twarde że ciężko je ścisnąć. Zostawiłem więc klony tylko z dwóch roślin które są teraz matkami
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół